fishbone

Nudisticke plaze u Grckoj - gde, kako, iskustva

55 poruka u ovoj temi

 

Moje drugarice i ja smo zbog toplesa pre dvadeset godina izazvale histeriju na plaži u Stavrosu. Starije Grkinje samo što nas nisu kamenovale,  vikale su i verovatno nas proklinjale, pokrivale su oči svojim unucima da nas ne gledaju i zaklanjale ih od nas svojim telima...Mi, naravno, nismo namerno provocirale, prosto, nije nam palo na pamet da toples tamo nije dobrodošao, i, kad smo shvatile kakav smo rusvaj napravile, zbrisale smo glavom bez obzira.

 

Ja sam bila na samo jednoj plazi u toplesu, na ostrvu, pre 9 godina. Bila sam u hladu i nije bilo blizu ljudi, mozda na 30m. A onda sam se setila da nemam pojma kako je to zakonski uredjeno, pa sam obukla gornji deo:D ( Ne znam ni kod nas, npr.na Adi., je li dozvoljen toples, ali sma i to probala, mada nisma bila bas u masi:cool:)

Vidjala sam na plazama, uredjenim, zene u toplesu i to mi je ok. Bas me zanima koliko je to dozvoljeno?

Nisam bila nudista i ne planiram. Razumem te za kupanje u daljini:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Grkoj postoji desetak zvanicnih nudistickih plaza. Sve ostalo je "divlje". Smejem se sto se pozivaju na zakone. Zakon ne dozvoljava ni toples, divlje kampovanje...a toga ima mnogo na plazama. Zakon dozvoljava da stavim peskir ispred prvog reda lezaljki,  tako da me bas interesuje da li bi se pojedini bunili kad  bi to uradio ispred njih. 

Uglavnom se nudisti sklanjaju od tekstilaca, sto je ok, ali upravo su tekstilci ti koji dolaze i na te udaljene delove i proteruju nudiste. Ili su upravo oni voajeri kao sto se desavalo na Krfu.

Da se vratim na temu....plaza Paradisos na Tasosu,  levi deo prema moru, iza stena uvek je bila raj za nudiste.

Po meni savrsena plaza je i ceo potez od Nea Potidee do Gerakinija. Desetine kilometara peska, kafici na svakih 500 metara......mnogo divljih delova. Deo kod kafica Wetwet,  kod osmatracke kule. Idealno za jutarnje nudiranje jer je istocna strana. Vikendom je prevelika guzva.

Kupanje bez kupaceg je savrseno, ali je i lezanje na plazi takodje.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ja sam bila na samo jednoj plazi u toplesu, na ostrvu, pre 9 godina. Bila sam u hladu i nije bilo blizu ljudi, mozda na 30m. A onda sam se setila da nemam pojma kako je to zakonski uredjeno, pa sam obukla gornji deo:D ( Ne znam ni kod nas, npr.na Adi., je li dozvoljen toples, ali sma i to probala, mada nisma bila bas u masi:cool:)

Vidjala sam na plazama, uredjenim, zene u toplesu i to mi je ok. Bas me zanima koliko je to dozvoljeno?

Nisam bila nudista i ne planiram. Razumem te za kupanje u daljini:)

Slazem se s tobom o meni je ok :D.

Ja se sećam bio sam dete to su 80-te godine letovali smo u Paraliji i tad je tamo bilo dosta Nemaca. I  neke Nemice su se sunčale u toplesu što je kod Srpskih mužjaka izazivalo oduševljenje.

Mislim da je 90-ih to postalo musthave kako se kaže poseno kod Čehinja.

U Nei Poriju na kraju plaže desno gledano ka moru je divlja nudistička plaža. Ja tamo idem da skupljam školjke sa decom.

Izmenjeno (lavoazije)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milia!!!

Vec vidim :tik: i ocekujem pravu paljbu raznoraznih komentara. Ali ...

U Septembru kada smo mi bili tamo, bio je deo plaze koji je bio "naseljen" samo nudistima. Elem, idemo ispocetka.

Plaza Milia je bila jedna od plaza koje smo resili da da obavezno posetimo. Otisli smo prvo do plaze Kastani i nije nas bas nesto kupila, pa smo otisli do Milie. Parkirali smo se i posto sam znao da na desnom kraju plaze (gledani ka moru) ima onih kamenih ploca u vodi, krenuli smo levo. Dosli smo dosta rano tako da nije bilo nikoga na tom delu plaze, na plazi uopste. Isli smo skroz levo do mesta gde pocinju stene i nasli jednu malu uvalicu koja je bila taman za nas dvoje i nase stvari. Imacemo nase mesto, u zavetrini ukoliko bude nekog vetra (osim ako duva sa mora) tako da nemoramo da brinemo za suncobran i stvari, dovoljno prirodnog hlada za stvari i pice koje smo poneli. Voda je na tom mestu prelepa, cista i pravo uzivanje za kupanje. 

Dok smo se mi natenane raspakovali, namestili suncobran i rasprostrli nase lezaljke, nismo ni primetili da je sa druge strane uvalice i stene koja je odvaja od ostatka plaze pristigao jedan par. Krenuli smo ka vodi da se okupamo (sa sve kupacim kostimima) i  ... ugledali susede samo sa losionom za suncanje na sebi.

:ideja:Naravno da smo se odmah vratili do naseg mesta i pridruzili se totalnom suncanju. Mesto je stvarno jako lepo, kasnije su dolazili i drugi parovi koji su zauzimali svoje pozicije na pristojnoj udaljenosti, tako da je jednog momenta bilo desetak parova nudista na delu plaze od Milia Beach bara pa do kraja plaze (levi kraj). 

Pretpostavljam da u sezoni nema toga jer je plaza sigurno mnogo popunjenija, ali u Septembru je bilo sasvim opusteno suncanje i kupanje u kostimu koji smo dobili kada smo se rodili. Dolazili su ljudi sa tekstilnog dela plaze da bi se tu skinuli i kupali, proveli neko krace vreme i onada se ponovo obuceni vracali na deo plaze sa kog su dosli.

Ocekujem da ce me neki iskritikovati da sam im ukrao jednu od najlepsih i najpopularnijih plaza na ostrvu, ali ja samo prenosim ono sto sam tamo i tada zatekao i video.

Inace plaza je predivna,cak i kada ima manjih talasa i nesto vetra, kao sto je bilo jedno vreme tog dana, a zalazak sunca je :ljubav:

P90919-100631.thumb.jpg.2b3b57cca23330d0P90919-101114.thumb.jpg.dfa9847bdb287111P90919-101252.thumb.jpg.d56c62462850893dP90919-101316.thumb.jpg.6736d3711885a520P90919-152616.thumb.jpg.589a585d684a2d7dP90919-145539.thumb.jpg.978e77e3176c3140P90919-145416.thumb.jpg.6ed3f401471d237f

Nasa uvala !!!

P90919-145300.thumb.jpg.daad8537842f9b63

I zalazak sunca!!!P90919-185034.thumb.jpg.4f1e8a6134ca3433

 

 

Izmenjeno (fishbone)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O, baas je jabuka.....:wub:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A za kritike .... šab te gabri....:cool:

Posebno kad dolaze od onih koji i sami koriste takve plaze za nudizam i njihovi prijatelji to mogu al ostali ne- ni slucajno kakav rezon.:lud:

Rekla bih jos nesto al bicu fina....:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto me BS player z**a, nemogu da postavim video.

Izmenjeno (fishbone)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliki pozdrav svima!

Posle veoma dugog perioda neaktivnosti i nepostovanja na forumu uopste, pocinjem ponovo pomalo da se aktiviram. Vidim da je tema potpuno zamrla, pa posto sam je pokrenuo red je i da je pokusam oziveti.

Iako sam bio neaktivan na forumu, ipak smo putovali i obilazili neke nama interesantne destinacije. Videli i posetili neka nova i jedno staro mesto, uzivali u Grckom moru i nekim nudistickim plazama. Na svim mestima i plazama smo uzivali, a neka su nas bas odusevila. 

Posle lude i nezaboravne 2020-te, korona - zatvaranje granica - zatvaranje u kuce i stanove - neodlaska na toliko zeljeno more, dolazi 2021! Super, iskoristicemo aranzman iz prethodne godine. Zamalo i to da neuspemo. Sam pocetak Aprila, prvo ja, zatim supruga, pa sin i snaja - svi dobili koronu. Nas troje upalu pluca, jedino snaja blag oblik. Tako se i porodila. Prosle su i te nedace, svi ozdravili i docekamo Septembar i pravac Grcka - Nei Pori.

Pronasao sam da ima nudisticka plaza u Nei Poriju, iscitao sve sto sam nasao, iskustva drugih, pregledao slike i snimke iz vazduha (TripinView), video kolika je udaljenost od smestaja i sve drugo sto me je zanimalo. Nije bas neka egzoticna destinacija, ali je plaza zadovoljila nase ocekivanje. Od smestaja u samom centru do plaze nepunih 2km, laganom setnjom oko 30 minuta, na odmoru smo, nikuda nezurimo. Plaza je peskovita kao i u samom mestu, isto je tako i plicak na ulasku u more.Na plazi ima nanetog, da kazem "suta", koje izbace talasi, a neodrzava se kao gradska, Ali to nije nista veliko ni puno. Vise je bilo cepova od sokova, pikavaca i slicnih gluposti koje ljudie mrzi da pokupe i ponesu sasobom do najblizeg kontejnera. Plaza je bez prirodnog hlada, tako da suncobran, tenda ili satorcic su neophodni. Ponesite sve sto vam treba jer do najblizeg marketa ima 700-750 metara (meni nije bio problem da skoknem). U Septembru nije bilo guzve na plazi (14-24.09), ali je bilo dosta ljudi koji su isli do susednog mesta Kastri i preko plaze je bio jedini put. 

Bilo je par puta nekih, da budem blag, cudnih likova koji su se trudili da budu nevidjeni a da vide, ali kada im jasno pokazete da smetaju i da se udalje, povuku se i ne dolaze ponovo. Daleko od toga da su bili napadni ili nesto vise, ali nevolim da budem predmet takve vrste radoznalosti. Posto je to istocna obala a sunce je nestajalo iza Olimpa, relativno rano je plaza ostajala u hladovini. To je za prednost imalo da se ranije vratimo u smestaj i da se spremimo za setnju ili odlazak na pice, veceru. Susedni Platamon je sasvim blizu i lep za vecernju setnju, i nama mnogo lepsi od Nei Porija.

U svakom slucaju plaza je sasvim zadovoljavajuca, pruza potreban osecaj relaksacije i uzivanja u suncu svakim milimetrom koze, ko to voli!

 

IMG_20210912_115235.jpg

IMG_20210914_090432.jpg

IMG_20210914_090612.jpg

IMG_20210914_090633.jpg

IMG_20210914_090753.jpg

IMG_20210914_090819.jpg

IMG_20210914_191636.jpg

IMG_20210915_100611.jpg

IMG_20210920_091230.jpg

IMG_20210920_094452.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka