fishbone

Nudisticke plaze u Grckoj - gde, kako, iskustva

55 poruka u ovoj temi

 

Otrze se ovde prica  mimo naslova...

Pa da. Kao sto sam i napisao u svom prvom postu...Najmanje se pise o zvanicnim nudistickim plazama, kojih (valjda) ipak ima u GR a najvise se pise o javnim plazama na kojima nudizam nije dozvoljen. 

Apropo tolerancije -

" Ako unapred znate da na nekoj plazi mozete da dozivite bliski susret sa nudistima a idete sa malim detetom, pripremicete se za takvu opciju ili necete otici."

Znaci zbog necijeg bezobrazluka - skidanja na plazi na kojoj to nije dozvoljeno, "regularni" turisti bi trebalo da zaobidju tu plazu? Ili da objasnjavaju deci da su eto, neke cike i tete malo poludele i sl.

Stvarno korektno "uputstvo". 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne "uputstvo", nego savet.

Podforum: korisni saveti i informacije!!!

 

P.S. Dalje necu reagovati na provokacije da ne bi doslo do zakljucavanja teme.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema kvarenja teme, dobro je cuti i druga misljenja. Samo netolerancija je zamorna i dosadna.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Postoji li zakon koji reguliše svlačenje na plažama?Ako na plaži NE postoji tabla da je plaža nudistička, i ako je ta plaža pusta, tj.neorganizovana, bez kafića, ležaljki i sl., da li je svlačenje zakonom zabranjeno?Ako nije, onda golaći i obučeni mogu plažu ravnopravno da koriste, i- ko je onda tu bezobrazan?

Znam da postoje , da tako kažem, zvanične nudističke plaže, dok se  na svim ostalim organizovanim plažama  uglavnom očekuje da ljudi budu obučeni (ako nisu, budu ljubazno udaljeni, videla sam to), ali nisam znala da ljudi MORAJU da budu. obučeni u svakoj pustoj uvali koja nije zvanično nudistička.

 

 

Public nudity is prohibited in Greece and there are no official nude beaches.[73][74] There are, however, numerous unofficial nude beaches especially on the islands frequented by tourists, like Crete,[75] Mykonos or Karpathos but also on smaller islands like Skopelos or Skiathos[76] where nudity is tolerated, usually at the more remote ends or secluded areas of beaches.[77]

I???  Ko je u pravu? Ko je netolerantan? 

Izmenjeno (vilil)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje drugarice i ja smo zbog toplesa pre dvadeset godina izazvale histeriju na plaži u Stavrosu. Starije Grkinje samo što nas nisu kamenovale,  vikale su i verovatno nas proklinjale, pokrivale su oči svojim unucima da nas ne gledaju i zaklanjale ih od nas svojim telima...Mi, naravno, nismo namerno provocirale, prosto, nije nam palo na pamet da toples tamo nije dobrodošao, i, kad smo shvatile kakav smo rusvaj napravile, zbrisale smo glavom bez obzira.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zanimljivo!

245 pregleda bez i jednog jedinog komentara ili da je bar nekoga pokrenulo da napise nesto.

 

 

 

 

Ne treba dva puta reći, evo oživela tema:D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, nenadano :hahaha:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sam zgodna bila bih nudista, ovako me blam,to je nesto kao kad u selu imas ekstra auto ,pa ako ga ne vide onda kao da nemas ,  mada ne sakrije kupaci bas puno ali ajde....

Sada sam pitala dete od 8g sta misli o nudistima i objasnila joj sta je to...Samo me je pitala,a sta ako ja u tom momentu kad oni plivaju ja ronim :hahaha: 

Odoh sada, a vi mi ostajte dobri, uglavnom,nemam misljenje, mada me golo telo uvek asocira na **** grozna navika!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Skopelosu je plaza Velanio zvanicno nudisticka plaza. Nismo je posetili, ali kazu da je jako lepa plaza. 

Na jugu Krita ima nekoliko nude-friendly plaza. Nisam sigurna, ali verujem da ima i zvanicno nudistickih. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Velanio!

Koliko sam pronasao, bio je pre par godina od strane ostrvskih vlasti proglasen za striktno nudisticku plazu i zabranjeno je da postoje stalne, cvrste gradjevine i slicno, pa ni plazni mobilijar. Ali izgleda da je ekonomija i turizam ipak malo jaci pa su se vratili suncobrani i lezaljke a ima i neki bar na tom prvom delu plaze koji je redovna plaza. Barem je tako na slikama iz 2018-te. Nudisticki deo pocije iza stena koje su prirodna podela plaze i na kojoj pise "Nude Beach - Paralia Gimnastion"

Videcemo u kakvom je stanju ove godine plaza pa cu po ovratku napisati koju rec i o njoj!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka