Teogonija

Apulija… i još svašta nešto

49 poruka u ovoj temi

@Teogonija, od svih tvojih putopisa mislim da ovaj pobedjuje!

Oštro oko i tvoja prirodna znatiželja pronašli su najinteresantnije detalje koje si nam prepričala i fotografisala.

Mislim da ova tvoja rečenica sve kaže:

"Kako li se poštari ovde snalaze?  Gore, dole, levo desno, ne znamo gde smo. Savršeni trenutci bezbrižnosti, gde da se žuri i za čim da se trči? Lepota je svuda oko nas. "

Još jednom, bravo!

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na lepim recima.

Apulija je divna i inspirativna, mnostvo zanimljivih mesta i bogato istorijsko nasledje pobudjuju paznju i nakon putovanja, da se po povratku kuci jos malo istrazi vidjeno i prouci temeljnije sta se sve tamo kroz vekove desavalo.

Kako sam spominjala mirtu u cvatu i njen opojan miris, postavljam i foto mirte sa crvenim plodovima koju sam slikala u Crnoj Gori pocetkom ovog januara.

Da se zaokruzi vegetativna prica  :) ove biljke, mirisa moga   detinjstva (nekada smo je imali  u nasem dvoristu, davno kada sam  živela u toplijim krajevima)

DSC03780.thumb.JPG.67a0f45879f9a0126033a

Izmenjeno (Teogonija)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čini mi se da je biljka na fotografiji pittosforo, a mirto je, bar u Italiji, drugačiji:

l_4325_xl-11481-mirto-finedininglovers-TP.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelenait

Potpuno si u pravu, pravo ime i jeste pitosporum, medjutim u dalmatinskom mestu gde sam zivela puno ima te biljke, a svi su je zvali mirta :D, gotovo da nije bilo dvorista bez nje, a u prolece je bilo ludilo kad zamirise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka