Lilica

Napulj

221 poruka u ovoj temi

Hvala !

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Rima za Napulj by Freccia rossa,super brzi voz,stigli za 1h15",dok procitas novine.. i tu si!klap.gif Iako nista ne fali ni onom klasa ispod,jednako udoban i malo duzi put.ali hteli smo da probamo kako je to furati tolikom brzinom...vreme-mart 2011.

p3030029.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Napulj je caroban..mediteranski duh,prelepe fasade,cak i one oronule su lepe i daju neki sarm.grad na moru sa svojim smekom..

p3030113.jpg

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

p3030106.jpg

mocni Vezuv vreba..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divni Napulj nas ugoscava i ovog leta! Idemo za mesec dana.

Hvala za ovih par fotki, beogradjani! I na lepim recima!

Ostade mi u secanju jedan post neke gospodje koja je proslog leta napisala dve lose stvari o Napulju; post je stajao ovde ceo septembar (otprilike), a onda ga je izbrisala, ne znam zasto. Rekla je da je jedan od najprljavijih (ili najprljaviji) gradova koje je videla. Dobro, bilo je oko Garibaldija upadljivo mnogo kartonskih kutija i ostale ambalaze, kesa sa smecem... ali ne svodi se Napulj na Garibaldi trg. Smrad nisam osetio nikakav. Druga stvar koju je pomenula je da Napulj predstavlja ukrajinsku koloniju. Sta sad to treba da znaci? Da horde stranaca i turista koji bauljaju Rimom (sat vremena nismo culi italijanski u Rimu) vise vrede, manje prde, bolje levitiraju ili sta vec od dve (2) prolaznice koje smo u Napulju na metro stanici pitali za info i dobili ljubazno odgovor i potom saznali da su iz Ukrajine? I to je bilo sve sto se Ukrajine tice. U Napulju smo se osecali kao u Italiji, a u Rimu kao u onoj sceni u Star Wars kad slete na onu planetu gde ne mozes videti ni dva pripadnika iste vrste - ne znas dal' si u Indiji, Japanu ili na Marsu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz Rima za Napulj by Freccia rossa,super brzi voz,stigli za 1h15",dok procitas novine..

A koliko kosta karta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uclanis se na sajt italijanske zeleznice i pratis cene.ako kupis dovoljno rano,sa raznim tarifama,mozes da prodjes i 50%jeftinije.mi smo kupili u decembru za mart,i platili za nas dvoje rim-napulj 38e,inace je duplo skuplje.

voz je kao avion unutra,juri jako velikom brzinom,sve su uglavnom poslovni ljudi u odelima ,italijani i poneki turista(kao mi).

interesantno,iako juri toliko brzo sve se lepo vidi kroz prozor,ne boli te glava.samo kad prodje neki drugi voz pored,kao da te nesto zanese,toliko je brzo.nema stajanja nigde,direkt ide.

da,kartu smo platili preko neta,skinu tacno koliko pise i posalju na mail,pa ti samo to odstampas i sa tim udjes u voz-kulturno,nema cimanja ni jurcanja.kondukter te u malom kompjutercicu nadje kad proverava i to je to!

grazie signora!

greska,nije duplo skuplje,boga mi ,vise.inace je cena 45e u jednom pravcu po osobi,a mi platili 19e.

i sad mi stalno salju promocije,celo leto-te besplatno za decu,te besplatno do venecije iz bilo kog grada tog i tog datuma..tako,dobro je..da je malo vise putovanja,pa da covek iskoristi..

Izmenjeno (beogradjani)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratila sam se iz Napulja pre neki dan i tačno je da je cena karte na šalteru za brzi voz 45 € i stigne se za sat vremena Rim-Napulj i obrnuto. A cena karte odnog koji vozi 2 sata je 23€.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel i 45 i 23 karta u jednom pravcu samo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

imas frecciarosa,taj je najskuplji i najbrzi.klasa ispod je inter city train,i on je 10e ispod,nije ni on jeftin.imas regionalni,on najduze putuje oko 2,5h i taj je 11e u jednom pravcu.

i taj kojim smo se vratili-inter city train,iako je 35e,mi smo 2 karte kupili za 28e.znaci,kljuc da jeftinije prodjes je da unapred kupis,samo onda mozes jeftinije da prodjes.ako ti dodjes na stanicu,i hoces taj dan da ides,naravno da je cena velika.

pogledaj na sajtu trenitalia,pa vidi kako se krecu cene u odnosu na to kad bi ti isao.

Izmenjeno (beogradjani)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divni Napulj nas ugoscava i ovog leta! Idemo za mesec dana.

Hvala za ovih par fotki, beogradjani! I na lepim recima!

Bas vam zavidimo!nama nista nije smetalo tamo,sve je to deo "folklora",cak je i zanimljiva sva ta fama oko napulja.jeste da turista nema 10-i deo koliko u rimu sve zbog te fame oko kriminala.nas niko nije dirao,stavise ljubazniji su od rimljana kojima su valjda dojadili turisti.ubila nas je kisa ujutru,a onda za pola sata kao da nista nije bilo-sunce,sunce..odmah pun grad,ljudi izmileli na ulice,ulicni sviraci,pesma,ma milina.samo da sednes u kafic u bastu i gledas,pa ti dosta..

kako vi idete do napulja,na koliko dana,gde odsedate..?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste , u jednom pravcu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala beogradjani i oljice...

Jedva cekam da vidim i Napulj po prvi put

a i ponovo u Rimu da se nadjem,ovaj put mesec dana...

Malo me brinu vrucine...nadam se da nece biti pakleno

hehehe

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vruće jeste , stavi šešir ili nosi kišobran. Mnogi turisti nose kišobran ili im prodaju po Rimu one orjentalne suncobrane od papira. Meni vrućina nije problem uvek možeš da staneš negde u hlad ili popiješ hladno piće , meni je hladnoća problem. Obuj udobne papuče ili sandale , ponesi flašu vode sa sobom . Svuda su ćesme sa vodom tako da nemoraš da brineš ako ti nestane voda . Ja sam pila vodu sa tih javnih česmi i u Veneciji i Firenci i sad u Rimu i dalje gde sam obilazila. Čak je bilo javnih česmi i u Pompeji. Samo napred , sad ja tebi zavidim što ideš. Ćao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,da...za vodu sam cuo da je dobra

Ma, uvek je lepo putovati,pa bilo gde...

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Idem za sedam dana u Rim i resio sam da iskoristim MINI tarifu za Expresni voz iz Rima do Napulja tako da sam povratnu platio 23 evra. :) Bicu u Napulju dan i po (oko 36 sati) idem 13. ujutru a vracam se 14. predvece za Rim. Ono sto me interesuje je da li da skoknem do Vezuva s obzirom da mi je plan da prvi celi dan posvetim Napulju a sutra dan rano izjutra (9 ujutru kada se otvaraju kapije Vezuva) idem do Vezuva. Koliko mi vremena treba za Vezuv? Voleo bih jos malo da vidim Napulj pre nego sto se oprostim od njega za ovo leto. :) Koliko kapiram 2.10 evra je cena voza Circumvesuviana do stanice najblize Vezuvu a da se sam obilazak kratera naplacuje dodatno 6.5 evra? da li ima nekih popusta na Euro26 i ISIC karticu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887866
    Ukupno poruka