Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

95 poruka u ovoj temi

Ja i supruga putujemo u Meraki 13.08. Interesuje nas kad su, u koliko sati, kako odlazni, tako i  povratni letovi i da li se može doplatiti produženi boravak u sobi do 17-18 h i ako može Vaša iskustva. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko uopštenih stvari o hotelu

Hotel je najviše okrenut populaciji od 20-35 godina i sigurno oko 70-80% gostiju su te starosne dobi. Budući da je bez dece, a i da je zaista veliko prostranstvo na kome se nalazi hotel i plaže, dosta je miran i bez neke preterane buke. Animacioni tim je mnogobrojan i zaista se trude oko svakoga. Preko dana i uveče su različita dešavanja. Po dolasku će vam na raecepciji dati raspored dešavanja za tekući mesec. Dešavanja su uvek na različitim mestima, tako da obratite pažnju šta piše na programu, ako ste zainteresovani. Ako niste, nigde ne morate da idete ?

Uopšteno u hotelu su svi zaista ljubazni i trude se dosta. Nas su zaista često anketirali šta bi mogli da poprave i da li imamo neku ideju i da li nam nešto smeta.

Prvi dan nismo uzimali te crvene zastavice da nas ne uznemiravaju na plaži raznim ponudama, čisto da vidimo o čemu se radi. Ispostavilo se da kako su nam pričali nisu bili napadni, pitaju vas i ako im kažete ne hvala, eventualno pitaju još jednom. Uglavnom nude izlete, masaže i kozmetičke tretmane. Već i njih posle dva dana upoznate, jer su jedni te isti, tako da vas i ne uznemiravaju više. Nama nije ni kasnije trebala ta crvena zastavica. Znaju ko šta neće i onda se samo ljubazno jave. Mene lično nisu smarali, ali naravno ako procene da ste za nešto od toga zainteresovani ili postavljate previše pitanja...

Bili smo u drugoj polovini jula. Kako sam u Grčkoj tokom sličnog perioda više puta boravila i na više od +40C, ovo mi nije bilo preterano strašno. Za one koji prvi put idu u Egipat, jedno malo upozorenje. Na 37-38C stalno duva neki vetrić i nemate osećaj da vas sunce prži kao na evropskim morima. Imajte u vidu da je to isto jako sunce i da ne smete isto preterivati. Druga isto tako stvar koja može da vas prevari je izuzetno topla voda i u vodi bukvalno možete da ostanete satima i da ne primetite. Znači ako ne volite toplu vodu, ne dolazite u Hurgadu. Isto neobična stvar je da su oni u istoj vremenskoj zoni kao mi, ali realno bi trebali da budu nekoliko sati pomereni. Smrkava se za naše pojmove jako rano, u ovom periodu negde između 6 i 7 sati uveče.

Što se tiče čuvenih stomačnih problema iz Egipta za koje su nam rekli da neko mora da ih zakači, mi nismo imali nikakvih problema. Probiotik nisam uzimala, a navela sam već negde da inače imam problem sa mnogo vrsta hrane i na posebnom sam režimu ishrane.

Što se interneta tiče, ovo je jedan od retkih hotela u Hurgadi u kome u svakom delu hotela imate internet, čak i na onoj plaži koja je najudaljenija. Nekad je malo lošiji i pukne, ali ništa dugotrajno. Nama su društvene mreže normalno funkcionisale, razgovori preko Vibera i slično. Znači solidno za deo sveta u kome ste rešili da provedete odmor ?

Dizajnerski je detaljima oplemenjen jako interesantno ceo prostor hotela i daje mu posebnu draž, ali je u rangu koji ste platili. Imajte na umu da je ovo hotel sa 4* i da za tu cenu nudi dosta dobar kvalitet usluge, budući da niste u Evropi.

Što se mene tiče lično, izabrala bih ovaj hotel opet. Ali hotel birajte prema sebi i onome šta je vama bitno, jer ćete u njemu provesti najveći deo vremena dok ste u Hurgadi.

Toliko od mene i ako neko ima neko dodatno pitanje, stojim na raspolaganju, mada mislim da sam o svemu dosta detaljno napisala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ja i supruga putujemo u Meraki 13.08. Interesuje nas kad su, u koliko sati, kako odlazni, tako i  povratni letovi i da li se može doplatiti produženi boravak u sobi do 17-18 h i ako može Vaša iskustva. 

Može da se doplati 30 EUR. Mada zaista nisam sigurna da li će vam trebati. Mi smo u to vreme inače na plaži, a ne u sobi. All usluga ostaje do poslednjeg minuta napuštanja hotela, odnosno do momenta transfera, i tek tada vam skidaju narukvicu. Stvari su nam bile u posebnoj prostoriji koju zaključavaju, a meni je ranac sa bitnim dokumentima i novac čak bio na recepciji, mada mislim da zaista nikakvih problema ne bih imala ni da je bilo kod mene, jer se zaista osećate sigurno u hotelu. Kada tražite na recepciji vam daju ključ od neke trenutno slobodne sobe da se istuširate i presvučete. Nama je konkretno bio transfer iz hotela u 22,35h, a poleteli smo iz Hurgade u 2h noću. Grupi koja je otišla prethodni dan, transfer iz hotela je bio oko 7h uveče. Mi smo poleteli iz Beograda u 6,30h i u hotelu smo bili već negde između 10-11h. U sobi smo bili do podne. Možda baš i nisam objektivna, budući da sam ja izašla iz sobe još pre 10h i otišla na plažu. Ostavila drugarici spakovan kofer, ona je pozvala recpciju i oni su došli da ga odnesu u tu prostoriju. Ja se u sobu i inače ne bih vraćala pre 6-7h uveče... 

Izmenjeno (ja73)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I od mene sve pohvale za Sunrise Meraki, stvarno nemam zamerku jednu, sobe odlicne, hrana fenomenalna, dorucak mi je bio najboljiii:rolleyes:plaze i more isto divno, nama je omiljena bila plaza gde je normalan ulaz i dubina i gde se moze roniti, kod picerije se nalazi, barovi na svakoj plazi,voda flasirana, sladoled prave od flasirane vode,virus nismo zakacili a jeli sve normalno, osoblje ljubazno, nasmejano, uvek raspolozeni za sve sto ti treba, mi smo prezadovoljni i ponovo bi smo otisli u Meraki?da, cak smo mislili bice mozda buka, zurke jer su uglavnom mladi ali je stvarno mirno, opustajuce,nema galame, ma odlicno... Jedna velika preporuka za Meraki?i na WO nemam neku zamerku, ok sve ispostovali nisu nam ni trebali, mozda jedino kad smo odlazili da se bar tad vodic pojavi ili na aerodromu al jok,ubace nas u bus do aerodroma i posle tamo sam trazis, snadjes se ali bilo je i ljudi koji prvi put lete i prvi put su u Egiptu pa bi mozda ta organizacija oko povratka mogla biti bolja ali ajd da im se to i ne zamera mnogo, u sustini su ok?ako neko ima pitanja neka tu sam?

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Marina1987 da li su sve sobe dobre ili je potrebno da plaćamo da nam menjaju? Ukoliko se "plaća", koliko? Da li očekuju bakšiš i da li preporučujete da dajemo? Kako ste zadovoljni sa kvalitetom i ponudom alkoholnih pića? I, veoma bitna stvar  jer idemo od 31. Avgusta do 14 septembra, da li imaju velike televizore ili video bim u hotelu (zbog gledanja svetskog prvenstva u košarci :-) ) ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Marina1987 da li su sve sobe dobre ili je potrebno da plaćamo da nam menjaju? Ukoliko se "plaća", koliko? Da li očekuju bakšiš i da li preporučujete da dajemo? Kako ste zadovoljni sa kvalitetom i ponudom alkoholnih pića? I, veoma bitna stvar  jer idemo od 31. Avgusta do 14 septembra, da li imaju velike televizore ili video bim u hotelu (zbog gledanja svetskog prvenstva u košarci :-) ) ?

Mi smo imali nameru da u pasošu ostavimo nešto novca, ali nam je dečko koji nas je doveo u hotel odmah uzeo pasoše, predao ih na recepciji, tako da smo se nekako spetljali. Mislim da su uglavnom u tom delu sobe slične, sve je ili skoro renovirano ili novoizgrađeno. Na jednoj od fotografija se vidi koliki je televizor i kakav u sobama. Kanali na televiziji su po jezicima Arapski, Nemački, Ruski, Engleski... Nije klasična kablovska na koju smo navikli da biramo satelitske kanale... Što se tiče tih video bimova ništa slično se nije dešavalo u periodu kad smo bili, ali razgovarajte sa nekim iz animacionog tima i ako su u mogućnosti, sigurno će vam rešiti

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ej meni je zelja bila samo da soba bude na spratu i ispostovali su to i castili smo ih 10 dolara.Ali sve su lepe i nove, meni je samo bilo da nije prizemlje mada su i tu sobe super. 

Baksis smo ostavljali sobaru svaki dan, a i tako nekad nekom konobaru, konobarima smo redje jer smo sami uzimali pica,e bas kad nas sluze ceo dan donose nam na lezaljke onda smo i njima ostavljali. 

A videla sam da je jednom bio upaljen video bim na travi kod bilijara, videces gde je i svi su lezali na lezi begovima??

Tv u sobi nisam ni upalila ako mi verujes a sto se tice alkohola i tu ti nisam od pomoci jer alkohol baas slabo konzumiram, popila sam dva mohita sto se alkohola tice za 10 dana i meni je to ok ukus bio?na pivo su se nesto zalili kao da je razblazeno, videla sam da ima izbora e sad kvalitet pojma nemam?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Mene interesuje kada se izadje iz hotela da li ima gde da se proseta ili je bolje ne izlaziti? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao, reci mi molim te koji vam je bio broj sobe? Nas je pocinjao sa 6, znaci zgrada preko puta vase, slican smo pogled imali, samo ste vi bili dosta blize bazenu. Pa da znam ako ubuduce bude moglo da se trazi ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25946
    Ukupno tema
    865630
    Ukupno poruka