Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

141 poruka u ovoj temi

Ostala sam uskracena za odgovor, @little mouse:) zgrada sa kojim brojem je najmirnija, dakle da nocu moze normalno u tisini da se spava, ako su neke zurke nocu ili ata ti ja znam? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Najverovatnije da momak i ja idemo u Meraki u septembru. Cena je 1150 eura za nas dvoje, polazak 20. septembra, da li je to okej cena?

I da li u hotelu radi internet :)

Iskreno malo se plašim što putujemo preko Wayouta jer ima baaš puno negativnih komentara vezanih za ovu agenciju ?

Sto se cene tiče, ne znam koliko noćenja si uplatila ali i da je 10 mislim da je ok. Ja sam 13 noći od 31 avg do 13 sept sa sve taksama platila 750e po osobi. To je uplaceno pocetkom juna i bio jer first minute, posle sam pratila cene i samo su rasle ( sad skoro sam videla da je 850e + takse po osobi sto dodje oko 900e) tako da mi se čini da se ne isplati cekati last minute. 

Po komentarima koje sam čitala stranci bas hvale internet i kazu da je odličan u čitavom resortu. Koliko je to tačno, ne znam.

I mi putujemo preko iste agencije, nadajmo se najboljem ?

Izmenjeno (coje91)
Slovna greska
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, upravo smo stigli sa odmora iz merakija pa da napisem neke utiske.

-Wayout - stvarno nikakvih problema sa agencijom. Verujem da mnogi negativni komentari koji se vezuju za ovu agenciju poticu od ljudi koji ne gledaju sta uplacuju, ili krive agenciju za probleme koje ona nije prouzrokovala. Smara sto se ne javljaju na telefon, ali komunikacija preko maila sasvim korektno funkcionise.

-Meraki - Hotel je jako dobar i jako dosadan. Price sa trpadvisora kako je ludnica 24h i da nema spavanja nisu tacne. Animacije su jako banalne, zurke su uglavnom u pokusaju. Alkohol koji se dobija u okviru standardnog all inclusiva je sumnjivog kvaliteta. Ne verujem ni da bi se isplatilo doplacivati neki premium all inclusive jer sumnjam da bi oni radnici znali razliku. Retko smo dobijali isti koktel 2 puta. Tako da provod mozete da zaboravite. Moja preporuka da prvog ili drugog dana odete do Memse, tamo postoji duty free shop u kome mozete pazariti prva dva dana od kada ste sleteli i da tamo kupite nekog kvalitetnijeg alkohola koji kosta od prilike kao u Srbiji. Sam Meraki resort je jako dobro uredjen, sve je cisto, plaze su dobre i sredjene, bazeni se redovno ciste i hlorisu. WiFi je korektan mogli smo da slusamo muziku preko youtube i na plazi i u hotelu. Postoje mesta gde se ne hvata net ali to je zanemarivo. Hrana je korektna, jedina zamerka je sto je za dorucak uvek isti meni.

-Hurghada today - Sto se tice izleta isli smo preko ove agencije na osnovu preporuka sa ovog foruma :) Jako su korektni sa cenama i ronjenje je bilo jako dobro. Cimali smo ih kada smo isli do grada da nam organizuju prevoz i to je po meni bilo povoljno a auto je bio jako dobar, ni nalik na ona taxi vozila koja tumaraju hurgadom. Kome treba nesto u hurgadi moja preporuka je da cima njih na instagramu. Na srpskom im posaljite poruku posto agenciju drzi nasa zena koja tamo zivi.

-Hurgada - Grad izgleda kao da je pre desetak godina bio pogodjen ratom. Na sve strane stroka, sut, i napustene zgrade. Setaliste memsa isto to samo u manjoj meri. Od nekih animatora smo culi da postoje neki klubovi u gradu ali tada smo vec odustali od nekog provoda, tako da nismo proveravali. Navodno su Goguna i Sarm el Seik dosta bolji po tom pitanju tako da kome se partija neka zaobilazi hurgadu u sirokom luku.

Koga zanima jos nesto neka pita, probacu da odgovorim ovih dana.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno malo se plašim što putujemo preko Wayouta jer ima baaš puno negativnih komentara vezanih za ovu agenciju ?

Internet radi u svim delovima hotela i na plazama, pa nije potrebno kupovati karticu, osim ako neko ne moze da izdrzi na izletima bez interneta. Malo je slabiji net na plazi, ali sasvim okej za WhatsApp, Viber, Insta, ne moze YouTube npr. 

Pozdrav svima :) putujem 23. Avgusta u Meraki i zanima me plaza.. kakav Je podvodni svet, da li ima potrebe nositi maske za ronjenje?

Ima deo gde je označeno za Snorkling i viđala sam ljude da rone, ja nisam bila tako da ne znam čega ima. 

Što se tiče plaža, ima jedna gde je samo plićak i dve gde je duboko i ta za snorkling je izmedju prve i druge. Meni se od svega u kompleksu najmanje svidelo more, uglavnom je toplo i ne osvežava, cak mi je taj plicak bolji od tog dubokog jer to duboko je kao neka barica. Plaze su prelepe, nisu natrpane lezaljke, svako ima svoju privatnost i uvek, ali uvek ima mesta. Hotel nije ogroman, a ima ogromnu plazu, plus 2 bazena, tako da mesta ima u svakom delu u svako doba dana. 

Ako nekog nesto zanima, tu sam  :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@little mouse @meraki @mimica1 Da li neko moze da mi kaze koliko novca je dovoljno poneti za aranzman od 10noci? Planiramo da idemo 16.08. Videh da je neko pisao da ide u istom terminu :) takodje, da li je neko imao stomacnih problema i da li treba piti probiotik? Da li je devojka koja je pitala za peglu saznala nesto za to, i mene zanima isto :) da li je 709€ ok cena za 10noci bez vize? I da li je neko uzimao vizu preko ambasade?

Jos jedno pitanjce, koliko ima km do setalista Memsa, tj koliko kosta taxi, da znam okvirno kad budemo tamo. Takodje, u koju valutu da menjamo novac? Sta je najisplativije ? I koliko novca okvirno da ponesemo, za suvenire i 2, 3 izleta. I jos jedno pitanje :D da li preko neke agencije ima voznja kvadom, ali da traje malo duze, koliko sam citala, taj izlet se svodi na beduinsko selo i voznja kvadom traje oko 30min, mi bismo malo duze :D da li ima da se iznajmi kvad na dan ili tako nesto? :)

Izmenjeno (donDeus)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostala sam uskracena za odgovor, @little mouse:) zgrada sa kojim brojem je najmirnija, dakle da nocu moze normalno u tisini da se spava, ako su neke zurke nocu ili ata ti ja znam? 

Ja sam bila u zgradi broj 6 i buke nije bilo uopste :)

Jedino mozda moze biti malo "bucnije" u prvim zgradama jer su one blize glavnom restoranu i ljudi tu stalno prolaze (a to su uglavnom prizemne zgrade),pa to moze smetati. Ali mislim da jake buke u smislu da ne mozete da spavate nema nigde :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do memše moraš taksijem. Već sam pisao da smo taksi uzimali preko Save iz hurgau today. Nađite ih na instagramu. Nama je bilo 8 e povratna vožnja od merakija do memše i nazad.

Što se valute tiče u hotelu je sve jedno jer znaju razliku i imaš cenu u evrima i dolarima. Ja sam potrošio oko 150 dolara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, upravo smo stigli sa odmora iz merakija pa da napisem neke utiske.

-Wayout - stvarno nikakvih problema sa agencijom. Verujem da mnogi negativni komentari koji se vezuju za ovu agenciju poticu od ljudi koji ne gledaju sta uplacuju, ili krive agenciju za probleme koje ona nije prouzrokovala. Smara sto se ne javljaju na telefon, ali komunikacija preko maila sasvim korektno funkcionise.

-Meraki - Hotel je jako dobar i jako dosadan. Price sa trpadvisora kako je ludnica 24h i da nema spavanja nisu tacne. Animacije su jako banalne, zurke su uglavnom u pokusaju. Alkohol koji se dobija u okviru standardnog all inclusiva je sumnjivog kvaliteta. Ne verujem ni da bi se isplatilo doplacivati neki premium all inclusive jer sumnjam da bi oni radnici znali razliku. Retko smo dobijali isti koktel 2 puta. Tako da provod mozete da zaboravite. Moja preporuka da prvog ili drugog dana odete do Memse, tamo postoji duty free shop u kome mozete pazariti prva dva dana od kada ste sleteli i da tamo kupite nekog kvalitetnijeg alkohola koji kosta od prilike kao u Srbiji. Sam Meraki resort je jako dobro uredjen, sve je cisto, plaze su dobre i sredjene, bazeni se redovno ciste i hlorisu. WiFi je korektan mogli smo da slusamo muziku preko youtube i na plazi i u hotelu. Postoje mesta gde se ne hvata net ali to je zanemarivo. Hrana je korektna, jedina zamerka je sto je za dorucak uvek isti meni.

-Hurghada today - Sto se tice izleta isli smo preko ove agencije na osnovu preporuka sa ovog foruma :) Jako su korektni sa cenama i ronjenje je bilo jako dobro. Cimali smo ih kada smo isli do grada da nam organizuju prevoz i to je po meni bilo povoljno a auto je bio jako dobar, ni nalik na ona taxi vozila koja tumaraju hurgadom. Kome treba nesto u hurgadi moja preporuka je da cima njih na instagramu. Na srpskom im posaljite poruku posto agenciju drzi nasa zena koja tamo zivi.

-Hurgada - Grad izgleda kao da je pre desetak godina bio pogodjen ratom. Na sve strane stroka, sut, i napustene zgrade. Setaliste memsa isto to samo u manjoj meri. Od nekih animatora smo culi da postoje neki klubovi u gradu ali tada smo vec odustali od nekog provoda, tako da nismo proveravali. Navodno su Goguna i Sarm el Seik dosta bolji po tom pitanju tako da kome se partija neka zaobilazi hurgadu u sirokom luku.

Koga zanima jos nesto neka pita, probacu da odgovorim ovih dana.

Mene zanima da li u all inclusive ima sladoled i da li sme da se jede a da ne dobijes neki stomacni problem, i generalno ti kokteli na nekom stranom sajtu sam procitala da se prave od flasirane vode kao i led pa da li si mozda to snimila???hvalaa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja imam jedno pitanje takodje :) Da li je neko mozda pokusao da ih kontaktira preko maila i ako jeste na koji mail i da li je stigao ikakav odgovor? ja sam poslala mail na adresu koju sam nasla na njihovom sajtu, ali vec 10 dana nema nikakvog odgovora. :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Najverovatnije da momak i ja idemo u Meraki u septembru. Cena je 1150 eura za nas dvoje, polazak 20. septembra, da li je to okej cena?

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@donDeus, mi smo pili probiotik par dana pre putovanja i tamo svakog dana, niko nije imao stomacnih problema, a pili smo bas sve, koktele sa ledom, sokove sa ledom, od hrane smo isto jeli sve (sigurno ne peru grozdje flasiranom vodom), prali zube njihovom vodom, samo smo pili flasiranu vodu. Iskreno ja mislim da bas nema pravila za stomacne probleme, da ako je neko osetljiv da ce ga zakacati, ja stvarno nikad nigde nisam imala problema, a ni ovde.

Sto se tice pegle, ja je nisam trazila, mislim da moze da se trazi na recepeciji ili mozda cak sobaru da se da neki evro da donese, ali mi na kraju nije trebala. Ima i opcija da im ostavis u nekoj vreci koja postoji u sobi prljav ves i oni ce da to operu i ispeglaju za 15$, vrecica je jako mala, mislim da se to nikome ne isplati.

Mislim da je cena okej, tako nesto smo i mi platili. Vizu smo uzeli tamo, i to ima stand za wayout i plati se 25e, ali se ne ceka, a ima i opcija da se regularno ceka na salterima, tu je 25$, pa kako ko zeli.

Ako se ide na Safari preko agencije kosta 40$, krece se oko pola 1 iz hotela i vraca se uvece oko 7,8, prvo se nekim dzipom ide do beduinskog sela i nazad, zatim se vozi kvad i bagi i jedno i drugo se vozi jako sporo i svi idu u koloni. A cula sam od ljudi koji su isli na skracenu verziju ovog izleta, preko lokalne agencije za 15$ da su jurcali kvadovima i vozili ih skroz do beduinskog sela, pa smo se smorili sto nismo i mi isli preko lokalne agencije, jer je nama ta voznja bila zapravo smor koliko se sporo vozi.

Sto se para tice, zavisi na koje izlete planiras, to sve mozes da isplaniras unapred i da znas koliko ce to da te kostata, da odlucis da li ces ici preko agencije ili preko lokalaca. Preko agencije su ovi izleti brodom i safari 35 ili 40e, dok su Kairo i Luksor oko 70, 80e, a preko lokalaca, najbolje je da vidis na sajtu hurgadaizleti.
Za suvenire, mi smo ih uzimali u Memsi u prodavnici gde nema cenkanja jer to ne volimo i ne znamo, magneti su bili od 12 do 20LE, solje od 50 do 90LE, ima raznih figurica od 20LE pa navise. Tu smo uzeli i marame za Safare, one su bile 40LE.

Do Memse je oko 20ak min. Mi smo samo zaustavili neki od bezbroj njihovih taksija kad smo izasli iz hotela i rekli mu 80LE do Memse i on je rekao okej. Kazu da im se tako ponudi i oni pristanu, ja verujem da je moglo i za manje para :D

@Marina1987, ima sladoled od 12 od 17h svakog dana, sam tocis, ima 2 ukusa svakog dana, nema pravila kad je sta, dok smo mi bili,  bila je vanila, cokolada, mango, jagoda. Meni se nije svideo uopste, jako je voden. Ne znam da li prave od flasirane vode, ali kao sto sam napisala gore, mi smo sve pili i jeli i nikom nista.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mimicaa da li imas cenovnik ostalih izleta preko wayouta? Rajsko ostrvo i Kairo, koje su cene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Magdalennna

@Magdalennna evooo, imam :rolleyes:

@Magdalennna

Ovo dobijete cim sletite :rolleyes:

Na brodovima su vodici na engleskom, jedini je Safari bio na srpskom, za Kairo i Luksor ne znam. 

IMG_20190731_103259.jpg

Izmenjeno (mimica1)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvalaaa :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887834
    Ukupno poruka