Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

141 poruka u ovoj temi

Zdravo svima! I mi smo rezervsali ovaj hotel, putujemo pocetkom oktobra. Ako se neko vrati u medjuvremenu, bila bih mu zahvalna ako bi podelio najsvežije informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje idem u Meraki u oktobru. Ukoliko neko ima iskustva koje sobe i u kom delu odabrati savet je vise nego dobrodosao :)

Izmenjeno (Jendzica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da napisem jedan "review" pred polazak na plaži dok sviće. Biće od koristi onima koji žele da dođu u Meraki.

Pre svega, odmah da kažem da smo moja devojka i ja, iako smo prvi put u Egiptu, oduševljeni Merakijem. Spolja hotel ne izgleda ništa specijalno međutim, unutra se krije pravi resort. Sam Meraki obuhvata zgrade starog hotela koji je Sunrise grupacija otkupila i nove zgrade koje su izgradjene. Mi smo bili smesteni u tom novom delu - "Gypster" soba i odusevljeni smo. Soba je vrlo kreativna, minimalistička i prostrana. Ima sjajnu terasu i gledala je na palme i more. Centralna klima, mnoštvo utičnica i televizor su neke stvari koje su takođe prisutne. Kupatilo nije najveće na svetu, ali je sasvim dovoljno i čisto. Ako idete u Meraki, tražite sobe u novom delu hotela jer su bolje.

Meraki ima 4 plaze. Realno gledano, 2 su super dok 2 nisu ništa specijalno. Te dve koje su loše su loše (barem meni) isključivo jer plićak ide u nedogled. Najviše smo bili na 3. plaži - laguni koja je fantastična. Na toj ima i deo za snorkling gde možete videti ribice.

Meraki je adults only hotel i nama je to itekako odgovaralo. Nema dece, graje, trčenja, jurnjave. Sve je podređeno "odraslima", preko nekoliko klubova, mnoštvo barova, bilijara i ostalih igrica. Na svakoj plaži ima bar, kao i na svakom od bazena gde svako piće upada u all inclusive do 12h uvece. Imaju preko 20 koktela u ponudi od kojih su neki vrh, neki katastrofa. Svakako se provali onih par koji su dobri, pa se vrte u krug. Preporuka za "Blue Valium". Alkohol im nije najkvalitetniji, ali daleko od toga da ne prija popiti koktelčić pored bazena ili gledajući zalazak sunca.

Zaposleni u hotelu su prijatni, jave se sa osmehom i žele da pomognu. Deluje mi da izuzetno mnogo rade tako da se dešavalo da sam viđao iste radnike i ujutru u 8 kako rade, ali i uveče u 7-8. Zbog toga, smatrali smo da nam stvarno nije teško da ostavljamo bakšiš, pogotovo jer su svi baš dobri i žele da pomognu. Daleko od toga da konstantno smaraju za bakšiš. Sobaru smo svaki dan ostavljali po 1e, 3 dana nam je napravio one životinje od peskira i svaki dan nam je menjao sve peškire moguće u sobi, one za plažu i na svaka 2-3 dana posteljinu. Takođe je svakog dana čistio sobu i kupatilo. Kako je ovo "party" resort, tako deo zaposlenih čine i animatori. Svaki dan dok smo mi bili je bila organizovana neka aktivnost uveče, ali i u toku dana. Uveče karaoke, pikado, diskoteka itd. Preko dana žurka na bazenu, aqua beach, odbojka na pesku, fudbal. 90% ovih stvari je jako zanimljivo i dosta ljudi se ukljuci, ali nekada umeju da smaraju i da forsiraju aktivnosti. Sto je OK, ipak im je to posao. Sve u svemu, necete biti smoreni u Merakiju. Sinoć su recimo doveli pevača koji je pevao sjajno obrade i svi su igrali, tako da je to bilo sjajno.

Hrana u Merakiju je takođje odlična. Rekao bih 8.5/10. Švedski sto za doručak, ručak i večeru je obilan, ima za svakog po nešto i sigurno nećete ostati gladni. Možete da uzmete tonu hrane i niko vam ništa neće reći. Hrana je takođe jako ukusna. Nekada ume da se malo čeka na red, a i tačno brzo nestanu dobre stvari poput pice, piletina i ostalih stvari koje većina jede. Pored glavnog restorana, postoje još i burger restoran - koji je odličan, burgeri su skroz OK, restorani nudli - nudlama smo se oduševili, kineski restoran - mora ranije da se rezerviše i odličan je, mada nema veliki izbor jela i egipatski restoran koji isto mora da se rezerviše, ali nismo stigli da ga obiđemo. Postoje još riblji i grčki restoran, međutim oni nisu radili zbog korone. Dosta sadržaja nije radilo zbog korone. Pored ta dva restorana, hotel je radio sa 50-70% kapaciteta, treći bazen gde se nalazi prelep pub i veliki noćni klub isto nisu radili, videli smo ih samo 1 veče, a i dosta drugih stvari nisu dali da se radi - recimo da se kupa u bazenu posle pola 6, navodno zbog korone. Po pričama koje smo čuli, prošle godine je sve radilo i bilo je još bolje u samom rizortu. Ali, šta je tu je. Svakako nije ništa falilo i mi smo oduševljeni hotelom tako da smo ga preporučili i prijateljima. Sam rizort je prelepo osmišljen, jako je pogodan za slikanje ima milion prelepih mesta preko palmi, obale itd. Preko 20 ljudi nam se javilo na društvenim mrežama da pita na osnovu slika koji je to hotel - mislim da ovo dovoljmo govori o estetici hotela. I da, slobodno mogu reći da izgleda kao i na slikama on-line. Sve je u boho stilu, jako čisto i u nekom hili fazonu koji je nama, ali i svima odgovarao.

To je ukratko to o Merakiju, ako vas nešto zanima - pitajte. Mi smo svakako oduševljeni i mislimo da nismo bolji hotel mogli da odaberemo. Ako budemo opet išli u Egipat, Meraki će nam biti prvi izbor.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@RANIA nije da ti nisam vec rekla, ali bas mi je drago da si se lepo provela :D :ljubav:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@loreann  hvala na informacijama :Di najbitnije, preporuci za nutela picu :klap:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887621
    Ukupno poruka