Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

152 poruke u ovoj temi

 

Nije baš logično porediti hotel koji je renoviran i otvoren prošle godien kao što je Meraki i jedan Seagull koji je godinama vodeći hotel u Sakali. Sve zavisi šta čovek traži, ali razlika je i u veličini hotela. Tako da Meraki će uvek biti mirniji. Sama pozicija mu je takva. Moji prijatelji su bili šokirani kada su izašli ispred Merakija. Krš i lom. Tako da ko želi da uživa u lepotama soba i kupatila , najbolje da ponese svoje od kuće. :D Ali ipak mislim da se u Hurgadu ide zbog lepota mora.

Ispred Merakija zaustavite taksi i u centru ili u marini ste za 10 minuta. I uopšte nisam poredila sobe. Ono zbog čega ja idem na more je more... a plivanje i kupanje u moru u Sea Gullu je skoro nemoguća misija. Ako mislite da se u Hurgadu ide zbog mora, onda Meraki... Ako u Hurgadu idete zbog šopinga, onda je Sea Gull definitivno neprikosnoveni izbor i jedina prednost Gea Gull-a je pozicija... Ako ste dobro isčitali moje komentare sobe u Merakiju nisu ništa posebno, pa kome je bitan luksuz u sobama, Meraki nije baš izbor ni za takve ljude...

Ovako zaista izgleda prostor za kupanje u Sea Gull-u... Slikano je oko 1 sat posle podne kada je većina bila na ručku ili u sobama... Možete samo da zamislite kada skoro hiljadu ljudi bude na toj plaži... Za razliku od Merakija, izlazak van ograđenog prostora je skoro nemoguć zbog skutera. 

20191001_133139.jpg.2d1b71afeae071609855

Druga plaža koja je inače namenjena za decu izgleda ovako u približno isto vreme. Obratite pažnju na dubinu plaže ;)... 20190930_131606.jpg.3d0782a9ae4e061a71e3

Još jedan mali detalj.... Obe plaže imaju preko deset redova ležaljki koje su sve pune još u 8 sati ujutru... E sad zamislite samo kako izgleda kad samo 10% tih ljudi pokuša u isto vreme da uđe u vodu ;)... Zaista mi je žao što to nemam to fotografijama 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@ja73 jel mnogo losiji Seagull u odnosu na Meraki? 

Realno jeste. Od plaže, hrane, čak i sastava gostiju. Jedino šta je zaista mnogo bolje u Sea Gull-u je lokacija hotela, a to je za neke ljude zaista velika prednost. Zaista zavisi šta ko voli i šta mu je bitno na letovanju. Birajte hotel prema sebi i onome šta je Vama bitno na letovanju, a ne prema drugima. Sea Gull zaista ima neke prednosti u odnosu na Meraki. Ako je lokacija hotela nešto što Vam je bitno, onda baš i nemate mnogo bolji izbor u tom najužem centru Hurgade.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna daju li na sajmu turizma popust za Meraki hotel? Ako daju koliko otprilike bude? Hvala unapred.

Izmenjeno (marija93)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

pročitao sam sve postove i veoma mi je čudno da niko nije malo detaljnije opisao koncept ovog clubbing resorta u smislu kolika je stvarno "buka" u hotelu preko dana a pogotovo preko noći?

Planiram sa devojkom da idem, vidimo da je preteženo namenjen za ljude od 20-35 i to je super!!! I naravno izažli bismo i tokom noći ali svakako da će biti i slučajeva da ćemo poželeti da zaspimo i oko 10,11 kada se vratimo umorni sa nekih izleta ili želimo da ustanemo ujutru ranije.

Na Bookingu vidimo da se neki žale na preglasnu muziku noću koja može da potraje i do 2 ujutru, a i sam odgovor iz hotela je "Kindly be informed that we have concept of the clubbing resort that`s why the music and party can be even after midnight. "

Da li može neko jasno da pojasni koliko ovo može biti problematično - ok razumem da je moj izbor dal hoću da idem na takvo mesto i generalno mi se sviđa taj koncept ali opet očekivao bih da su Egipćani napravili i neku izolaciju ili prave te žurke možda na malo udaljenijem mestu od soba hotela pa se to toliko možda ne čuje pa u tom kontekstu me zanima da li je moguće imati miran san kada čovek to poželi?

Možda to i zavisi od dela, broje zgrade u kome budemo smešteni, dal u tom slučaju onda je moguće promeniti sobu ili slično??

Mislim da bi ove informacije bile  veoma korisne za mnoge pa bih bio zahvalan ako neko pojasni detaljnije ovu moju bojazan...

HVALA unapred na korisnim savetima!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Realno jeste. Od plaže, hrane, čak i sastava gostiju. Jedino šta je zaista mnogo bolje u Sea Gull-u je lokacija hotela, a to je za neke ljude zaista velika prednost. Zaista zavisi šta ko voli i šta mu je bitno na letovanju. Birajte hotel prema sebi i onome šta je Vama bitno na letovanju, a ne prema drugima. Sea Gull zaista ima neke prednosti u odnosu na Meraki. Ako je lokacija hotela nešto što Vam je bitno, onda baš i nemate mnogo bolji izbor u tom najužem centru Hurgade.

Najbolji izbor u centru Hurgade je hotel Sunrise Holidays

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

pročitao sam sve postove i veoma mi je čudno da niko nije malo detaljnije opisao koncept ovog clubbing resorta u smislu kolika je stvarno "buka" u hotelu preko dana a pogotovo preko noći?

Planiram sa devojkom da idem, vidimo da je preteženo namenjen za ljude od 20-35 i to je super!!! I naravno izažli bismo i tokom noći ali svakako da će biti i slučajeva da ćemo poželeti da zaspimo i oko 10,11 kada se vratimo umorni sa nekih izleta ili želimo da ustanemo ujutru ranije.

Na Bookingu vidimo da se DOSTA njih žale na preglasnu muziku noću koja može da potraje i do 2 ujutru, a i sam odgovor iz hotela je "Kindly be informed that we have concept of the clubbing resort that`s why the music and party can be even after midnight. "

Da li može neko jasnije da pojasni koliko ovo može biti problematično za normalan sad - ok razumem da je moj izbor dal hoću da idem na takvo mesto i generalno mi se sviđa taj koncept ali opet očekivao bih da su Egipćani napravili i neku izolaciju ili prave te žurke možda na malo udaljenijem mestu od soba hotela pa se to toliko možda ne čuje pa u tom kontekstu me zanima da li je moguće imati miran san kada čovek to poželi?

Možda to i zavisi od dela, broje zgrade u kome budemo smešteni, dal u tom slučaju onda je moguće promeniti sobu ili slično??

Mislim da bi ove informacije bile  veoma korisne za mnoge pa bih bio zahvalan ako neko pojasni detaljnije ovu moju bojazan...

HVALA unapred na korisnim savetima!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Najbolji izbor u centru Hurgade je hotel Sunrise Holidays

Ubedljivo. Jedino što on uglavnom bude popunjen jako rano. Oba puta kad sam išla za njega nije bilo mesta. Kod nas nije mnogo aktuelan, ali ga popune turisti iz drugih država

 

Pozdrav,

pročitao sam sve postove i veoma mi je čudno da niko nije malo detaljnije opisao koncept ovog clubbing resorta u smislu kolika je stvarno "buka" u hotelu preko dana a pogotovo preko noći?

Planiram sa devojkom da idem, vidimo da je preteženo namenjen za ljude od 20-35 i to je super!!! I naravno izažli bismo i tokom noći ali svakako da će biti i slučajeva da ćemo poželeti da zaspimo i oko 10,11 kada se vratimo umorni sa nekih izleta ili želimo da ustanemo ujutru ranije.

Na Bookingu vidimo da se DOSTA njih žale na preglasnu muziku noću koja može da potraje i do 2 ujutru, a i sam odgovor iz hotela je "Kindly be informed that we have concept of the clubbing resort that`s why the music and party can be even after midnight. "

Da li može neko jasnije da pojasni koliko ovo može biti problematično za normalan sad - ok razumem da je moj izbor dal hoću da idem na takvo mesto i generalno mi se sviđa taj koncept ali opet očekivao bih da su Egipćani napravili i neku izolaciju ili prave te žurke možda na malo udaljenijem mestu od soba hotela pa se to toliko možda ne čuje pa u tom kontekstu me zanima da li je moguće imati miran san kada čovek to poželi?

Možda to i zavisi od dela, broje zgrade u kome budemo smešteni, dal u tom slučaju onda je moguće promeniti sobu ili slično??

Mislim da bi ove informacije bile  veoma korisne za mnoge pa bih bio zahvalan ako neko pojasni detaljnije ovu moju bojazan...

HVALA unapred na korisnim savetima!!!!

Deteljno sam objasnila i iscrtala delove hotela. Mi smo tražili sasvim mirnu sobu i takvu i dobili, bez ikakve "doplate". A mislim da naši turisti u tom delu i dobijaju sobe redovno. Mislim da smo svi i bili smešteni u te dve poslednje zgrade. Deo koji je ustvari renovirana stara zgrada hotela. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel išao ko u Meraki nakon ponovnog otvaranja i kakvi su utisci? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otvara se 10.avgusta. I ja o njemu razmisljam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko planira Meraki, slao sam im upit u vezi sa situacijom i radom restorana/klubova, odgovor je da za sada clubinga neće biti ali hoće live muzike i show-a na otvorenom, 

Takodje "some pool and beach bars" će raditi, dakle ne svi. Glavni restoran, snack restoran i pizzerija će raditi, a u narednom periodu će na osnovu situacije možda otvoriti i jedan od a la carte restorana. Na njihovom sajtu videh i da će raditi sa 50% radne snage. Tako da potpuno je logično da će i kvalitet usluge da ide na dole, makar kada su restorani i ponuda tog tipa u pitanju. 

Tek sad nisam pametan šta raditi. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugar i ja idemo u Meraki 26.08.

 

nadam se da ce biti bolje nego prosle godine u golden 5, tamo je bas bilo lose :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bude bilo moguće (ono evrići u pasoš), koju sobu tražiti?

Ono što sam video na web site-u Merakija, gypster i mirakilous room deluju baš lepo.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, da li je neko bio u ovom hotelu od kada je krenula korona? Kakva je situacija? Devojci i meni je spao izbor ja ovaj hotel ili na pyramisu, ovaj nam deluje zanimljivo jer je pretezno za mlade. Voleo bih da cujem iskustva nekog ko je skoro bio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na plaži Pyramise su vam obavezne patike za vodu jer su celom dužinom korali na prilazu u more. Čitala sam komentare da su se mnogi ljudi isekli ulazeći u vodu. S druge strane, ima lep podvodni svet pa neki istrpe loš prilaz da bi posle uživali u snorkingu. Na vama je da odlučite šta vam je važnije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo meraki tako da se nadam da smo doneli dobru odluku..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka