Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

152 poruke u ovoj temi

Kako moze biti gore nego kod Seagulla? Tu bar ima radnjica, prodavnica, zivo je. Oko Merakija bas nista nema, gluv magistralni put. To mu je jedina mana. Ali eto ko hoce do centra (Seagull) taxi je 2e, mi nismo isli, nisam smela nekako :/ 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste živo kod SeaGull-a, ali meni je ono katastrofa kako izgleda..Naravno, sve je stvar ukusa i ko šta voli, ali po meni je isto da li je magistralni put ispred hotela ili imaju one jadne radnjice i prodavnice..Svakako nema ništa da se vidi..

Išli smo mi taxijem do SeaGulla ta i do marine i Memše..I kad smo se vratili sam bila u fazonu-pa i da nisam ni jednom do grada išla ništa ne bih propustila.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam smela u taxi. I krivo mi je, volela bih da sam sve to obisla. Ali da smo bili u nekom vecem drustvu lakse bi bilo, ovako mi bas i nije bilo svejedno, jos slabije engleski znam, haos :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kad sam ušla u taxi, sa mužem sam bila, rekla sam sebi šta mi je ovo u životu trebalo, ono nije normalno kako egipćani voze:neznam: Tamo kao da ne postoje semafor, saobraćajni znak ili pešački, nego ko prvi uleti..Još kad smo se vraćali naletimo na kolonu koja je krenula po mladu, pa se naš taxista obradovao kao da on krade mladu pa obrnusmo s njima koji krug i naravno trubimo..Majko moja:kolce:

Ali @Magdalennna nadam se da će biti prilike da ponovo odeš pa da i grad obidješ:)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod Merakija definitivno nema gde da se šeta ulicom, sem pored policijskih punktova i nedovršenih zgrada, a pritom budete i predmet posmatranja kao stranac, pa opuštena šetnja nikako nije moguća, a i nema šta posebno da se vidi. Ceo grad mnogo više liči na cigamalu nego uređeno mesto. Tu i tamo se zadesi pristojan kutak, ali slabo. Ne čudi što naši turisti gotovo da uopšte ne kaće fotke iz grada jer ne znaš ni gde bi se slikao a da to mesto liči na nešto :D

Snimao sam malo grad iz taksija u pokretu, pa čim izmontiram snimak, okačiću da pogledaju oni koji još nisu bili u Hurgadi.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi dan po dolasku, nakon izlaska na ulicu, usledio je sok i misao - sta mi je ovo trebalo. Ali, onda je doslo vece i zurka je pocela. Potpuno druga dimezija ulice u odnosu na dnevnu, meni je to bilo wow.

Nakon dva-tri dana setnje, prodavci prestanu da te "spopadaju", cak mozes sa njima popricati, a ako naucis jos koju njihovu rec, lica im se ozare.

Ni u jednom momentu se nisam osecala nesigurno.

Saobracaj im je prelud, ali kako nam je vodic na izletima rekao, oni imaju svoj vid komunikacije tokom voznje i stvarno za 10 dana tamo ni jednom se nije desila saobracajka.

Meraki mi se svideo po onome sto sam videla na slikama, a i samo lepe utiske sam cula o njemu :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh u nekom od komentara da nisu koristili la carte restorane. Ljudi  obavezno rezerviste, mozete koliko hocete puta, samo morate to da uradite dan ranjje i važe samo za večeru. Samo riblji odnosno Feluca nije u okviru all inclusive. Posebna preporuka za grcki (obavezno za piće uzmite uzo ili belo vino) i ekipatski/azijski (przene banane sa sladoledom od manga su top).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli samo u grcki restoran, meni se nije dopala hrana, dok je vino crveno vrhunsko. Mnogo mi je bolja hrana bila u glavnom restoranu gde sam bar mogla da vidim i biram sta cu jesti, ovde kad su mi doneli to sto sam narucila nije mi se dopalo. Dalje nismo eksperimentisali. Islo mi se u riblji, ali mi je bilo malo previse da pored onoliko hrane jos placam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi smo isli samo u grcki restoran, meni se nije dopala hrana, dok je vino crveno vrhunsko. Mnogo mi je bolja hrana bila u glavnom restoranu gde sam bar mogla da vidim i biram sta cu jesti, ovde kad su mi doneli to sto sam narucila nije mi se dopalo. Dalje nismo eksperimentisali. Islo mi se u riblji, ali mi je bilo malo previse da pored onoliko hrane 

Sve je pitanje ukusa. Mi smo bili bas zadovoljni. Ukoliko vam se ne svidi uvek možete da ne pojedete i odete u glavni restoran.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da se ovde pokrenulo pitanje između Sea Gull i Marakija. Pre 3 dana vratila sam se iz Sea Gull-a, a o Mrakiju sam detaljno pisala kada sam se vratila u julu. Sea Gull sam izabrala ovaj put zbog blizine centra i hotel zaista jeste odlično lociran i zvanično je iste kategorije kao i Maraki. Izuzev lokacije koja je zaista idealna za Hurgadu, sve ostalo ne može da se poredi... Budući da mi je prvi odlazak u Egipat bio Meraki, a ovaj drugi Sea Gull, zaista sam ostala malo iznenađena da je tolika razlika između isto rangiranih hotela. Isti problem obilaska Hurgade i saobraćaja sam imala kao i većina ovde, ali kako sam ovo drugo letovanje provela baš u samom centru i izlazak iz hotela se podrazumevao i po nekoliko puta tokom dana... prelasci ulice, taksi... Nekako mi je sve to postalo normalno i slobodno se samo opustite... Oni su navikli tako da voze i tako da prelaze ulicu... Ponašajte se kao Egipćani i nikakvih problema nećete imati... Ulica se prelazi na bezobrazluk i kola sva naravno uspore da vas propuste ;) 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ja73 jel mnogo losiji Seagull u odnosu na Meraki? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@ja73 jel mnogo losiji Seagull u odnosu na Meraki? 

Nije baš logično porediti hotel koji je renoviran i otvoren prošle godien kao što je Meraki i jedan Seagull koji je godinama vodeći hotel u Sakali. Sve zavisi šta čovek traži, ali razlika je i u veličini hotela. Tako da Meraki će uvek biti mirniji. Sama pozicija mu je takva. Moji prijatelji su bili šokirani kada su izašli ispred Merakija. Krš i lom. Tako da ko želi da uživa u lepotama soba i kupatila , najbolje da ponese svoje od kuće. :D Ali ipak mislim da se u Hurgadu ide zbog lepota mora.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko mozda odlazi u ovaj hotel u novembru? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko mozda odlazi u ovaj hotel u novembru? 

 

Ja idem 17.11

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka