Olivija90

Sunrise Meraki Beach Resort

152 poruke u ovoj temi

imate li slucajno njihov allinclusive koncept ? nigde ne mogu da ga pronadjem.

HVALA!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da se vidi...

IMG-49eae548212e7c27ea4f0c89f0871904-V.jpg

IMG-f92b935e9b5a7f2ddd84a16583bca075-V (1).jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verenik i ja smo rezervisali ovaj hotel za 19.4. pa imam hiljadu pitanja sto u vezi hotela, sto u vezi samog grada. Citajuci kometare sa raznih foruma i citajuci vesti iz raznih linkova moram priznati da se probudila truncica straha, pa me interesuje koji je nivo bezbednosti? Da li se ostaje iskljucivo u hotelu ili je moguc samostalni obilazak Hurgade (bez vodica)? Na koji nacin ste se informisali o izletima i sta po  vama najvise vredi obici? Sto se tice samog hotela zaljubila sam se na prvi pogled u sam stil, jer gledajuci sve prethodne ponude, svaki hotel i usluga su licili jedno na drugo. Ovaj hotel je stavno jedinstven :) interesuje me kakva je plaza, da li se moze kupati ili je vise za brckanje? Glupo zvuci, ali u vecini slucajeva gledajuci slike hotela sto na tripadvisoru, sto na bookingu ne vidim ljude koji se kupaju :D 

Unapred hvala na odgovorima :) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@NatasaV, izabrali ste lep hotel na dobrom mestu. 

Što se kupanja tiče, more će biti oko 23-24 °C, što znači moći ćete da se kupate uz malo brrr... Kad se jednom okupate u Crvenom moru ni jedno vam drugo (u blizini) više neće biti dobro. Ali sunca se čuvajte jel je i u to vreme jako. U tom delu Hurgade duva vetar, pa na plaži sigurno imate štitnike od vetra.

Šetajte se slobodno po Hurgadi bez ikakvih vodiča. Sednete u taksi ili peške. Na forumu ima dosta tekstova, čak i previše, pa je malo teško snaći se.

U to vreme godine treba obavezno otići na izlet u Luksor, jer će temperatura biti podnošljiva.  Ako prvi put idete u Hurgadu uživaćete u izletu brodom na Rajsko ostrvo. Sve zavisi od toga koliko dugo ostajete i naravno od vaših afiniteta.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@NatasaV

sem Luksora i Karnaka, ako ste mladi možda i bagijima malo do pustinje, malo je previše komercijalizovano ali i taj izlet bi  bio simpatičan, posebno jačoj polovini.... Zavisi i koliko noćenja ste uplatili.... Ali Luksor i Karnak must i Rajsko ostrvo ili baš ronjenje sa bocama.... Već je količina akcija na Vama... A preko koga, imate u ranijim postovima, i u svakom slučaju uživajte i napišite kako vam je protekao prvi kontakt sa Afrikom :hello:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verenik i ja smo rezervisali ovaj hotel od 31.08 do 13.09. Da li ima svezih iskustava od ove godine?

Prvi put idemo u Egipat i generalno u Afriku tako da nismo sigurni sta da ocekujemo. Na osnovu slka vidim da je hotel drugaciji od ostalih a komentari ukazuju da je skroz ok. Zanima me taj ulazak u more, ne bih volela da nam se dogodi oseka ili da je neki plicak posto smo odlicni plivaci (u agenciji su nam rekli da nije plicak ali slabo verujem agencijama :) )

Takodje, interesuje me alkolol, verenik je pivopija (ako ne bude dobrog piva nadrljala sam :) ). Sa druge strane, mene zanimaju vina i kokteli. Da li sluze na plazi alkohol - da mozemo da pijemo na lezaljkama ili moramo da sedimo po barovima?

Na osnovu komentara sa foruma sam zakljucila da je neophodno, ako hocemo super sobu i uslugu, da moramo da dajemo baksis radnicima hotela. Posto nemamo iskustva sa Afrikom a ni sa Egiptom, mozete li mi preciznije reci koliko je ok da se stavi u pasos kada treba da uzmemo sobu, a koliko je ok na dnevnom nivou sobaricama/sobarima? Takodje, zanima me koliko je ok da platimo taksi do centra Hurgade, posto mi se cini da je hotel blizu centra? Sta predlazete da obidjemo u samoj Hurgadi - koje delove? Svakako planramo da idemo na skoro sve izlete koje se nude (iako cemo verovatno umreti od vrucine u Luksoru i Kairu?), ali posto smo tamo dve nedelje, sigurno cemo imati vremena za obilazak Hurgada (ako uopste ima nesto da se vidi).

 

Hvala unapred na odgovorima :)

I jos samo jedno pitanje...zasto hotel ima 4* a kazu da je procenjen kao da ima 5*? Nema konferencijsku salu i tako nesto sto je potrebno za 5* ili je ipak u pitanju nivo usluge?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@NatasaV je bila u aprilu i ostala nam "dužna" za par rečenica o hotelu, utiscima, savetima .... jer ako već pitate i ljudi odvoje vreme da Vam odgovore  u cilju pomoći, lepo je i da Vi uzvratite, posebno, zato štp ima malo informacija.... Nije ovo lična prozivka Vas, to je moj generalni stav, a Vi ste najskorije bili....a predpostavljam da ste slična generacija članu @coje91 i takodje novopečeni egipćani...:hello:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zna li neko ima li zivih korala sa ribicama u merakiju?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je Meraki udaljen od Memse i Sakale?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Google maps kaže do Sakale, hotela Seagull oko 7km. Do Memše malo više ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene na temi. Potvrđena rezervacija 21.7-31.7. Nekoliko praktičnih pitanja. 

1. Da li ostaviti mito u pasošu da bi dobili bolju sobu i koji deo hotela bi trebalo birati, ako je moguće? ;)

2. Da li na plažama ima barova, naročito na toj koja je najudaljenija, a koja je koliko sam shvatila za kupanje i kad je oseka?

3. Pratim nekoliko egipatskih agencija na fb i da li neko u hotelu ili iz našin agencija pravi problem ako se direktno rezervišu izleti? Naravno, znam da bi svi najradije da se njima plati i da uzmu proviziju, ali smo videli da je ovako dosta jeftinije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam i četvrto pitanje, a biće ih verovatno i još...

Poslednji dan imamo let kasno uveče. Kakva je situacija sa odjavom iz sobe? Da li može da se koristi all koncept i na koji način? Kakva je situacija sa doplatom za taj poslednji dan i da li nam uopšte treba?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u njihovom all konsptu pise 

Meraki Resort (Adults Only) -Select- (ME) Added Values All Inclusive Service starts upon arrival at the resort until pick-up from the resort

znaci od ulaska do izlaska iz rezorta

Meraki all concept.pdf

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka