Gaginjo

Iznajmljivanje camaca na Sitoniji

36 poruka u ovoj temi

Cini mi se da se ceo Vurvuru bavi rentiranjem camaca danas kada sam prosao kroz mesto ima vise reklama za camce nego borova

Ono sto moze da se nadje na internetu je 20% stvarne situacije posto se izgleda mnogi ne reklamiraju ili se lose reklamiraju

Mozda je zbog toga moguce dobiti i neke povoljnije cene ali nisam se bavio time 

Iznajmili smo camac kod Diaporos boats i dobili jedan sasvim pristojan glisercic sa Suzikijem od 30 ks i pomocnim motorom 

Camac je imao sve sto je potrebno radio, osvetljenje, sidro, prsluke, dodatni rezervoar, signalne rakete, vesla, gps traker ... ma sve sto treba cak daju i frizider sa ledom i vodom

Obuku prolazite pre nego sto preuzmete camac i sve je u detalje objasnjeno tako da nema zabune, dobijete i mapu gde se sme i gde se ne sme 

Sve u svemu jedno nezaboravno iskustvo i prelep dan proveden na vodi i jedva cekam da ponovim

iznajmljivanje camca je bilo 90e plus gorivo 25e mozda sam mogao da prodjem jeftinije a mozda i skuplje ali 10ak eura razike ne moze da se poredi sa uzivanjem 

Cini mi se da je motor malo ustinut nesto mi ne deluje kao pravih 30ks ali svejedno ima snage da izglisira korito i da klizi na 3/4 gasa

Izmenjeno (clockwork_orange)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast na detaljnom opisu. Vrlo opsirno i lepo napisano sve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dodao bih jos

Ima mesta za parking u izobilju u neposrednoj blizini ( do 50ak metara)

Obavezno poneti sa sobom pice i klopu posto na Diaporosu nema kafica u koje mozete da svratite a na suprotnoj obali ima previse kupaca da bi ste se bezbedno "parkirali" u blizini

Realno ceo dan je mnogo a za pola dana mozete samo da prozujite oko ostrva i dva puta se okupate

Sledeca stanica Uranopolis i obilazak Amuljanija i Drenie

Izmenjeno (clockwork_orange)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se nadovezem i ako nije Sitonija vec Atos

Iznajmili smo camac u u Uranoplisu i otisli u obilazak Amuljanija i okolnih ostrva Drenia

Procedura oko samog iznjmljivanja i papirologije kao i uputstva za upotrebu su bila znatno jedostavnija,  camac je mozda za nijansu losiji meni je smetalo sto nema radio i sto mi je tenda bila niska koju sam ubzo sklopio kako bi mogao stojecki da ga vozim.

Camac je jako povozan i vrlo lako izglisara ( sa tri osobe) 

Definitvno stipaju motore stavljajci im terete elise kako bi camci bili sporiji a samim tim i bezbediji i mogli da poteraju vise osoba na camcu

Zakljucak je da treba obici Amuljani i da je lepo iskustvo koje jedva cekam da  ponovim

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa ovako, vratili smo se sa letovanja, pa konacno da prenesem i ja svoje utiske vezane za iznajmljivanje camca.

Pre svega da napisem da smo odusevljeni i pod utiscima jos uvek, iako je proslo vec dve nedelje od iznajmljivanja.

Camac koji smo iznajmili nosi ime Olympic 490 sx, duzine 4,9m i motorom Mercury od 30hp + pomocni motor Mercury od 4hp.
Camac je jako stabilan i odlicno upija talase, a motor od 30 konja ga odlicno gura.

Momci iz bluewaterboats-a su ljubazni i cool skroz. Obuka i objasnjenje uslova iznajmljivanja, popunjavanje papirologije i sl, trajali su svega 5 minuta.. Odlicno su mi objasnili na mapi gde je najzanimljivije ici, a gde i nije bas interesantno. Nakon toga smo ubacili gomilu svojih stvari u boksove na camcu, koji su prilicno veliki i krenuli na celodnevno uzivanje na camcu po prelepim uvalicama i zalivu oko ostrva Diaporo.

Ni sami nismo znali gde prvo da krenemo. od tolike euforije i adrenalina, ali smo resili da prvo obidjemo neke tri plaze koje se nalaze preko puta plaze sa koje smo krenuli. Tu smo resili da stanemo na kratko i da se raskomotimo, izvadimo stvari koje su nam najpotrebnije, kao i opremu za ronjenje (naravno ;) ) i da nastavimo prvo do najdalje tacke do koje smemo da idemo, a to su bile plaze Lagonisi i Itia beach. Tu smo se na kratko i prvi put okupali, ali posto smo na Lagonisi plazi bili prosle godine, resili smo da se spakujemo i da odemo do zaliva Kriftos i da tu doruckujemo na nekoj od plazica. Bilo je jako zanimlljivo na plazici u zalivu, gde smo nekih pola sata bili potpuno sami, a kasnije su poceli da pristizu i ostali rentirani camci. Lagano smo se spakovali i krenuli do cuvene plave lagune. Kada smo stigli tamo, bilo je vec na desetine usidrenih camaca na sred plave lagune, nekako smo nasli mesto izmedju tih camaca i divili se prizoru i toj nestvarno plavoj boji mora.

Da ne duzim previse, posto bih mogao o ovome da pisem dva dana, ono sto je najvise ostavilo utisak na nas je plaza Myrsini, koja je zaista neverovatna. Tu smo se najvise zadrzali.

Jedino sto sam se zeznuo, danak neiskustvu, kada smo vracali camac, isao sam sa spoljne strane ostrva, tamo ka otvorenom moru i more je bilo toliko nemirno sa velikim talasima, da se mladji klinac dosta uplasio, talasi su prskali unutra nenormalno, ljuljali smo se ozbiljno, ali dobro, to je trajalo mozda nekih par minuta, dok nismo usli u zaliv. Uglavnom, to nije uspelo da nam pokvari kompletnu sliku i utisak o novoj dimenziji letovanja, koju smo upoznali po prvi put ove godine i mislim da ce biti sastavni deo letovanja ubuduce.

Potrosili smo 18€ goriva i dobili smo screenshot rute kojom smo isli.

Evo i par slicica

IMG_7344.jpg.30bc19079f8cba4d9d1e4eb9636IMG_7517.jpg.1383e588b26a017adc88a5c4c21IMG_7661.jpg.b49d7196ee9867711cccbbc449aIMG_7861.jpg.f3659378cfb577bbcb174447e87IMG_7832.jpg.27946abf86fc15263074c7a175bIMG_7833.jpg.1d6e777736a0321d41ed7e59ccfIMG_7928.jpg.c6538aa0731862edc3b0cdf5995IMG_7940.jpg.41497dc94b5cfaaeca50d5ce3f9

@clockwork_orange Hvala na opisu i prenetim iskustvima sa Atosa. Sada kada si video i Amuljani, koje je tvoje misljenje, gde je lepse? Ako se uopste moze uporediti...

Izmenjeno (Gaginjo)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25775
    Ukupno tema
    857247
    Ukupno poruka