Gaginjo

Iznajmljivanje camaca na Sitoniji

36 poruka u ovoj temi

@clockwork_orange Javljaj utiske. A mozda se i sretnemo negde na Diaporos-u.

31.08.2018.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

02.09. Tako da se ipak ne gadjamo, ali nema veze. Ti ides prvi, pa pisi utiske... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kazite mi, jel to tolika potraznja za tim camcima pa mora toliko unapred da se rezervise? To ne moze da se na licu mesta iznajmi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da jeste, pa cak i u septembru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, hvala. Koliko unapred se rezervise?

Izmenjeno (leedija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ste definitivno odlucili da iznajmite camac, onda sto pre to bolje.... Ja sam rezervisao skoro mesec dana ranije,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kazite mi, jel to tolika potraznja za tim camcima pa mora toliko unapred da se rezervise? To ne moze da se na licu mesta iznajmi?

Danas sam bio u i pitao u Vurvuru dovoljna je rezervacija danas za sutra,samo vidite sa muzem za duzinu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda i nije tolika potraznja ali je lakse je mailom rezervisati na vreme nego se voziti u Vurvuru samo zbog rezervacije pogotovo ako je smestaj malo dalje. Skroz glupo voziti se 30-40km da ti kazu nema camaca danas dodji sutra.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se. Po meni je uvek sigurnije i bolje rezervisati unapred, da li je to rent a car, ili rent a boat, smestaj...

Uglavnom, danas sam se ponovo cuo sa vlasnikom firme preko koje sam rezervisao camac, pitao sam ga da li deca dobijaju one sigurnosne prsluke i dobio sam potvrdan odgovor. Svaki clan posade dobija te prsluke, a na vama je da li cete ih oblaciti ili ne.
Eto cisto mala informacija za ostale..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sada vec davne 2014. tokom Jula meseca, iznajmili smo camac u Vurvuruu. Nisam siguran koja firma, ali sve imaju manje-vise iste uslove. Rezervacija je obavljena 3 dana ranije za nas 4.odraslih i dvoje dece od 14 godina. Yamaha 30HP sa volanom i tendom. Cena za ceo dan €90 + potrosenih 30 za gorivo. U cenu je uracunat i njihov frizider (istina prazan :D ali smo ga mi nakrcali...). Svi camci su opremljeni GPS lokatorom tako da znaju u svakom trenutku gde se nalazite i imaju gumene dvomotorne monstrume za ne daj Boze...

Naravno, veeelika kolicina tecnosti, klopica i krema za suncanje - faktor 50+ su preduslovi za izlazak na vodu.

Moram da kazem da smo dobili potpuno novu dimenziju letovanja u Grckoj. Ostrvo Diaporos i njegove uvale, a ima ih desetine, su zaista fantasticni. Izmedju dva ostrva neverovatan plicak za ronjenje, prepoznaje se po tome sto se svi sidre na otvorenom, relativno daleko od obale. Takodje plaza Karidi sa mora drugacija i nova... Jednostavno savrseno! Jezikom blogerki: "must have"

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo što sam ja iznajmljivao u Uranopolisu (Lampou boats) je ˝socijalnija˝ varijanta. Malo je manji čamac (do 5 osoba), nema frižider (imali smo našu rashladnu torbu za piće) i nema GPS lokator.

U svakom slučaju, slažem se da je čamac letovanju dao potpuno novu dimenziju, pogotovu što je taj teren kao stvoren. Amuljani je dovoljno mali da se može ceo obići. Ostrva Dreina kojima se prilazi samo čamcem. Prelepe plaže...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Javo

Javo, hvala na lepom tekstu i pojasnjenjima.
Moze slobodno jos neki savet sta sve poneti na camac, jer ipak je to ceo dan...
Ja sam kao napravio neki spisak, pa cisto da uradim jedan brzinski check ;)

Video sam i neku njihovu, predlozenu, rutu.. Da li ici po tome ili mozda postoje neke plaze koje su zanimljivije od ovih ostalih, u smislu da se ne gubi vreme na neke manje zanimljive.

Video sam iz nekih tekstova da ne treba zaobici plavu lagunu ili kako vec oni zovu i plazu Mirsini...

Izmenjeno (Gaginjo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naviru secanja, osmeh se lagano ukazuje na licu...

Na GMaps pronadjoh da je u pitanju "Bluewaterboats" kao i nekoliko slika. https://www.google.com/maps/@40.2225286,23.7883942,3a,75y,91.34h,90t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipP-orDmE9BDNhHZueOxPgNXLVMH2Bk9nk-o6yZ1!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP-orDmE9BDNhHZueOxPgNXLVMH2Bk9nk-o6yZ1%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya89.76083-ro-0-fo100!7i8704!8i4352

U sezoni jeste velika guzva, vozite pazljivo! Meni je upravo ova lokacija sa slike, na otvorenom, bila najzanimljivija. Plaze u uvalama su sve fenomenalne. Ja bih isao tamo gde je najmanje brodica, ali neko mozda vise voli gizvu. Na Mirsini plazi jeste guzva i ima nanete trave na peskovitom delu, ali vredi kupanja i setnje po kamenu. Plaza tj laguna Livari dubine do kolena (uz dizanje motora) i jedva podnosljivom vrucom vodom je takodje bila interesantna.

Turu planirajte sami u odnosu na to da li vise zelite da se vozite (i platite gorivo) ili da se usidrite i brckate. Danas sve mozete videti na GMaps i odluciti. Mi smo se bas navozali za €30.

Spisak je opsti. Faktor 50+, voda, klopica, cokoladica, maska i peraja (bez dobacivanja). Sesiri i cvikeri za sunce sa sve penzionerskom uzicom, nepromociva kesa za mobilni...

U svakom slucaju pazljivo i bez alkohola za kapetana, pa ce sve biti lepo iskustvo.

Izmenjeno (Javo)
link slike nije ok
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno i svaka cast na savetima i pomoci.

Spisak je opsti. Faktor 50+, voda, klopica, cokoladica, maska i peraja (bez dobacivanja).

Hahaha, necemo dobacivati, don*t worry! :D:D:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na GMaps pronadjoh da je u pitanju "Bluewaterboats" kao i nekoliko slika. 

Kod njih sam i ja rezervisao camac. :D

Ima li tamo gde da se parkira i ostavi auto blizu njih?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26051
    Ukupno tema
    869249
    Ukupno poruka