путујекараван

Како представљамо своју нацију у туђој земљи ?

69 poruka u ovoj temi

Za sve cu se sloziti sa Vama , ali ovo za CG nikako necu. Godinama letujete tu i znate celu situaciju. A sta sa onima koji prvi put dodju? Moraju li oni da vuku kese po par km zbog brljivosti crnogoraca. Ne moraju. Ovo je bruka i sramota pre svega domorodaca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna u pravu ste. Škola ne čini čoveka, to što neko ima fax ne znači da je i kulturan.

Izmenjeno (dimic_bata)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@TirkiznaU pravu si skoro pa nikad to zavisi od coveka kakav je...uvek i svuda je takav kulturan ako jeste i nekulturan ako nije...crno ili belo nema nista izmedju...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek i svuda predstavljam sebe, kao sto uvek i svuda posmatram pojedinca. Svi smo mi individue i kod kuće i u inostranstvu. Niti se stidim ko sam i odakle sam niti se dičim. Tako i gledam sve ostale ljude...ne rangiram ih ni po veri ni po naciji, prema boji kože, sexualnom opredeljenju,...sudim samo sebi...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Једина тековина демократских "промена " после оног лудила 90- тих је што смо добили пасош да слободно путујемо у шенгенској зони . То да свако од нас представља себе као личност или онога ко га је васпитавао је тачно али мере када се доносе као рецимо забрана путовања или увођење виза увек се односе на све становнике једне државе ( осим повлашћених ) . Лично се плашим ако наставимо да се понашамо како је описано у коментарима , опет ће нам увести визе или неке санкције и нећемо моћи да путујемо као сада . Да речено је . не суди другима али разобличавај нечастиве и дела њихова .

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rakel,ti nisi imala takva iskustva sa zapadnjacima ali ja jesam.recimo,u Holandiji mi je devojka u muzeju okrenula glavu kada je čula da sam iz Srbije.Isto tako me je jedan Amerikanac upitao da li znam šta se govori o Srbiji u USA medijima,naravno sve najgore.Mislim da ovo što se dogodilo Španjolki u Zemunu ne doprinosi dobrom turističkom imidžu Srbije.Uzalud je neko kulturan i lepo predstavlja Srbiju u inostranstvu dok u isto vreme srpski kriminalni klanovi tamo divljaju,a istovremeno i ovde dižu u vazduh veliki broj automobila.Mislim da je manji problem to što radi Palma,to je čak Grcima bilo simpatično,imaju i oni svoje slične likove.Problem su te organizovane grupe sa one strane zakona.Zato smo tu gde jesmo a niko ne može reći da smo jednako poštovani makar kao Hrvatska a da ne pričamo o nekim uticajnijim državama.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka