путујекараван

Како представљамо своју нацију у туђој земљи ?

69 poruka u ovoj temi

Nisam Djokovic da mogu da menjam sliku milionima ljudi, 

Ne može ni on... Ne može ni Ivana Španović, niti Saša Đorđević ili Dejan Savić sa svojim momcima...

Nisu to postigli ni Tesla, ni Pupin...

Oni su samo pojedinci, tj. malobrojni primeri, a većina je malko drugačija... I to svi znaju

Nisu ni svi Grci Sokrati ili Platoni...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Свако има слободу да ради како хоће али нам није све на корист . Хтедох да се опоменемо са овим лошим насловима који нас прате по средствима информисања , сви смо ми тамо у другој држави " мали амбасадори " али без дипломатског имунитета . Можемо ми да се хвалимо да смо земљаци са свим тим славним именима које сте поменули , али они си се уздигли својим радом , одрицањима и талентима не бахатошћу и некултуром . Ми смо и овде на форуму спремни да одбрусимо свима чак и ако није било зле намере , не знам где нестаде тај дух овог народа ? 

Сећам се како је некада када су биле ратоборне екипе по улицама , па пресретну једног фрајера самог у свом крају и реше да га табају . Дечко мртав хладан пита : Ко је овде најачи од вас ? Ту они застану али један се јави и каже ја сам . Дечко приђе њему и каже : Друже молим те брани ме , видиш да ови хоће да ме бију . Све се завршило лепо јер је човек имао прави одговор , али некад било сад се спомињало .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da šverc u prevozu ne može da obruka neku nacionalnost jer sam imao slučaj u Lisabonu gde sam se validirao i odmah je zamnom uletela jedna čistokrvna Nemica i zahvalila se "danke".Svi vole da zavrnu sistem,pa i najbogatiji.Ali tamo je taj sistem jači pa to ne prolazi,a kod nas se glorifikuju Pink panteri i slični kriminalci,baš su face što su opelješili tolike zlatare.To nije naivna stvar,to je već ozbiljna imovina.Balkanci se obično bave banalnim i nebitnim stvarima,a ono što je važno i konkretno niko ne vidi i čak se tome smeje.Palma nas bruka a bravo za Pink pantere i Zemunce,oni su nas osvetlali.Ali vidimo da komšiluk često poželi da nas nadmaši,imamo ovaj aktuelan slučaj gde je sudija u Crnoj Gori lažno optužila devojku za napad.Ako sam nekada razmišljao da idem tamo,sada sigurno neću.Ne volim da čujem nijedan jezik iz okruženja dok sam na odmoru,i to je zaista pravi odmor iako malo skuplji.Jedino je Slovenija kakva-takva civilizacija od svih državica nastalih raspadom one velike zemlje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... kao sto verujem i da postoji odredjeni procenat koji je mozda mislio da su u Srbiji svi nepismeni...

Ali druže, pogledaj zvaničnu statistiku, čak je i Bata Dimić postavljao nešto o tome... Ili samo čitaj postove po raznim temema... 

Pa skoro polovina stanovništva Srbije i jeste nepismena... Ne po nekim "svetskim" ili "evropskim" merilima... Po merilima petog razreda osnovne škole, na žalost.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa skoro polovina stanovništva Srbije i jeste nepismena... Ne po nekim "svetskim" ili "evropskim" merilima... Po merilima petog razreda osnovne škole, na žalost.

He, pa na ovom sajtu postoji podforum koji se naziva - Svasta nesto.   

Da li je potreban komentar?!     :D

Izmenjeno (vilil)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema je preširoka i nije usko u vezi sa putovanjima.

Za ovakve diskusije koristite temu:

/zatvoreno

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26051
    Ukupno tema
    869347
    Ukupno poruka