путујекараван

Како представљамо своју нацију у туђој земљи ?

69 poruka u ovoj temi

"Да а онда су једног дана дошли по мене и сви су ћутали" ( како су нацисти хапсили у Немачкој ). 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi ovde clanovi foruma mislim da sasvim lepo predstavljamo svoju zemlju i sebe velika vecina bar ne bas svi normalno.Nego ja razmisljam stalno o onoj zeni sto je htela prodavcu na plazi da "makne" torbu, kakva je to osoba i kako bi je ona nosila i koristila tako "dobijenu"

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Strasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Možda ne bi bilo loše da (onaj ko nije) pročitate knjigu Arčibarlda Rajsa "Čujte Srbi, čuvajte se sebe". Pisana je pre 100 godina (tačnije 1928,) i neverovatno je koliko se stvari od tada kod nije promenilo na bolje. Kao da ništa ne naučismo iz istorije da nas vani ne gledaju ko neku nižu naciju, već na nekog ko ima istoriju, nije mali narod (ne mislim bukvalno brojčano)  kako neki žele da nas predstave. " Кад си већ поменуо Арчибалда Рајса човека који је много волео Србе и да не понављам овде колико нас је задужио , ево како смо му се одужили . Један министар из тадашње власти је вукао камионом грађевински материјал поред куће Арчибалда Рајса , па пошто се дизала огромна прашина он је замолио министра да возе спорије или да нешто ураде јер му је то сметало . Углавном тај је се врло ружно понео према њему ,псовао га и претио му те је човек доживео срчани удар и умро . 

Сви који су читали горе поменуту књигу знају да нас је јако добро познавао и описао , на жалост ништа нисмо научили од тог човека а још мање поправили понашање , него још више покварили .

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A taj ministar je bio ratni profiter koji je bio daleko od fronta sto je dodatno pogodilo Rajsa...

Dobro nas je kao naciju ocenio jaki kad je gusto posle toga nema nas ponovilo se nazalost 1999.

Izmenjeno (VERANDA)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro sad...mi sa manje poruka imamo i manje grešaka. Ljudi koji aktivno učestvuju na forumu, neku temu shvate ovako, neku onako, u skladu sa trenutnim raspoloženjem ostave komentar koji može svakako da se protumači. Nije im zameriti, dali su i mnogo korisnih saveta. Sve to ide u rok službe, i staje u tih VEEELIKIH par hiljada poruka. Samo da se i ova tema ne pretvori u svađu kao mnoge druge, pa da svi krenemo jedni drugima da dokazujemo koliko smo kulturni. Lično, ne volim generalizacije bilo čega, pa tako ni kada na postavljeno pitanje neko odgovori u smislu ja to ovako, svi ostali koji ne rade kao ja su automatski predmet podsmeha i zgražavanja. Svako radi onako kako ume i može, još ako nikog pritom ne ugrožava šta ćeš bolje?

Takođe mi uvo najviše paraju ti kulturni koji još pre odlaska negde gde treba da nas predstavljaju, odlaze tamo gde nema Srba i gde se ne čuje srpski. Ne znam da li se plaše da ih ne obruka neko, ili ipak ne žele da tim pripadnicima našeg naroda pokažu svoju (ne)kulturu? Ali, opet, ako se njima tako sviđa meni još više...

Smatram sebe kulturnom osobom, decu smaram, jer pripadaju nekoj sasvim novoj, ludoj generaciji, a verujem da će svaka sledeća biti još gora. Na plaži mi, iskreno ne smetaju deca iz Srbije koliko mali Grci. Okupe se onako čoporativno, pola bliže familije (što mi je super), sa gomilom dece, a o toj deci, tog dana ne vode ama baš nimalo računa. Deca kao puštena s lanca, skaču, prskaju, bacaju kamenje, trče preko tuđih peškira, u najmanju ruku kao da su im poklonili plažu za taj dan. Ako majka dovede jedno ili dva deteta, zavali se u ležaljku tamo negde, peti red i njoj lepo...Mali Rusi slična priča. Deca su to, opet ne treba im zameriti, niti generalizovati, nisu sve majke, ni sve grčke familije i polufamilije takve...Ali, svakako nisu Srbi najgori. Ovo sam samo napisala, iako se ne dernjam ni na plaži, ni u apartmanu, da stanem u odbranu onim našim savesnim roditeljima koji i kad se čuju na plaži, čuju se baš iz tog razloga, da umire decu kako nas ne bi sve kolektivno obrukali. I to nekome smeta jako, jako, da mora da beži od takvih destinacija daleko, daleko...Srećan mu put! Naravno one druge galamdžije bez pravog razloga, a koji god da je ne može biti pravi, ne mogu da svrstam u ovu grupu donekle opravdanih galamdžija. Oni se dernjaju, jer vole i lepo im je dok to rade, i da vidimo da li ih iko može prevaspitati...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@WOB je na pocetku ove teme postavio snimak sa plaze u Paraliji gde se igra neko kolce u vodi. Valjda kao prmer...cega? Ne znam. 

Kao primer toga, kako neko predstavlja sebe, a time i svoju naciju u inostranstvu! Šta tu nije jasno?

Nekome je "strašno", nekome je "svaka mu čast", ali to je naš narod... Većina...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869355
    Ukupno poruka