путујекараван

Како представљамо своју нацију у туђој земљи ?

69 poruka u ovoj temi

Pa lepo si rekla... To je većina... I to je to, opšta slika Srbije... 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, kad smo bili mali uceni smo kako se ponasa u gostima, naravno ni kod kuce se nije smelo svasta i znao se red ali u gostima posebna disciplina.Valjda bi tako i trebali u stranoj drzavi.Kulturno i sa postovanjem  prema domacinima.

Kolektivno kao nacija nismo ni bolji ni gori od ostalih ali neki nasi bas znaju da se raspistolje tamo negde kad odu i naravno takvi nam upadaju u oci i iritiraju dok onih ostalih zilion finih niko i ne primeti.

Da se ne lazemo i medj tim englezima plave krvi sto su nedodirljivi ima izopacenih nastranih opakih ludaka ohoho ne zavaravajmo se.

Kad bi njihovo osoblje  smelo da prica culi bi svasta o kulturi tj nekulturi istih.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da kada se dodje u neke godine, onda vaspitanje/nevaspitanje vise nije opravdanje, odnosno, iams mozak, koristi ga, nisu morali svemu roditelji da te nauce.

Ima i onih koji roditelji uce, ali su i razmazeni ili su samo bahati, pa se ponasaju sasvim suprotno od onog kako su uceni!

Eno pise na poznatoj fb stranici o Grckoj administratorka, o svojoj muci u Kalitei! Nasi vozaci!:angry:

Da se redovno kaznjavaju svi koji krse zakon i to velike kazne da budu, ovde i u instranstvu, bar malo bi bilo bolje, iako kulturno ponasanje ne bi islo iz srca i iz glave, vec bi bilo uslovljeno novcanikom!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se ne lazemo i medj tim englezima plave krvi sto su nedodirljivi ima izopacenih nastranih opakih ludaka ohoho ne zavaravajmo se.

Ima, ali su manjina.... i to velika manjina... i bez obzira što su na vlasti, nemaju nikakav uticaj na sliku nacije u svetu.

Ali, kao što kažeš, Englezi to kriju... ne pričaju javno... štite svoju naciju...

Da se ne lažemo, da neki stranac sad pročita postove sa ove teme, samo bi uz opšte prihvaćenu sliku o Srbima dodao i opis "oni što mrze svoj narod".

Dok god budemo imali dva ponašanja, jedno "u gostima" i jedno "kod kuće"... nema dalje...

Izmenjeno (WOB)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To i kazem da se mora svuda ponasati kulturno i kad si sam u spajzu ali kad odes tamo negde u beli svet jos vise bas zbog tog osecaja predstavljanja pitaju te prvo odakle si pa tek onda kako se zoves kao i mi kad vidimo turiste kazemo vidi ove kineze ili spance ...

Izmenjeno (VERANDA)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam "mrzitelj" svog naroda i nisam od onih sto beze od mesta gde letuje nas narod i ne postavljam pitanja na forumu da li se cuje nas jezik po plazi. Mene samo nerviraju pojedinci koji kaljaju i unistavaju ono lepo u nama Srbima, a imamo i mi svojih vrlina.Sto rece Tirkizna i moja porodica je taj predstavnik koji djubre nosi u svojoj torbi do prve kante ako je nema u blizini, sto ne pravi buku u hotelu tj. apartmanu, ne pijemo dok vozimo i ne divljamo na putu.....Verujem da takvih ima jos ali nazalost i ovih drugih koji djubre izbacuju kroz prozor automobila ili ga jednostavno zakopaju u pesak, ili onih koji se svadjaju u apartmanu do sitnih sati udarajuci u zid, a tek da ne pricam po divljanju po auto putu i takmicenja ciji automobil je jaci i moze da razvije vecu brzinu. Sve gore navedeno i dobro i lose nas odredjuje kao naciju. Sad sto ce verovatno ovo drugo vise upasti u oci i generalizovati nas kao drustvo.

Meni su svetli primeri u inostranstvu nasi ljudi koji jedini propustaju pesake na pesackom, ali i nasi sportisti: teniseri, vaterpolisti, kosarkasi....oni grade pozitivan imidz o nama :kolce:

Izmenjeno (slavuj)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima ona stara sremacka "Reci mi ciji si pa da znam kakav si.":kafa:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mislim da je ovo urbana legenda. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se i sa Biljomgenije da nisu samo nasi ti koji prave probleme po inostranstvu....recimo bas ovog leta poveca grupa nemaca onako porodicno se smestila tik uz vodu na Lihnos plazi u Pargi naravno sa sve dva poveca psa kucna ljubimca nepoznate rase.Ne samo sto su isti bili toliko bucni i nepristojni vec i okupase ona dva psa bas tu gde smo se i mi kupali pa jos pride se isti istesose i pofajtase po plaze, a uz to im se klinka uneredila pa joj oprase kupace gacice tu u plicaku gde smo se takodje mi kupali itd Elem ima toga jos i kod drugih nacija. Mene generalno nervira ta bahatost i nekultura ali posebno me nekako dotice ova nasa jer ne bi volela da me neko poistoveti tamo gde sam otisla na osnovu bahatosti mojih sunarodnika.....

A kad vidite "bahatog" sunarodnika, da li mu odmah ukažete na nepravilnost toga što radi, ili vidite, ćutite, okrente glavu, i pišete po forumima kako ste zgroženi takvim ponašanjem?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od ovih koji se nedolicno, bezobrazno, uzurpatorski, nekulturno ponasaju u inostranstvu, nisu daleko oni koje bas briga kako se neko ponasa, 

@путујекараван, vidiš kakvi smo već po tome koliko malo strana ima tvoja tema :bolje-da-cutim:

A kad vidite "bahatog" sunarodnika, da li mu odmah ukažete na nepravilnost toga što radi, ili vidite, ćutite, okrente glavu, i pišete po forumima kako ste zgroženi takvim ponašanjem?

Па сад ако тог бахатог јавно опоменеш , сто посто ће да почне да те псује ,  "ко си ти да  њега учиш ? " , наравно лако дође до физичког обрачуна и ето опет наслова за новине . Можда је решење снимити мобилним али су се досетили да је то повреда приватности па и то не значи пуно .

Ne gledam "Parove",  "Farmu" i slične emisije koje se bave tuđim životima, niti zavirujem i prisluškujem na letovanju, šta se na susednoj terasi ili ležaljki jede i koja se muzika sluša. Kako je gore lepo napisano, to je povreda privatnosti. 

I ne dotiče me što neki ljudi vole da se bave životima drugih ljudi koje sreću gde god da su, pa i u inostranstvu ili gledaju gore pomenute emisije, jer to je isti krug ljudi. Nema nikakve razlike. 

Svaka država je svojim zakonima i propisima propisala pravila ponašanja i ona ima službe koje kažnjavaju one koji ta pravila krše. 

@WOB je postavio razumno pitanje, a @putujekaravan je lepo odgovorio.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćutanje = odobravanje

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868259
    Ukupno poruka