vrtlarka

Bonton na putovanju

14 poruka u ovoj temi

Srvarno mi se nikad nisu desile takve bas stvari ... razumem da neko hoce da se raskomoti i da recimo ukoliko ima praznih sedista ispred, iza ili pored sebe da se opruzi covek malo ... ok ima tu ludu srecu da "bude sam" ali ovo ostalo ... stvarno nekultura. Presvlacenje u autobusu ... ne znam po meni bas jako nekulturno i to bi vodja puta ili sofer morao da upozori doticnu gospodju(-icu) na osnovne elemnte ponasanja ... Izuvanje po meni nije nekulurno ... vec licna stvar i to samo uokviru svog mesta u busu ali posto nas ima raznih sa raznim vrstama mirisa ... neki bi morali da pripaze na to sta obuvaju pre puta.  A to za 4 e prtljaga umesto na sedistu da stave je vise do prevoznika ... to bi soferi morali da regulisu ... ja mislim da to samo kod nasih prevoznika koji dovoze i odvoze gastarbajtere ... mada ni kod nasih nisam video da dozvoljavaju to ali  ne verujem da bi Svabo tek dozvolio tako nesto da se zauzimaju sedista. Iii da, mislim da nismo najgori ... ali je razlika u tome sto ostali postuju propise jer se boje kazni.

Izmenjeno (Milos Andjelic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljiva tema. Baš smo juče u povratku iz Grčke, bus je bio spratni i pun, imali puno slučajeva za ovu temu. Od nastavnice koja je imala grupu učenika koje je agencija razbacala po busu, pa onda premeštanje da budu zajedno, do mladih koji znaju da budu i bučni i komotni preko svake mere. Ali, kad se krene na put mora se računati i na to. Nismo svi isti i pažljivi da ne ometamo druge, raskomote se, izuvaju, bacaju noge na sve strane- sve u stilu: " Što su uska ova sedišta."

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo dvoje sto su se skidali su bas hit:smorilo:

Veliki broj ljudi nema ni trunku obazrivosti niti kulture, kamoli kulture putovanja.

Dovoljno da udjes u gradski bus pa ti sve bude jasno.

Buku donekle tolerisem, posebno na dugim putovanjima. Jbg zapricaju se ljudi.

Ali stavljanje nogu na sedista, spustanje sedista ljudima u krilo, bahatost tog tipa ne tolerisem.

Ali boze moj, ljudima prolazi. Zato sto predstavnike agencija / vozace/ konduktere /vodice stagod uglavnom boli dupe da se cimaju, ili bolje receno nece ljudi da si upropaste put. I zato sto vecina ljudi nece da se zameri onda ovi bahata manjina kolo vodi.

To je tako u svim sferama zivota nazalost.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D:D Mislim da nista ne moze biti ludje od ove price. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ulepšali ste mi jutro...:D Mislim super je kad se čita ali ne i da se doživi

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ajd' što je on bez glave,a gde su vodicu oci?Gde mu je pamet bila uopšte?Pa zar mu to nije bila obaveza?Da proveri ,da li svi putnici poseduju lična dokumenta?

 

Moram samo da naglasim da provera licnih dokumenata nije obaveza vodica vec samih putnika. On moze samo da vam skrene paznju pri polasku da jos jednom proverite da li ste sve poneli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa to skretanje pažnje pre polasa bi trebalo da bude prvi korak, odmah po hvatanju mikrofona i predstavljanja vodiča.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pomenusmo i poznatu taktiku - sacekaj da komsija izadje na pauzu pa spusti sediste i pravi se da spavas:zvizduk:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne pomenusmo i poznatu taktiku - sacekaj da komsija izadje na pauzu pa spusti sediste i pravi se da spavas:zvizduk:

Ovo je meni jedna zenska radila kad smo isli u Prag:D
Samo mi je spustila sediste u krilo - ja fras. Mislim naravno da je ok da se spusti ali ne u horizontalu i pritom da je makar pitala jel ok, nista. Ja je ljubazno zamolim aka obavestim da nece da moze i ona kao a ok ok izvini i podigne ga. Ja se vratim s prve pauze, sediste opet u horizontali a ona kao spava.

Ljubazno je ' probudjena' i podigla  je sediste.

Sledecu pauzu sam ja ljubazno ostala u busu i jos ljubaznije joj se smeskala.
:rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Negde davno sam citala da sto se tih sediste tice mozete da ih spustite koliko zeliti i da je to vase apsolutno pravo, da vam niko nista ne moze, platili ste ga i vi odlucujete, sve ostalo je samo na bazi dobre volje i ljubaznosti.....ne podrzavam,samo kazem :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Budalaština, dakle moram da držim nečiji naslon za glavu u krilu jer je to njegovo pravo, odnosno može da radi šta hoće sa svojim sedištem? Neće da može genijalac

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka