meteori

Krf - ostvaren san-putopis

Uzdravlje Meteori ! Sa uzivanjem sam citala i iscekivala nastavak, nisam htela da se ubacujem izmedju postova. Nemoj cekati peMziju da ostvaris jos jedan svoj san.Ja sam to jako zelela i ostvarila ove godine ali sam uz setnju i fotografisanje nagradjena i divnim kupanjem.Drago mi je ako sam ti nesto bar malo pomogla. mene je uvek strah da nekom ne odmognem. Sve najbolje dvojcu iz Banja Luke i respekt -dalek je to put...:hello:

Dragi meteori, svaka čast na trudu i veliko hvala za lep i koristan putopis. Srdačan pozdrav od rakel.

P. S. Žao mi je zbog restorana Als, ja sam ga hvalila,  ali, eto... :neznam:Onaj vaš losos izgleda stvarno ispošćeno.

I izgleda da je Leonidas zglajzo...steta velika...

Sta reci osim bravo!

@rakel, nemojte da Vam bude zao zbog Al'sa. Ja na ovom forumu prikupljam informacije, a onda sama odlucujem kako i u kojoj mjeri da ih upotrebim. Sama sam kriva sto nisam slusala svoj "insekt". :D

Inace, hvala svima! :srce:

Što se tiče girosa u Leonidas, i dalje je preukusan i po meni najbolji koji sam jeo. Meso je zaista jako ukusno, upečeno za desetku. Uvek je gužva tako da je čekanje 5 do 10 min, ali vredno čekanja naravno.

Nama je cekanje bio najmanji problem.

Ali kada dobijete komade mesa duge 5-7 cm, siroke 3 cm i poprilicno debele koji su vise kuhani i ni malo zapeceni onda to i ne lici na giros. A rado bismo cekali da se zapeku da nam je neko rekao.

To sto smo dobili bih jednostavno nazvala losom srecom ili prostije "danas mi se ne radi pa cu servirati sta ispadne".

Nije on bez ukusa, mada jesmo jeli i mnogo ukusnije.

Najbolji pokazatelj je McPita u kojoj smo prvi put pojeli poprilicno los, a drugi put ekstra giros.

Cak i ne mislim da Leonidas nije za preporuku, ali mi npr. ne bi pokusavali eksperimentisali opet da smo duze bili.

Izmenjeno (meteori)

Nama je cekanje bio najmanji problem.

Nije on bez ukusa, mada jesmo jeli i mnogo ukusnije.

Meni je sok bio posle onako dooooobrog girosa iz 2014- te  da budem posluzena zaista losim.Plus uz gazdu radila je neka smusena stidljiva devojka koja se ustrucavala da upste pridje za sto.Bio je pocetak sezone pa sam to sve prepisala tome kao tek krece posao i tako ...ja sam htela jos jednom da odem ali..nisam stigla.Sa gazdom sam razgovarala i pitala da se nije promenio vlasnik -nije....nisam mu rekla da nisam zadovoljna i da je pre bio bolji a trebala sam...mozda zavisi i od mesa koje nabave.Nadajmo se da ce ubududje biti samo bolji i uvek isti.

Zaista je los licni osecaj kad se napenalis na dobru klopu odes sav sretan a dozivis duboko razocarenje i nije to u pitanju samo hrana kao hrana vec nesto vise od pukog punjenja stomaka...osecas se nekako .........a jos gore kad nekom preporucis a taj dobije lose....

Ostane gorak ukus u ustima...

Ta devojka i dalje radi, i bas onako beživotno i bezvoljno ide

@dimic_bata

Pocastvovana sam. Hvala Vam od srca!

Zaboravih da kazem da smo razmjenjivali iskustva o Leonidasu sa nasim mladim komsinicama. I one su se cudile jer im je giros uvijek bio fin i zapecen.

Eto, trefer! :D

@meteori

Pa ja sada ne mogu da dočekam da krenem put Krfa :rolleyes:

Prelepo, sadržajno, za svaku pohvalu i preporuku!

Hvala Vam za ovo uživanje :srce:

"Nakon toga smo pomoću navigacije pokušali naći plavu grobnicu. Ona je praktično sa druge strane ostrva. Navigacija je pokazala ovo":

DSC00198.thumb.JPG.c08768c5b9a2b42ea1247

Da ste manje  gledali u telefon, videli bi ste stepenice ka plavoj grobnici - odmah su ispod spomen kosturnice!

Pre godinu dana sam Vas privatnom porukom upozorio na ovu grešku !

Malo je vremena prošlo za ispravku? Još godinu dana da čekamo ?

Izmenjeno (Medo)
Kratak video u sledecem postu!

Izmenjeno (Medo)
Plava grobnica je ispod kosturnice a ne sa druge strane ostrva Vido !

I, isto tako, privatnom porukom sam Vam objasnila na sta sam mislila.

Naravno da se spomen obiljezje vidi odmah, ali je bitno istaci sebe ponizavajuci druge.