Milos Andjelic

Zaštita prava putnika u avio saobraćaju

28 poruka u ovoj temi

ovako, meni je let sa Air Serbia pomeren za naredni dan nakon vise sati cekanja na aerodromu, da bi onda narednog dana OPET bio odlozen za koji sat 

dali su nam dzabe nocenje u hotelu tu noc i glupi sendvic i pice cija je cena bila limitirana (ne secam se na koji iznos ali nesto tipa 10-15 evra)

kada sam pokusao da se prijavim za ovu naknadu na jednom od sajtova koji su dosta bili reklamirani na drustvenim mrezama dobio sam informaciju da za taj let to nije moguce

iz kog razloga nemam pojma iskreno, ali moguce da su se dosetili da ne vazi recimo ako ti kompanija plati tako nesto poput ubogog sendvica i sobe da prenocis, sto opet u totalu nije ni blizu tih 500-600 evra koji se obicno vrte u informacijama u naknadama po sajtovima

sve u svemu, nocenje i sendvic svakako ne mogu da nadoknade izgubljeni dan jer svakakvih putnika ima i svakakvih razloga zasto neko mora BAS TOG DANA da bude tu i tu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lufthansa. Otkazan let u vecernjim satima. Dobila sam jedan vaucer za hranu i vaucer za hotel. Taxi do hotela. Ujutru mail kada imam let i broj taxija koji ce me cekati. Let popodne, uvece.

Tuzila sam ih i dobila. Ne secam se ni preko koje aplikacije ni koliko novca su uplatili, ali ako je to nekome od znacaja pronaci cu mailove.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Lufthansa. Otkazan let u vecernjim satima. Dobila sam jedan vaucer za hranu i vaucer za hotel. Taxi do hotela. Ujutru mail kada imam let i broj taxija koji ce me cekati. Let popodne, uvece.

Tuzila sam ih i dobila. Ne secam se ni preko koje aplikacije ni koliko novca su uplatili, ali ako je to nekome od znacaja pronaci cu mailove.

Žalba je išla preko flightright. Upućena 10-tak dana nakon leta. Oko mesec dana je trajao postupak, avio kompanija je uplatila 250e, agencija je uzela proviziju 70e,meni je ostalo 180e. Leglo na PayPal račun. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravo na naknadu imate za kasnjenje aviona duzeg od 2 sata na linijama do 1500km. Pre par godina je avion Air Serbia na letu do Podgorice kasnio 140 minuta i posle duzeg preganjanja i pretnjama sudom sam uspeo da naplatim. Stvar je da oni idu na to da niko nece da se bakce i insistira na zakonu pa zato uvek u startu putniku odgovore da nema prava na nakandu. Samo treba biti uporan jer je nas zakon (koji je prepisan Evrposki zakon) u ovom delu jasan,

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, iz iskustva od ove godine. Let Montenegro Airlines-a mi je kasnio 6 sati i jos zbog noci sleti u Podgoricu umesto u Tivat, pa busom i tako dalje... odlucim da isprobam taj neki sajt za refundaciju sto se reklamira (konkretno: skyrefund.com). 22.07.2018. sam podneo zahtev, a 20.09.2018. je resen slucaj i isplaceno 250 eur. 

Naravno, njima ide 25%.

Pozdrav ?

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, imam jedno pitanje za vas...

Naime, suprug i ja smo trebali imati let za Hurgadu 12.09.2018 god u 06.30.Kada smo stigli na aerodrom oko 04.15 (obavili cekiranje i sve sto treba) videli smo puno vozila sa rotacijama na pistiStize obavestenje da let kasni..Oko 9h saznajemo, da je avion Air Caira,  zablokirao jednu jedinu pistu na aerodromu usled, verovatno, neprilagodjenog sletanja, te su mu pukle gume.E onda sledi pakao...na pola sata stizu razna obavestenja da ce let kasniti, mnogi se otkazuju, i u finalu, da aerodrom nece raditi iz tehnickih razloga!:neznam:Cekali smo nekih 15, 16 sati, i konacno oko 19.30 krenusmo da se ukrcavamo u avion.U nas hotel smo stigli 13.09.2018 u 00.45.

Zanima me sta sa tim izgubljenim danom?Imamo li pravo na neku nadoknadu, ili sta god?

Dok smo cekali na aerodromu, zvali smo agenciju (Faros), i dobili odgovor, da je nama taj dan i onako gratis, i da nam se aranzman racuna od tog nocenja kada smo i stigli, i da im je cilj za sada da putnici stignu u Hurgadu.

Po zavrsetku letovanja, (posto se iz sobe izlazi u podne), pitali smo naseg vodica (Danijela), da li bar tada mozemo imati late check out, buduci da smo izgubili jedan dan, na sta nam je ona odgovorila da to nema veze sa agencijom, vec da se dogovorimo sa menadzmentom hotela.

Ko je kriv u svemu tome, i sta raditi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo imali slicnu situaciju sa Argusom pre par godina kada smo isli u Tursku. Umesto uvece da poletimo, noc smo proveli na aerodromu i tek sutradan ujutro smo poleteli. Napisali smo dopis Argusu kada smo se vratili u Bgd i dobili refundaciju od njih za 1 izgubljen dan.

Izmenjeno (Gota)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgubio sam let za Madrid i let do Centralne Amerike krivicom osoblja Aerodroma '' Fuimicino'' u Rimu. Zbog detaljnih i sigurnosnih provera od strane carine i policije Italije izgubio sam naredni let, Posto naredni let te iste Avio kompanije saobraca tek za sedam dana, osoblje Aerodrome me je nateralo da se vratim za Sofiju odakle sam i krenuo. Pisao sam zalbe aerodromu, raznim udruzenjima za zastitu prava putnika ali nista. U ovom slucaju Avio kompanija nije kriva zbog gubitka leta, zanima me kako ostvariti pravo na refundaciju i naplatu stete. Da li znate nekog advokata? milos.pirke@gmail.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je  čarter let za Rodos iz Beograda 2015. godine odgođen za oko 6 sati zbog pokvarene klime u avionu (AirSerbia). Za vrijeme kašnjenje smo na aerodromu dobili sendviče, što nije tako bitno. Nakon skoro pola godine, na sajtu Air Serbia popunim zahtjev za naknadu štete, priložim karte i  ostalo i u relativno kratkom roku dobijem odgovor da mi je odobren povrat od 250E i  dobijem novac :) i naravno obavijestim sve koje znam da su bili na istom letu i svi dobiju naknadu :):):)

eto da znate da može biti i vrlo jednostavno

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Imam jednu nedoumicu i pitanje vezano za ovu temu. 

Naime, pre manje od godinu dana mi je let kasnio 6 sati zbog nekih tehnickih problema na avionu, i na aerodromu sam dobio papir na kom pisu moja prava za refundaciju. Mislim da imaju 3 tacke ali jedna tacka je vezana za refundaciju od 250e i tako sam ja preko agencije flightright tuzio kompaniju (Ryanair), da bi posle 5 meseci spora dobio mail od agencije (slika). Moje pitanje je da li da idem redom sad od agencije do agencije i saljem isti zahtev posto ima dosta agencija koje to rade, ili da cekam flightright (mada je generalno taj slucaj kod njih zatvoren)? Nadam se da je neko imao slicna iskustva pa da mi moze oko ovoga pomoci.  

Hvala unapred.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,ljudi.Imam jedno pitanje.

Bio nam je planiran let iz Hurgade u 2h ujutru,a u Beograd da stignemo  U 4:30. Medjutim negde oko 5:15 su nas obavestili da ćemo sleteti u Budimpeštu,navodno zpbog velike magle. Nisu nam dali da izadjemo iz aviona do 9,a onda su nas pustili, i smestili nas sve u malu prostoriji samo sa toaletom,gde pola ljudi nije moglo ni da sedne. Medju putnicima je takođe bilo dosta dece.
Uskoro smo saznali da je ustvari problem sto pilot zapravo nije obučen za sletanje u takvim okolnostima(magla). 
Negde oko 12h smo ipak izasli u prometni deo aerodroma.Hvala Bogu pa smo imali novac,jer bismo ostali inače bez hrane i vode,jer niko nije bio zadužen za nas.Sve vreme ne dobijamo nikakve informacije,nemamo pojma dokle ni šta čekamo.
na kraju smo dobili svoje kofere i rečeno nam je da je organizovan smeštaj u nekom hotelu, ali i dalje ništa konkretno.Rečeno je takođe ko može da nađe prevoz do Beograda,nek se snađe.
Većina se potom vratila busem do Beograda. 
Ali smo saznali da je po ostatak nakon nekog vremena poslat autobus,iako je prvo bila reč da se ide u hotel da se prenoći pa da će se odatle videti kako i šta dalje.

Samo da naglasim da apsolutno niko nas nije izveštavao ni o čemu,ljudi su zvali srpsku ambasau,ali bukvalno nikakve infromacije nismo imali. Čekali smo od 5ujutru do 14h da bismo na kraju  saznali da moramo da se snadjemo kako znamo i umemo.

Zanima me da li postoji šansa da mi nekako povratimo novac? Buni me samo to što je ipak poslat autobus po ljude. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo edit mog slucaja. Posle odustajanja agencije flightright od mog spora ( pisano u mom proslom postu). Kontaktirao sam agenciju SkyRefund i posle 40 dana me je kontakirala avio kompanija ryanair da im dam bankovni racun na koji mogu da mi uplate iznos. U narednim danima ocekujem uplatu, a hocu da pohvalim agenciju SkyRefund na brzo odradjenom poslu koji agencija flightright posle vise od 5 meseci natezanja nije mogla da zavrsi. Ovde je i odgovor na moj prosli post da ako u ovim slucajevima imate problem sa nekom agencijom, slobodno idite na sledecu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka