filips88

SANI

19 poruka u ovoj temi

E ovako s obzirom da nisam nasao nista o ovom mestu interesuju me neke od informacija.

Citajuci po netu preko Nikane i njenog opisa O Saniju cuvenom luksuznom kompleksu hotela tzv Sani resort dosao sam do

zakljucka da bi posetio to mesto moram platiti ulaznicu (izuzev ako sam njihov gost i imam iznajmljen hotel,,,) koja kosta 25 ili 30 evra.

E sad koliko sam cuo i procitao da je moguce posetiti tokom sezone Anemos plazu kod Anemus bara bez da se plati taj ulaz.

Ako me neko moze uputiti da li se moze kupati tokom celog dana na toj plazi i uopste jel mora da se iznajme lezaljke ili mozes poneti

svoj peskir ili asuru. Pice naravno ako zelim da si narucim ako ne ponesem iz svog apartmana :D

Jedino sam procitao da je ta plaza dostupna svima, e sad da li se i tu nesto placa ili jedino to gratis od Sanija xexe.

Bicu stacioniran u Kaliteu pa bih bus linijom otisao do Sanija bar jedan dan na kupanje. Naravno obisao bih i ostale plaze Posidi,Elani...

Van sezone je besplatan ulaz u Sani resortu ali u sezoni vala paprene cene :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako,

Ne moraš da platiš ulaz u kompleks u neki od Sani hotela. Čak ako ne ideš kolima, mislim da možeš da uđeš u bilo koji.

Ono što je bitno je da je plaža možda i najlepša ispred Anemos bara i ispred kampa Blue dreams, koji je dosta veliki. Prostor koji uređuje Anemos je dosta veliki i cena ležaljki je od 4 do 6e po komadu. Cene pića su na nivou Kasandre (što nije baš nisko, znači kafa od 4 pa na gore).

Ispred kampa je uzani deo plaže, gde je voda po mom mišljenju najlepša i gde možeš da staviš svoj peškir, suncobran... Ja se tu kupam čak i kada ležim na ležaljkama. Anemos je inače odlično organizovan bar. Jako veliki i tamo i mladi, i porodični ljudi mogu da nađu svoje mesto i zabavu.

Ono što je mogući problem za tebe je što ne znam da li postoji ta autobuska linija koju pominješ. Sani je fizički odvojen od ostatka zapadne obale nekim brdima. Do njega se dolazi ili iz Nea Fokee, preko petlje na novom autoputu koji prolazi sredinom poluostrva. Ili nekim malim putem od Kasandrije (koja je ˝glavni˝ grad Kasandre i nalazi se u sredini). Veza od Sivirije, preko Elanija, ka Saniju (uz obalu) ne postoji.

Ja idem uvek svojim kolima i nisam uopšte pouzdan da pišem o autobuskom prevozu, tako da se dobro raspitaj. Nadam se da ćeš uspeti da se iskombinuješ i posetiš Sani.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem na opsirnom odgovoru, ziv bio :) 

Puno si pomogao tako da cu gledati nekako da pronadjem tu liniju do Sanija, makar bilo iz Fokeu ili Kasandrije. Hvala jos jednom covece :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu, ali mislim da cu te razocarati.

Nema redovne autobuske linije na tim relacijama. Ljudi iz Sanija cesto dolaze taksijem u Afitos.

Mozda da razmislis o iznajmljivanju skutera, kvada ili automonila. Skuteri ne bi trebalo da su skupi. Malo trose... u Kalitei imas puno rent a car agencija.

Ako se ne iskombinujes za to, Kalitea ima odlicnu plazu, ali je guzva. Bolje je kod Palini hotela. Jos bolje kod Aegean Melathrona. Odatle mozes na plazu privatnog kompleksa koja je prelepa. Lezaljke kod Melathrona su 5 i 8 evra za komplet. Iz Kalitee mozes i pesaka na Liosi beach u Afitosu...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trojica smo a za renta kar mislim da nije uopste jeftin. I tesko da cemo izgurati (planiramo po klubovima izlaziti) Videcemo taksi koliko iznosi do Sanija. Bar jedan dan da se pustimo do tog kompleksa. Sve u svemu raspitacu se kada budem u Kalitei, mozda postoji i neki brodic... a i hvala na predlogu plaza full. U svakom slucaju dovoljno si pomogao i vise nego sto sam ocekivao :D Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ono što je mogući problem za tebe je što ne znam da li postoji ta autobuska linija koju pominješ. Sani je fizički odvojen od ostatka zapadne obale nekim brdima. Do njega se dolazi ili iz Nea Fokee, preko petlje na novom autoputu koji prolazi sredinom poluostrva. Ili nekim malim putem od Kasandrije (koja je ˝glavni˝ grad Kasandre i nalazi se u sredini). 

 

Koji put preporucujete kolima, koji je laksi od ta dva? Baza nam je Polihrono.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Koji put preporucujete kolima, koji je laksi od ta dva? Baza nam je Polihrono.

Ja bih isao na Afitos, Nea Fokeu i onda ka Saniju. Najlakse je.

Druga varijanta iz Polihrona je da u Kalitei skrenes levo na semaforu, ukljucis se na moto put i na prvoj petlji se iskljucis za Sani. Mozda je to cak i bolja varijanta za tebe.

Put do Kasandrije pa dalje do Sanija je vremenski sigurno najduzi. Mali brdovit i na nekim delivima malo losiji. Konkretno, kada se prodje od Simantra ka Saniju, u jednoj udolini postoji ozbiljna devijacija i ako se brzo uleti, lako moze da se udari podom nizeg automobila. Taj put je lep, ide od Simantra kroz borovu sumun prolazi pored lepih vila na brdu iznad Sanija...

Zakljicak je da je varijanta dva verovatno najlaksa i najbrza iz Pilihrona.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puuno! Ne bih da propustim Sani,  a put mi je delovao komplikovano. Ici cemo tom drugom varijantom, preko Kalitee, Reci mi samo jos ovo,izvini ako gnjavim, da li postoji putokaz za Sani kad se iskljucujem na prvoj petlji? Suprug je zaduzen samo za voznju, a ja za planiranje, obilaske , navigaciju :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se dolazi od Soluna postoji. Ne znam za suprotni pravac, ali sam siguran da postoji. Tu se iskljucuje i za Nea Fokeu.

Uopste nije komplikovano.

Imstaluraj na telefon Here We Go navigaciju. Besplatna je. Mogu da se skinu mape i radi u offline modu.

Shared route from Polychrono to Sani
30 min / 29 km

1. Head northwest
Kassandrou 10 km

2. Turn left
Kassandrou towards Kassandreia/N. Skioni 2.2 km

3. Take the 2nd exit
N. Potidaias-Kassandreias 9.5 km

4. Keep right
 215 m

5. Turn right
 3.5 km

6. Turn slightly right
 towards Akti Sani 3.6 km

7. Arrive at
Sani

Get the most up-to-date route for this journey and more info now at https://share.here.com/r/s-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/40.0895,23.31608,Sani?m=d&ref=android

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ni primetila gresku :) Ima bas tu navigaciju, ali nesto ne funkcionise bas najbolje u poslednje vreme, verovatno je do telefona. Rekao je da ce popraviti, ali ako do toga ne dodje, ja sam navigacija... Hvala puno jos jednom, uz ovakve instrukcije, navigacija ni ne treba :) Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka je obriše pe pa neka je ponovo instalira.

A taj put koji tražite je toliko jednostavan, da bi ga i dete našlo, pa čak i moja supruga koja mora da se zamisli uvek šta je levo a šta desno. :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Neka je obriše pe pa neka je ponovo instalira.

A taj put koji tražite je toliko jednostavan, da bi ga i dete našlo, pa čak i moja supruga koja mora da se zamisli uvek šta je levo a šta desno. :D

 

:)  Hvala puno! Reci cu mu da uradi tako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Beeblebrox druze nazalost nisam uspeo posetiti Sani. Od toliko izlaska u Kalitei dekintirao sam 8og dana. Sreo sam jednog prijatelja u Afitosu koji je posetio Sani i tu Anemos plazu i kaze da je stvarno vrhuska voda i bez guzve. Posetio Posidi i Elani plazu, ali ne taj pescani deo Elanija koji je kod tog Helona beach bara. Nisam uspeo pronaci taj deo plaze. Obisao i Afitos pesaka, jedino Sani ispastao. Saznao sam od tog prijatelja da ima bus Sani resort koji vozi putnike od Fokee do Sanija kao i po celom poluostrvu. Inace planirao sam uzeti povratnu kartu do Fokeu 3.5 evra a onda taxi iz Fokeu do Sanija koji je 10km udaljen sto znaci 10 evra u jednom pravcu i 10 evra povratak do Fokeu, a onda iz Fokeu do Kaliteu busom. Mnogo toga zamisljeno ali ne sve ispunjeno. Tesko da cu opet otici na prvi prst, mada nikad se ne zna.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro si i obisao. Bez kola je dosta zeznuto.

Helona nije kod Elanija. Nije daleko kad gledas kartu, ali se dolazi.ma drugaciji nacin. Nekim prasnkavim putem. Ni ja nisam nikad isao tamo. Sani mi je bolja opcija.

Anemos je veliki bar. Za mlade odlican. Zna da bude i guzve. Ali to je iz mog ugla. Ja sam sa zenom i dvoje dece. Treba mi prazna plaza, da imam decu na oku. Ne treba mi jaka muzika...

Iza Perle i onih ostalih klubova pocinju odlicne plaze. Od hotela Palini pa do Alexander the Great. To si mogao da obidjes.

Mislim da mozes biti zadovoljan sta si i koloko obisao, s obzirom na to da nemas kola.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka