Sinisa-CZ

Путне исправе за малолетнике

190 poruka u ovoj temi

Тему сам свесно поставио овде, јер бих желео да знам да ли је неко скорије одлазио у Македонију са дететом - бебом. Пошто смо у некој стисци са временом, постоји ли могућност да пређемо границу са неком потврдом за бебу, а да то не буде пасош (с обзиром да ми одрасли можемо у Мкд са личном картом)?

U vasem slucaju konkretno, za odlazak u Makedoniju, Grcku, ne postoji opcija prelaska granice za dete-bebu sa bilo kakvom potvrdom i pasos je jedni zvanicni dokument kojim mladje maloletno lice moze preci drzavnu granicu.

Уколико мора пасош, знате ли да ли је неопходно присуство оба родитеља приликом предаје документације за издавање истог?

Nije neophodno prisustvo oba roditelja.

Za maloletna lica, zahtev za izdavanje putne isprave podnosi jedan od roditelja, uz pismenu saglasnost drugog roditelja, odnosno drugi zakonski zastupnik ili staratelj, 

Uobicajena je praksa da oba roditelja budu prisutna prilikom podnosenja zahteva za izdavanje pasosa za maloletna lica,  s tim sto zahtev potpisuje jedan roditelj, a dokument podize drugi roditelj.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала на одговору. Ове информације ће ми значити, надам се и другима.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi bi mozda sa Zlatibora do Visegrada. Nismo izvadili bebi pasos jos uvek. Da li je neophodan i za BiH?

Ili mozda ne bi :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@srdjan82

Po zakonu za odlazak u BiH vam je za bebu potreban pasos.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@Jola68

vodim bratanicu u Tursku. imam ovlašćenje na kome piše da se daje saglasost za putovanje u Tursku. da li treba da uzmem novo ovlašćenje na kome piše i Bugarska i Grčka jer planiram da idem i u Grčku? Naravo kroz Bugarsku samo prolazim.

Izmenjeno (lavoazije)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na ovlašćenju / saglasnosti ne morate navesti sve zemlje u kojima idete sa bratanicom, jedino bi bilo poželjno da stoji orijentaciomo period putovanja, sa približnim datumima odlaska i povratka kući. Informaciju sam dobio od Uprave granične policije u Beogradu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@lavoazije

Da li postoji mogucnost da vam notar ispravi saglasnost i u istu doda drzave Bugarsku i Grcku pored Turske ili sto vam je Bata vec napisao da na ovlascenju/saglasnosti naprosto pise za odlazak u inostranstvo bez navodjenja zemalja? 

Izmenjeno (Jola68)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam kod notara. Ne može da ispravi. A ni notar ni SUP ne može da mi kaže da li treba navesti sve zemlje. Notar kaže ne bi trebalo da bude problema. ipak ću izvaditi novo i navesti sve zemlje. da budem miran. Bugari su jako nezgondi i sa njima se ništa ne za. Već sam sa njima imao razne neprijatosti.

hvala vam na odgovorima

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tolikio sam imao nedoumica oko saglasosti a na kraju mi je iko ije i trazio. mozda zato sto brataica ima isto prezime kao ja.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo.Treba mi hitno odgovor na moje pitanje.Imam 16 godina i imam pasoš.Za dva dana znači 18. avgusta treba da krenem na more u Crnu Goru sa mojom devojkom i njenom majkom.Idemo autobusom.Znam da mi treba saglasnost oba roditelja međutim moji roditelji nisu razvedeni ali mi majka živi u Nemačkoj a otac ovde sa mnom u Srbiji i on mi je kod notara izvadio i overio saglasnost da daje dozvolu majci od moje devojke da se brine o meni tih 8 dana,a moja majka nije u mogućnosti da mi da nikakvu pisanu saglsnost jer to mora da uradi uživo a nikako ne može doći u Srbiju jer radi,e sad ne znam da li bi to predstavljao problem ako bih objasnio to policajcu i uz to prilozio video razgovora sa mojom majkom gde se ona javlja i govori da daje saglasnost ovako preko videa da mi dozvoljava da putujem sa njenom majkom i tu bi ona pokazala svoj pasos i sliku i papire gde pise da sam joj sin logicno a i ja imam uz pasos i izvod iz maticne knjige tako da tu pise mamino ime prezime i ostali podatci.Šta mislite da li ću imati problema na Crnogorskoj granici,idem u Dobre Vode?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26051
    Ukupno tema
    869322
    Ukupno poruka