meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3054 poruke u ovoj temi

Ma Kapikule je manji problem jer je to drugi po veličini granični prelaz na svetu, prelaz Gradinje između Srbije i Bugarske je usko grlo i deonica novog auto puta Kalotina-Dragoman koja se radi, a bajram ove godine pada od 9.7. do 13.7. :)

Šta misliš onda da se pređe na Strezimirovce,čini mi se da si ti ili neko drugi pisao da tamo nema gužve.

Nisam siguran šta da radim,razmisliću još malo,nekako mi je bolja varijanta na Grčku,to je sat ipo duže vožnje ali na granicama sigurno nema gužve.

@dneske Tamam će ovi što žure na bajram iz zapadne Evrope da zabodu oko 07.07. na Gradini. Uzmi bar TAG da ne čekaš i na putarini

Dabome,taman da stignem 09. za Bajram.:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dneske Neko je ovde već pisao da je sam kvalitet puta do Strezimirovaca dobar, međutim moj kolega koji godinama ide na taj prelaz kaže da je put jako naporan i ima dosta krivina pa ko loše to podnosi može i da povraća ...  :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dneske

Ja sam bas juce potvrdila rezervaciju balona u Kapadokiji..

Mislim da su agencije sve pouzdane, to se zaista niko nije zalio, svi su licencirani i dobro organizovani, ali su visoke cene.. ono sto sam ja nasla na netu za moj termin, cena je oko 220 e po osobi, pa i vise , kako gde..

e, nama su rekli da je najbolje rezervisati preko hotela u kome odsedas, da su oni dobro medjusobno organizovani i  imaju popuste u tim lokalnim agencijama.. I tako mi rezervisasmo hotel i zaista automatski su nam i poslali kompletan vodic oko organizacije razlicitih izleta, izmedju ostalog i balona, i da ako zelimo mozemo sve preko njih da rezervisemo.  za ove moje cuh samo reci hvale pa se odvazih i tako i rezervisah, standardna korpa do 20 ljudi, 150e po osobi, dolaze po tebe u hotel, neki dorucak, gledas ono punjenje i pokretanje balona, u vazduhu oko 1 sat, onda povratak pa zurka sa sampanjcem i tortom gde je kao dodela diploma.. i tako, citavo iskustvo, nije samo let balonom traje oko 3 sata, zanimljivo svakako..

Eto, mozes da proveris sa svojim hotelom koji si rezervisao u Kapadokiji, a ako oni nemaju te ponude, ako hoces da kontaktiramo ove moje, ne verujem da ce biti problem, da ti oni naprave rezervaciju

Inace, neko pomenu tag uredjaj, interesantna stvar koju smo primetili u poslednje vreme: Ti tag uredjaji nisu skupi, plus hvala bogu sad ima auto puteva  i ljudi ih sad masovno kupuju, toliko da smo par puta videli kolonu u redu kojim se prolazi sa tagom, a da ovamo bude manja guzva. Neverovatna stvar, prosto napravi se cep valjda prilikom dizanja i spustanja rampe a dosta automobila, pa se stvori red. Ne verujem da je to pravilo, al eto, jedno opazanje. 

Savet zlata vredan ko jos uvek ne zna..na srpsko bugarskoj granici, tj na ulazu u Bugarsku, birajte striktno krajnju levu traku, ona se racva na dve ili tri kucice pa sve ide mnoooogo mnogo brze nego na ostalim trakama

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dneske Neko je ovde već pisao da je sam kvalitet puta do Strezimirovaca dobar, međutim moj kolega koji godinama ide na taj prelaz kaže da je put jako naporan i ima dosta krivina pa ko loše to podnosi može i da povraća ...  :neznam:

Komšija :rolleyes: hvala na savetima,znače da se ne lomatam nekim bezveze putevima i ne gubim vreme nepotrebno.Kažu da gužve znaju da budu velike kad krenu turci sa zapada.Najverovatnije ću ja na Grčku i Aleksandropoli,to mi je najsigurnije.

@dneske

Ja sam bas juce potvrdila rezervaciju balona u Kapadokiji..

Mislim da su agencije sve pouzdane, to se zaista niko nije zalio, svi su licencirani i dobro organizovani, ali su visoke cene.. ono sto sam ja nasla na netu za moj termin, cena je oko 220 e po osobi, pa i vise , kako gde..

e, nama su rekli da je najbolje rezervisati preko hotela u kome odsedas, da su oni dobro medjusobno organizovani i  imaju popuste u tim lokalnim agencijama..

Hvala na informacijama i ponudi,kontaktirao sam hotel i oni su mi dali ponudu da nam rezervišu standardnu korpu od 20 ljudi za 150 evra što nam odgovara. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Simi, pa moramo videti dal nam se negde ukrstaju putevi, ipak nam je sudjena kafa u sred Turske :) ovako napamet, cini mi se da se srecemo u Alanji, ali dogovoricemo detalje.

A inace mi deluje trajekt zanimljiva opcija, da malo presecemo taj, put, al nesto mi u glavi da sam citala ranije postove gde se pisalo da treba da se rezervise unapred, a to mi opet nesigurna opcija jer ne mogu da isplaniram u koliko cemo stici. Mislim da bih isla na opciju da kupim na licu  mesta ako to ne oduzima previse vremena. (?)

Trajekt  nije najpovoljnija opcija, ali je svakako najprimamljivija ako time stedim dosta vremena zbog potencijalnih guzvi ako se ide na Osmangazi i generalno drumskim putem... 

Valjda ce neko ici pre mene pa da podeli sveza iskustva :)

Nema potrebe da se ranije rezerviše, Išli smo dva puta jednom u julu, a jednom sredinom avgusta ii nismo imali rezervaciju. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pozdrav iz Alanje ?

Izmenjeno (Latif)
slika
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Latife koja je cijena dizela u TR

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

30 lira od pre nekidan a bila je 27 kad smo dosli. Kurs danas racunaju  17 lira  a pre neki dan 18.2

Alanja je super, guzve ima ali ne previse. Voda topla, vreme okej, Temp. oko  32c.  Cene u restoranima prihvatljive, u marketima jeftino sve tj. kao kod nas pa i jeftinije. hotel nam je All... pa i ne koristimo restorane osim 2x kad smo isli u neke obilaske. 

Ako nekome treba info neka pita, uci cu veceras da vidim treba li sta ? 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uuuu pa OK je gorivo, cena kao kod nas  :plez:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

latife uživaj i mi ćemo za mjesec u najvećoj gužvi kako je stanje na granici Srbija Bugarska .

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima :)

Treba mi informacija o iznosu putarina od Jedrena preko Istanbula do Izmira. 

Vrteo sam nekoliko stranica unazad i nisam pronašao ovu informaciju, a tek na turskom sajtu ne mogu da je pronađem. 

Hvala unapred! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam ja dolazio, na srb bg granici se videloda su poceli turci iz nemacke da pristizu bas ih je bilo dosta, nije bilo prevelike guzve ali cekali ukupno oko 1h a na bg tr granici nesto duze jer su nas turci zezali da se naknadno javimo na ndki terminal D3 bez ikakve potrebe. 

HGS s lakoc9m mozete kupiti cim udjete u tr sadesne strane ima improvizovan kiosk sa zastavama HGS i PTT ne mozete promasit.  Toliko od mene, ujutru idemo ka Pamukalama. Pozz

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je poskupela Vinjeta za Bugarsku? Vidim na sajtu BG. Toll 20 eura pa nisam sigurna da li dobro gledam. Bila je 15 eura koliko se sećam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

30 leva je vinjeta za mesec dana (oko 16€) sinoć sam je online kupio...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

put je dobar i koristio sam ga 2019,... kod Vladicin Hana sam se iskljcio sa auto puta, pa kroz Surdulicu i pored Vlasinskog jezera pravac Strazimirovci.... malo je losiji put u bugarskoj ali to sve posle pernika ied auto put i obilaznica oko Sofije !

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900703
    Ukupno poruka