meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

Cena prelaska /prema recima turskog predsednika - preneo Reuters/ 200 lira,, odnosno 13,50 usd.

1915 Canakkale Bridge: 'The bridge of symbols'

/photo Anadolu agency/

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo, trajekt se preskače. Samo nemam pojma kada će najzad biti urađen i onaj tunel posle Ajvačika pa da se izbegnu serpentine i zagušenje, tamo se baš baš sporo prolazi. Zna li neko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po jednom izvoru  sa net-a sredinom  ove godine, a po drugom 2023 godine. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu,ove godine po prvi put u  Kusadasi posle decenije letovanja po predivnoj  grckoj i njenim plazama..Citao sam poslednjih 20ak stranica ali bih vas iskusnije zamolio u kratkim crtama da mi pojasnite put do kusadasija..

Planiram da idem preko MKD i GRE,jeste mozda dalji put za nekih 100ak km ali je poznat teren,dalje bih izbegao Istanbul i isao na canakale?U par recenica,na sta da obratim paznju i slicno,imam oko 1250km i planiram nocenje naravno negde posle canakale..Hvala unapred..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako tražiš savet od iskusnijih, onda će ti svako reći da nemaš šta da tražiš u Grčkoj... jedino ako hoćeš da se vozaš. Bugarska, Jedrene pa pravac Dardaneli, a ako si već rešio da noćivaš onda ti je logičan izbor Čanakale. Ima veliki izbor pristojnih hotela po pristojnim cenama, a sutra do podne si u Kušu. Može to i komplikovanije preko Bandirme, al mislim da ti je ovo najednostavnija i najjeftinija ruta, a sad imaš i most preko Dardanela koji verovatno skraćuje prolazna vremena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja bih predlozio obilaznicim oko Istanbula. Autoput u celosti bez guzve i zastoja je ipak najjednostavnija i najbezbednija ali je sa razlogom nesto skuplja ruta.  

Stvar je individualna i dobro je da ima alternativa pa ko sta voli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vlade, odakle polazite?

 

Preko Čanakalea najkraća putanja, preko obilaznice oko Istanbula najbrža varijanta. GR i MK ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari,mi krecemo put Kusadasija preko Canakala  10-11 spavamo u canakale i 12 juna smo u kusadasiju. Ima li jos neko da ide u to vreme. Rezervisali hotel preko bookinga

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši, kako sam razumeo za put do Istanbula nije potrebno imati HGS, ima jedna putarina i može se platiti novcem ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@andrej26 Sve se moze platiti novcem, pa i putarina :). Salu na stranu, nisam primetio da postoji teta u kucici ako na to mislis, ali sam isti deo autoputa platio putem interneta naknadno. HGS nisam imao a link imas na prethodnoj strani.

Izmenjeno (mikka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da malo pokrenemo pricu, gde se sve panira autom ove godine? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio do Istanbula za NG, sada je plan Fetije u septembru. :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ТУРСКА

Држављанима Србије за улаз у Турску потребан је један од следећих докумената:
· сертификат о вакцинацији са најмање 2 дозе вакцине (1 доза за Џонсон вакцину) с тим да је од примања друге дозе прошло 14 дана
· негативан ПЦР тест не старији од 72сата
· негативан антигенски тест не старији од 48 сати
· потврду о прележаном КОВИД не старија од 6 месеци рачунајући од 28. дана након првог позитивног теста.
Горе наведено није потребно и неће се тражити од путника који су у транзиту.
Деца испод 12 година старости су изузета од обавезе показивања сертификата о вакцинацији или негативног ПЦР/антиген теста при уласку у Р. Турску.
Укинута је и обавеза попуњавања формулара за добијање тзв. ХЕС кода за улазак у Р. Турску, као и његово коришћење у земљи.

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/covid-19-uslovi-za-putovanje

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka