meda

Kolima iz Srbije za Tursku

2855 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

I još nešto. Turska je zemlja u kojoj su kradje svedene na najmanju moguću meru. Glavni razlog za to su njihovi kazamati jer ih Turci za razliku od ostatka Evrope ne pretvaraju u hotele sa zvezdicama. Ne isplati se ležati u prasini i blatu prekriven bubasvabama. 

Prema tome ako su vam kola negde sigurna to su u Turskoj. 

Izmenjeno (sasha72)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi iskusni putnici,

prvi put bi ove godine letovali u Turskoj. Imamo 16 noći na raspolaganju, od toga bi veći deo proveli u Kušadasiju (zbog vaučera, nisam još uvek sigurna da li mora 10 dana ), a voleli bismo da usput vidimo Česme, a možda i koji dan da provedemo u Istanbulu. Molim vas za savet na koji način organizovati put.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@jasmin4

U Istanbulu obavezno da podjete barem na 3 dana minimum. Ja gde god da idem po turskoj, Istanbul mi je obavezan i ne mogu da zamislim da idem u Turkiye a da ne svratim na par dana u Istanbul :)

Ja sam ljetovao u Češme-u, lepo je i priajtno ali ne znam sta bi ste postigli ako mislite samo na jedan dan da podjete do tamo? Ako planirate u Izmiru da napravite dvije noci sto bi bilo odlicno onda bi ste mogli jedno popodne da odete do Češme-a blizu je i tako obidjete i Alaćati i mozda se okupali na jednoj od lepših plaža u turskoj a to je Ilica.

Što se tiče Kusadasija, ja sam prije dvije godine tamo htio da idem pa sam se posle pokajao. Plaze nisu lose, hrana je povoljna ali moju ekipu prvenstveno zanima setnja i obilazak grada... Plaza nam bude sporedna stvar jer se ne zadrzavamo po cijeli dan na plazi. Dobra stvar je sto su vam Pamukale blizu i Efes pa mozete da pravite izlete pogotovo ako idete automobilom?

Znaci ako idete autom ja bi isao ovako

Nocenje u Canakale jednu noc, dvije noci u Izmiru, Kusadasi to sto imate i bar 3 dana u IStanbulu...

Izmenjeno (Latif)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da je tema svake godine aktivna, mada se ja ukljucim pred sezonu pa me kasnije nema. 

Ove godine se planira Antalijska regija, verovatno Alanja, autom naravno :) ali sam mislio da obidjem do tamo jos neke gradove i da pravim pauze.

Sta mislite da prvo nocenje bude Edirne, zatim Eskisehir, Konya pa Alanja a u povratku direktno za Istanbul. 

U Alanji bi boravili 10 dana pa bi dobro došle i preporuke šta obići... I ako je neko bio a sigurno jeste u delu grada gde je keykubat plaza, zanima me da li ima organizovan prevoz tim bulevarom do plaze prema centru ako smestaj bude udaljen od centra nekoliko km da ne idem autom...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Latif

Nikad nisam koristio Jedrene za noćenje, obično se tamo zadržim dva-tri sata za ručak, menjanje deviza, predah i obilazak, mada je grad jako lep i mislim da bi za popodne i veče baš mogao da se istraži. Eskišehir je najveći grad u Turskoj koji još nisam posetio, a Konju preporučujem svima, bio sam tamo samo par sati i žao mi je što nisam imao više vremana za nju. Mislim da bi i dva noćenja bila pun pogodak. U Alanji bio i lane, ali ne u tom delu grada (Kejkubat). Za obilazak preporučujem Sapadere kanjon i pećinu koja je uz put, ako nisi bio u Side-u onda Manavgat vodopade i Zeleni kanjon, a ne bi pogrešio i da odeš par desetina kilometara na istok do Gazipaše, plastenici i plantaže banana su impresivne, kao da si negde u tropima.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Djokaputnik

Racunam na guzve na granici a putujem sa porodicom pa vise volimo malo cesce da pravimo pauze a Edirne nikada nismo posetili i takodje mislimo da mu se moze posvetiti navece nekoliko sati  i sutra dan nekih 5-6 sati... Eskisehir nam je neplanirano planiran :D jer smo planirali da prodjemo kroz sogut zbog nekih turskih serija da obidjemo neka mesta na kratko i onda sam gledao snimke Eskisehira i bas mi se svidio grad. U pocetku mislili da tu budemo 2 noci ali posle dosla ideja da se ipak i Konya obidje na jednu noc i tako...

Hvala na ovim preporukama, sigurno cu se potrudit da obidjem sve ovo sto si napisao.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi iskusni putnici,

prvi put bi ove godine letovali u Turskoj. Imamo 16 noći na raspolaganju, od toga bi veći deo proveli u Kušadasiju (zbog vaučera, nisam još uvek sigurna da li mora 10 dana ), a voleli bismo da usput vidimo Česme, a možda i koji dan da provedemo u Istanbulu. Molim vas za savet na koji način organizovati put.

Dragi iskusni putnici,

Mi smo spavali u Čanakaleu, kod luke, našli smo smeštaj preko bookinga sa parkingom, hotel Helen park.

Izađete sa trajekta ( prelazite Dardanele iz luke Kilitbahir-preporuka, ili Ečebat koji je nekoliko km pre Kilitbahira),

https://www.google.com/maps/place/Kilitbahir+Ferry+Pier/@40.153781,26.3781416,3418m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x14b1a8eb65c2c4d5:0xc33663830d793c70!2sKemalpa%C5%9Fa,+17900+Eceabat%2F%C3%87anakkale,+Turkey!3b1!8m2!3d40.1508217!4d26.3776588!3m4!1s0x14b1a9a42444bb93:0x1520b932dc2ee8a9!8m2!3d40.1497382!4d26.3787005

prođete odmah mali kružni tok i posle nekih 100 m, mala ulica desno i tu vam je parking hotela. Odlična pozicija za obilazak.

https://www.google.com/maps/place/Helen+Otel+Otopark/@40.1494321,26.4031679,3a,75y,284.02h,82.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMj6gjV9ieu0XJciScRXzwg!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x14b1a9cf3b8ec9d9:0x8ee0c0259ec0c777!8m2!3d40.1492222!4d26.4027693

Oko 410 km imate od Čanakalea do Češmi, preporuka oko luke da nađete smeštaj sa parkingom, druga opcija vam je iznad bulevara koji vodi do plaža Boyalik ili Ilica.

https://www.google.com/maps/@38.3188711,26.3021546,3a,75y,191.69h,93.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCrBCxyq5bZe50So145g5ow!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.com/maps/@38.3252664,26.3274835,3a,75y,351.39h,78.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSFgNVKQJY8BpZwpYB5DDZA!2e0!7i16384!8i8192

Što se tiče plaža najbolje su vam gore navedene, južno su dobre, ali ni prići Ilici. Organizovani otoparkovi sa niskom cenom za auto, a na nekima ima i tuševa sa kabinom i toaleti..

Posle kupanja na plaži, obići Alačati. Sjajno mesto. Parkirate se na organizovanom parkingu kod pošte i uživajte nekoliko sati. Hrana je u Alačatiju izuzetno povoljna, smeštaj nije.

https://www.google.com/maps/@38.2850783,26.3715806,3a,75y,82.37h,81.62t/data=!3m9!1e1!3m7!1sZvvJ2Us35lrAvPXieqNR-Q!2e0!7i16384!8i8192!9m2!1b1!2i38

Posle Češmi ako planirate do Kušadasija imate najbrži put do Izmira oko 90 km i isto toliko do Kušadasija, znači oko 180 km.

Za Kušadasi koristiti dolmuše za prevoz (br 5 ako ste smešteni na ženskoj plaži), izuzetno su jeftini i ne razmišlate o parkingu.

Nama se za kupanje svideo long bič na izlazu iz Kušadasija, imate AVM tžni centar u blizini, traže HES kod na ulasku.

Što se tiče obilaska oko Kušadasija, možda Efes i naročito etno selo Sirindže, koje je pre Kušadasija kod mesta Selčuk. Kroz Selčuk se prolazi pre dolaska u Kušadasi.

Eto ukratko.

20210827_163705.jpg

20210827_112007.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram u septembru Fetije i Oludeniz, posle Alačatija mi deluje dobra opcija što se tiče plaže i mora.

Verovatno auto-putem obilaznicom oko Istanbula, pa noćenje odmah posle Osmangazi mosta i sutra nastavak takođe auto-putem.

Canakkale most će na proleće biti otvoren pa to eliminiše trajekt, ali ostaće neurađen onaj tunel pre Ajvalika što mnogo usporava put, kao i prolasci kroz naseljena mesta i desetine kružnih tokova na brzim saobraćajnicama.

Iz Fetija jedan dan do Kalkan i Kaputaš plaža prema Kašu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

brainiac

Kad si već tamo, nemoj nikako da propustiš Saklikent kanjon, on ti je pored puta za Kaš, a i delta Dalijana ti nije daleko u pravcu Marmarisa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari hitno! 
 Da li je zele i karton jos uvek obavezan za Tursku i ako jeste ( a pretpostavljam da jeste) moze li da se kupi na granici i koliko to moze da kosta ? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari hitno! 
 Da li je zeleni karton jos uvek obavezan za Tursku i ako jeste ( a pretpostavljam da jeste) moze li da se kupi na granici i koliko to moze da kosta ? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zeleni karton je obavezan za Tursku ostala pitanja ne znam odgovor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari hitno! 
 Da li je zeleni karton jos uvek obavezan za Tursku i ako jeste ( a pretpostavljam da jeste) moze li da se kupi na granici i koliko to moze da kosta ? 

Mislim da košta 50 evra

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo dobismo info koji bi trebalo da je pouzdan da je 40 € na granici a sutra javljamo i sa lica mesta koliko je ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo me, prosli smo i to "lice mesta" :) smesteni u sred Istanbulske carsije, vec izmoreni od danasnjeg tabanja, da podelim informaciju koja ce sigurno nekome znaciti

Na put smo vec krenuli kad smo shvatili da nemamo zeleni karon a kako su sve filjale osiguranja bile zatvorene, a naredna dva dana je praznik, znali smo da je opcija kupovina na granici, pa smo opusteno nastavili put.

Izgleda da nije neuobicajeno da stranci krecu na put bez zelenog kartona, pa su Turci bas lepo organizovali citavu proceduru koja traje nekih 15 ak minuta. Odusevilo me i kako su ljubazni u celom procesu,

A cena zelenog kartona na granici....cena je takva da ne vredi utrositi ni jednu jedinu sekundu nerviranja ako se nekome desi slicno.. od svih silnih cifara koje se pominju po internetu, ovu nisam mogla ni da zamislim.. citavih 35 evra :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898072
    Ukupno poruka