meda

Kolima iz Srbije za Tursku

2761 poruka u ovoj temi

Mi smo se u trenucima ocaja igrali "ma moze to i gore" igre i glasali dal nam gore 12h na Kapikulama ili da nas zeznu pa ostave bez aviona u npr. Hurgadi kao sto svake godina slusamo da se desi bar jednom. :D

Salu na stranu, iako avio aranzman uvek nosi sa sobom neke druge neprijatnosti i stres mislim da mi je za 1000+ km od sad ipak to opcija. Ovako dok uracunam 2x prenociste, benzin, putarine, trajekte, osiguranje za auto tj. pomoc na putu, zeleni karton pa cak i pranje kola i sve ostale gluposti koje ne bih radila da idem avionom (plus uvek neki manji ili veci peh sa kvarom u toku puta) - mislim da me avio mozda ispadne i jeftinije uz manju potrosnju kafetina za glavobolju sa kolima :D

Neke destinacije poput Sitonije (700km) nikad ne bih obilazila bez kola ili rent a car u Solunu na aerodromu - jer Sitonija pored raznih popularnih gradica i plaza ima dosta malih, skrivenih laguna i uvala koje ne treba propustiti.

Nego, ima li neko predlog koje je od ovih poznatijih turskih letovalista klimatski najbolje? U Sarimsakli sam isla samo zbog jako male vlage i umerene temperature. Sta je najprijatnije i ako imate neko pozitivno iskustvo i sa hotelom u toj regiji javite - da krenem polako da mastam o sledecem letu :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sin i snaha bi hteli oko 10 septembra u Bodrum. Može li neko ko je bio tamo u septembru da mi kaže kakva je tamperatura mora, pošto vode i bebicu od pet meseci.

Ovde imaš temperature mora i vazduha kao i istoriju za prethodne godine

https://seatemperature.info/bodrum-water-temperature.html

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se u trenucima ocaja igrali "ma moze to i gore" igre i glasali dal nam gore 12h na Kapikulama ili da nas zeznu pa ostave bez aviona u npr. Hurgadi kao sto svake godina slusamo da se desi bar jednom. :D

Salu na stranu, iako avio aranzman uvek nosi sa sobom neke druge neprijatnosti i stres mislim da mi je za 1000+ km od sad ipak to opcija. Ovako dok uracunam 2x prenociste, benzin, putarine, trajekte, osiguranje za auto tj. pomoc na putu, zeleni karton pa cak i pranje kola i sve ostale gluposti koje ne bih radila da idem avionom (plus uvek neki manji ili veci peh sa kvarom u toku puta) - mislim da me avio mozda ispadne i jeftinije uz manju potrosnju kafetina za glavobolju sa kolima :D

Neke destinacije poput Sitonije (700km) nikad ne bih obilazila bez kola ili rent a car u Solunu na aerodromu - jer Sitonija pored raznih popularnih gradica i plaza ima dosta malih, skrivenih laguna i uvala koje ne treba propustiti.

Nego, ima li neko predlog koje je od ovih poznatijih turskih letovalista klimatski najbolje? U Sarimsakli sam isla samo zbog jako male vlage i umerene temperature. Sta je najprijatnije i ako imate neko pozitivno iskustvo i sa hotelom u toj regiji javite - da krenem polako da mastam o sledecem letu :D

znaci nisam lud, kad sam poceo da razmisljam za sledecu destinacuju :) imas pitanje za iskusne putnike.. da li je neko rezervisao hotel (all ink.) koristeci neku platformu tipa booking, hotels, agoda ? 

Izmenjeno (dcveles)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja rezervisao ranije preko bookinga, a poslednje dve godine preko https://www.travelrepublic.co.uk/ jer imaju povoljnije cene za Tursku od bookinga. Depozit prilikom rezervacije 15funti (engleski sajt pa su funte) onda mesec dana pre odlaska platiš ostatak, a možeš da otkažeš na 7 dana pre polaska bez penala. Platio preko Paypalla a može i pomoću kartice.

Sutra idem u Side pa mogu da ti pišem da li su me primili u hotel :D jer su duplo jeftiniji od bookinga ili direktno preko hoteleskog rezervacionog sistema. Platio 660 funti (cca730 evra) 10 dana u hotelu 5* za dvoje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste da je septembar al i dalje super cena i to za dvoje! Jel ima neki "fine print" tipa avionska taksa pola bubrega i sl? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Žao mi je svih ovih putnika koji su čekali više sati na granicama, mi smo imali sreče krenuli smo 24. 07. iz Bosne a vratili se 09. 08 ne mogu da kažem da smo na bilo kojoj granici proveli više od sat čekanja jeste da smo u povratku poranili u 04hh iz hotela u Edirnam da bi izbjegli gužve, ako ko zna za neki lakši i brži način da se pređu te granice u avgustu molio bih ga da nam napiše inače je avgust najkritičniji mjesec juni i početak jula nisu takva čekanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa porodicom sam 22 krenuo put Konaklija.Vise smo se zadrzali kod Bugara nego kod Turaka,bilo je tacno 6 vozila ispred nas,a cekali smo sat i nesto vremena.Tursku smo bukvalno protrcali iako imaju 4 kontrole.E,sad citajuci iskustva povratnika,jeza me hvata trebali bi 10-og preci granicu,dete nam se danas razbolelo i zbog prirode bolesti treba nam duzi vremenski period za oporavak,pa vas molim za savet,da li da odlozim prelazak koji dan kasnije/ranije? Inace put do Konaklija nismo ni osetili,osim malo guzve u Istanbulu,saobracajnice su odlicne Stambol-Konakli prosek 90km/h ogranicenje dve trake plus zaustavna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slobo030

Nemoj da se brineš u septembru obično nisu gužve mjesec avgust je kritičan večina turske dijaspore dolazi i odlazi u tom mjesecu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa porodicom sam 22 krenuo put Konaklija.Vise smo se zadrzali kod Bugara nego kod Turaka,bilo je tacno 6 vozila ispred nas,a cekali smo sat i nesto vremena.Tursku smo bukvalno protrcali iako imaju 4 kontrole.E,sad citajuci iskustva povratnika,jeza me hvata trebali bi 10-og preci granicu,dete nam se danas razbolelo i zbog prirode bolesti treba nam duzi vremenski period za oporavak,pa vas molim za savet,da li da odlozim prelazak koji dan kasnije/ranije? Inace put do Konaklija nismo ni osetili,osim malo guzve u Istanbulu,saobracajnice su odlicne Stambol-Konakli prosek 90km/h ogranicenje dve trake plus zaustavna.

Mislim da vise nema guzvi. Mozete pratiti situaciju preko kamera. Idite na ovaj link pa pogledajte https://trakya.ticaret.gov.tr/yayinlar/canli-kameralar

Kapikule izlaz Vam je trece dugme po redu tj. http://www.trakyagumruk.gov.tr/canli_trakya_gtb/kapikule/kapikule_kamera4.aspx

Srecan put i brz oporavak deteta! 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima. Treba mi jedna mala pomoc. Pre nekoliko vremena je neko postavio link za pracenje stanja dugova prema Turskoj sa kolima. Iliti ne placenih kazni. Da li bi mogao neko opet da ga objavi jer ne mogu da ga nadjem? Hvala puno unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste da je septembar al i dalje super cena i to za dvoje! Jel ima neki "fine print" tipa avionska taksa pola bubrega i sl? :D

Bio i vratio se večeras. Sve je bilo super. Cena od gore je samo za hotel Side Crown Palace za deset dana, avionske karte BGD-ANT preko Istanbula Pegasusom 320 evra+ transfer sa aerodroma i nazad 40 evra. Sve u svemu 1100 evra za dvoje kompletan odmor. Ovo mi je četvrti odlazak u Tursku i svaki put u svojoj režiji.

Uvek u septembru jer mi je tad najprijatnija klima. Temp vazduha od 30-33 a temp vode 29-30. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26707
    Ukupno tema
    896523
    Ukupno poruka