meda

Kolima iz Srbije za Tursku

2730 poruka u ovoj temi

Naravno da je maksimalno zakomplikovano jer je na teret budzeta :D pa treba malo obeshrabriti ljude jer ko ce jos da se cima za to - meni prvoj lakse da dam 2-3.000 nego da izgubim ceo dan. 
Koliko sam ja cula besplatno je ali jeste cimaza. Jedino se zbog covida razmisljam dal da se upustam u avanturu jer inace u DZ ne zalazim godinama vec.

Evo linka pa ko voli nek izvoli :)

http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/zz-u-ino/hitna-pomoc-ino

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fun fact - postoji drzavno putno osiguranje

to osiguranje,  m,oras ici kod 2 lekara, sa tim ides u pio i podnosis zahtev ili tako nesto za komisiju...... sve u svemu komplikacija............ ali ako neko to hoce ok

Cak mislim i da se nesto i placa. Ja sam pre par godina cuo za to i hteo da izvadim ali zbog procedure i taksi sam odustao.

Ja sam ga koristio u Crnoj Gori (pisao na na temi o Međunarodnom putnom osiguranju) i sve radi kako je i propisano. Jeste komplikovana procedura, ali je besplatno i važi 90 dana. Kako letujemo u CG, uvek uzimam za dete, a ove godine ću pokušati i za suprugu i sebe. Poenta je da se u zemlju u koju se putuje dođe sa Potvrdom koja se dobija u RFZO, a mislim da se za Tursku ta potvrda zove SRB/TR 111.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To sam videla, da nas RFZO pokriva lecenje ako se ispostuje odredjena procedura, ali nisam na to mislila kad sam pitala. Epilog je da nista pametno nisam saznala, i kupila sam osiguranje koje pokriva covid. Da mi ostanemo zivi i zdravi, a za pare cemo lako ?. Hvala svima i pozdrav ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema guzve oko Sofije vec se neposredno posle nase granice pravi autoput i tu je usporen saobracaj ali bez zastoja. Zapravo na celoj deonici tu je jedini problem ali ne brini, nista strasno. Svakako preporucujem preko BUgarske. 

Lijep pozdrav, 

Jutros sam krenuo za Tursku. Na ulazu u Bugarsku preusmjeravaju saobraćaj preko neke šume, put katastrofa teška, preko sat vremena smo se vozili nekom vijugavom i uskom cestom. Ja sam se baš iznervirao. 

Tako da pripremite živce 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Dobro da ste javili mi krecemo sutra ujutru. Hvala

Izmenjeno (ananis76)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro da ste javili mi krecemo sutra ujutru. Hvala

ako je tako lose,.... mozete na alternativni prelaz Stezimirovce, isto izlazite na Sofiju,.... pa dalje obilaznicom,... u Nisu produzite sa Vranje,... pa kod Vladicin Hana skinete se sa auto puta i nastavite Sudrulica,.... 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fun fact - postoji drzavno putno osiguranje tj. obrazac koji se popuni kod lekara opste prakse. Ovaj podatak svi nesto precutkuju, valjda da ne bi bilo navale ili sta god. Znam za to vec par godina al nikad nisam do sad uzimala (zivim na velikoj opstini i uvek je pred more guzva pa mi lakse da uplatim preko neta privatno putno osiguranje). Ovo drzavno je valjda besplatno, vazi u nekoliko zemalja sa kojima imamo potpisane sporazume i ukoliko se unapred popuni taj obrazac ne placate troskove lecenja npr. u bolnici u inostranstvu a ako ga niste unapred popunili onda placate ali mozete refundirati novac kad se vratite u Srbiju. Mislim da je dobro otici bar 2 nedelje pred put al ne drzite me za rec, ne znam kako je u praksi.
Najbolje da se licno raspitate kod lekara opste prakse sta i kako, ja sam vam prenela samo koliko znam a ako ove godine odlucim da dzudzim u redu u DZ javljam kako tacno izgleda procedura :)

Koliko sam ja u toku,pošto radim u bolnici,mi imamo konvenciju sa pojedinim državama. Kad stranac dodjem kod nas na lečenje,mi ga šaljemo u pio i sve se tako završava. Mislim da to postoji i u Turskoj. Da ne treba ništa unapred,već u slučaju da zatreba. Ali je uvek poželjno da se ima i neko privatno osiguranje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko sam ja u toku,pošto radim u bolnici,mi imamo konvenciju sa pojedinim državama. Kad stranac dodjem kod nas na lečenje,mi ga šaljemo u pio i sve se tako završava. Mislim da to postoji i u Turskoj. Da ne treba ništa unapred,već u slučaju da zatreba. Ali je uvek poželjno da se ima i neko privatno osiguranje.

Koja je tacna procedura ne znam, cak mi je i lekarka opste prakse pre jedno mesec dana rekla da ne treba nikakva komisija (kao sto se pominje u tekstu linka koji sam postavila) nego ona to samo popuni. A da je razlika dal ste unapred popunili ili ne u tome dal cete sve koristiti besplatno ako imate obrazac odnosno platiti pa refundirati ako nemate. Sta je od toga istina - ostaje da se vidi u praksi :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li su otvoreni svi granicni prelazi? Tacnije, interesuje me Vrska cuka. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li su otvoreni svi granicni prelazi? Tacnije, interesuje me Vrska cuka. :)

nazovte 

Vrška Čuka (SRB) – Kula (BGR)

Granični prelaz Vrška Čuka nalazi se u blizini Zaječara, na Staroj planini i namenjen je za prelaz teretnih vozila i robe koja ne zahteva fitosanitarnu inspekciju.

Radno vreme: 00-24h

Telefon: +381 19 425 448

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obzirom da krećem put Turske u nedelju 11.7 pratio sam gužve na prelazima ovaj vikend i konstantno su bile gužve. Pratio sam i kamere na prelazu Kapikule na ovom linku http://www.elivewebcams.com/kapikule-grenzuebergang-webcam-live/ i tamo je haos. Ima li neko neku preporuku za alternativni ulazak u Tursku preko Bugarske ili ako je moguć i tranzit preko Grčke molim za detalje i eventualno potrebna dokumenta. Putujem porodično sa dvoje dece od 12 i 8 godina. Roditelji su vakcinisani.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

'Ajd da se nadamo da je veca guzva zbog toga sto je valjda u julu Bajram pa da ce proci cim se Turci vrate u Nemacku :D 
Praticu ovih dana u koje doba je najmanja guzva, ako jos neko uoci nek javlja :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obzirom da krećem put Turske u nedelju 11.7 pratio sam gužve na prelazima ovaj vikend i konstantno su bile gužve. Pratio sam i kamere na prelazu Kapikule na ovom linku http://www.elivewebcams.com/kapikule-grenzuebergang-webcam-live/ i tamo je haos. Ima li neko neku preporuku za alternativni ulazak u Tursku preko Bugarske ili ako je moguć i tranzit preko Grčke molim za detalje i eventualno potrebna dokumenta. Putujem porodično sa dvoje dece od 12 i 8 godina. Roditelji su vakcinisani.

alternativni pravac je preko mosta na Marici prema Grckoj (Ormenio-Haskovo) i potom vozis negde oko 40 km magistralom kroz Grcku pa na prelaz Kastanies - Pazarkule, zatim direktno izbijas u Edirne (TR) ! to sam ja koristi pre pandemije 2019. godine nije bila velika guzva ali i tu se cekalo oko 1-1.30 sati po granicnom prelazu, sto je bilo manje nego na Kapikule !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru. Imate li informaciju da li Grci traže neke dokumente za tranzit do Turske?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895419
    Ukupno poruka