meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3063 poruke u ovoj temi

Mi smo bili u Fetiju pre dve godine. Tako da ako te nešto zanima pitaj ti. A što se uslova za ulazak u Tursku tiče, i sada nemaš ništa osim pasoša i potvrde o vakcinaciji. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu odluke Vlade Republike Turske, od ponedeljka, 15. marta 2021. godine svi strani državljani moraju u roku 72 časa pre dolaska u Tursku popuniti onlajn formular koji se nalazi na stranici https://register.health.gov.tr/ kojim će im se dodeliti takozvani HES KOD. Formular je dostupan na engleskom jeziku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na osnovu odluke Vlade Republike Turske, od ponedeljka, 15. marta 2021. godine svi strani državljani moraju u roku 72 časa pre dolaska u Tursku popuniti onlajn formular koji se nalazi na stranici https://register.health.gov.tr/ kojim će im se dodeliti takozvani HES KOD. Formular je dostupan na engleskom jeziku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Fetiju pre dve godine. Tako da ako te nešto zanima pitaj ti. A što se uslova za ulazak u Tursku tiče, i sada nemaš ništa osim pasoša i potvrde o vakcinaciji. 

Hvala. Potvrdu o vakcinaciji nemam, neću je ni imati, a da se testiram ne želim. Imam isto što i prošle godine, to su dokumenta za auto i pasoš. Ako bude moglo tako, OK, ako ne, opet OK.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Haha onda će biti OK. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biće svakako :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje  Ljerka u vezi sa potvrdom o vakcinaciji koliko znam treba da bude završeno vakcinisanje odnosno da ste primili dvije vakcine da li ima neki vremenski period koji mora da prođe od druge vakcinacije da bi ušli u Tursku mislim 2 ili 3 sedmice ima raznih informacija i da li znate šta je za djecu da li trebaju pcr test i do koliko godina ?Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da.. Treba da primis obe vakcine I da imaš potvrdu sa kodom o tome.Na sajtu ministarstva spoljnih poslova  Srbije za ulazak u Tursku ništa ne piše koliko vremena treba da prodje pa se drzi zvaničnih izvora. Za decu čiji su roditelji oboje vakcinisani i imaju potvrde o vakcinama ne treba ništa tj ulaze u Tursku u pratnji roditelja. Pod decom se smatraju lica mlada od 18 godina.Ko nema potvrdu o vakcinaciji mora da ima Pcr Test ne stariji od 72 sata kao i deca starija od 6 godina. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovo volim da vidim. Moderator prvi otišao u Tursku da izveštava sa lica mesta. Baš mi je drago da si pomenula izgradnju mosta. Baš sam se pitao dokle su stigli. Mada mislim da će isto biti kao i sa Osmagazi mostom. Tako da će Mladja još dugo dugo se voziti trajektom. 

E pa lepo se provedite i očekujemo još izveštaja sa lica mesta

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako neko do avgusta primeti da je taj tunel posle Canakkale-a probijen nek javlja :D

Znate vec kako je Google ponekad spor sa updatovanjem mapa xD

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovo volim da vidim. Moderator prvi otišao u Tursku da izveštava sa lica mesta. Baš mi je drago da si pomenula izgradnju mosta. Baš sam se pitao dokle su stigli. Mada mislim da će isto biti kao i sa Osmagazi mostom. Tako da će Mladja još dugo dugo se voziti trajektom. 

E pa lepo se provedite i očekujemo još izveštaja sa lica mesta

hvala na informacijama,..... sto se tice mosta on ce biti zavrsen za 100godisnjicu moderne Turske republike,..... znaci za oko 2 godine..... imate dosta snimaka po YT ,............ o stanju trenutne izgradnje mosta

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%87anakkale_1915_Bridge

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e pa super, taman da nam lepo presaberes te silne putarine i mostarine na tom delu, da znamo kolko to bude sve na kraju.. :)

Marina__92

Nama je isto Plovdiv divan i uvek i svakom bih ga preporucila, bas ima sta za videti, nekako potpuno drugaciji od svega u Bugarskoj..divan divan, pa iako do njega stizes auto putem , bas ga vredi videti.. Mogu da preporucim i Veliko Tarnovo, mi smo prosle godine na putu do mora tu ostali dva dana, takodje interesantan i neobican grad koji ima sta da ponudi...ne znam kojim putem planirate da idete, ali eto neki od ova dva grada ce vam biti odlicna pauza.. malu prednost dajem Plovdivu

Cigarete najbolje da uzmete u velikom freeshopu na Turskoj granici, ne mogu sad da se setim cene, ali razlike u cenama su oooogromne..

Izmir da obidjete treba vam jedno pola zivota :) ogroman je.. mi smo uzeli hotel u (zvanicnom) centru grada (sta god znacio taj centar, sigurna sam da tamo zapravo ima 500 centrova grada) i u blizini nam je bio taj bazar.. mi smo stigli sa zakasnjenjem kad se vec skoro sve bilo zatvorilo a  to tako skoro zatvoreno sa svim ostacima dnevne prodaje nam je ostavilo nekako ruzan utisak, onako sve nesto nabacano i razbacano i prljavo, pa nismo vise imali zelju da se vratimo, nego smo isli dalje da upoznajemo grad u delu koji je mnogo mnogo reprezentativniji.. hocu da kazem da ti ne mogu pomoci oko bazara :) ali Izmir stvarno treba videti makar to bio i taj neki malecni deo..

Meni je tura po Turskoj bila jedno od najlepsih putovanja koje planiramo da ponovimo uz prosirenu listu destinacija, jedna onako lepa kruzna tura po celoj Turskoj.. iako to nece biti ove godine, pomno pratim vasa putesestvija i svima zelimo srecan put i  dobar 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav "Turci"! Evo i mene posle par meseci zezanja sa lozinkom i šifrom. Umalo da mi ovi iz Putovanja info ukradu identitet svetskog putnika. Pošto nas Zapad još neće, a Grčka mi i suviše blizu za moje aspiracije počinjem da pripremam auto i hanumu za "prodor na istok". 

I dalje sanjarim o Gruziji, ali oni za sada dozvoljavaju ulazak samo avionskim putnicima, pa sam napravio dve varijante. Put preko Istambula do Trabzona sa obilaskom Crnomorske obale i zaleđa i prelazak u Batumi ako Gruzini otvore kopnene granice. U slučaju da Gruzija otpadne iz Trabzona bi se pustio na jug do Adane, tamo prenoćio i nastavio uz obalu do Alanje. Nedelj dana čvarenja u Alanji pa na sever do Istambula da ga apsolviramo još koji dan.

Jednu vakcinu smo primili, za par dana treba i drugu pa se nadam da će to biti dovoljno.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ekipi sa teme iz Turske.. Vinjeta za tranzit kroz Bugarsku kupljena on line a potvrda na mail stigla posle 10 sati. Kućica na granici gde se prodaje vinjeta oko 9 sati ujutro bila zatvorena. Par km po ulasku u Bugasku užasan put.. Prave paralelni put pa je sve okolo razrovano..Ostatak puta do Turske granice prešli za nešto malo  više od 3 sata jer nema guzve.. Na turskoj granici  obavezna dezinfekcija točkova koju placate 30 try plus dobijete 4 maske. Sledi izlazak iz kola i odlazak na šalter gde se pokazuje pcr test ili potvrda o vakcinaciji. Nazad u kola pa predaja pasoša i potvrde sa HES Codom koji se on line popunjava o roku od 72 sata pre ulaska u Tursku.. Naravno traže i zeleni karton  i pitaju gde idete. Nastavak puta do najjuznijeg mesta za prelazak feribotom u Canakale tj Kilitbahira.  Mestimično radovi na putu pa se sporije vozi. Cena trajekta 65 try. I za 15 minuta ste na suprotnoj strani Dardanela. Nastavak puta ka Akcay naporan poslednjih 50 km zbog krivina dve trake. Na tom delu do spuštanja ka obali svi voze polako a ima i dosta znakova da je tu klizavo..Videli smo probijanje tunela koji će u budućnosti da promene ovaj trenutni pravac kada se sa magistrale prelazi na običan put. Zaboravih da napišem da je uveliko napreduje izgradnja mosta preko Dardanela i da već sada i impozantno izgleda.  Inace svi nose maske. 

Bravo Ljerka, ovo su zaista  vesti iz prve ruke...

Što se izrovanog puta u BUG tiče-nadam se da nije dužine kao pre 2 godine gde je izrovano cca 15-tak km. I to beše posle oko 25 km od granice.

Šta traže Bugari od medicinske dokumentacije za tranzit?

Što se Turske tiče:

- ovde su se pojavile vesti o međunarodnim sertifikatima o vakcinaciji i preležanom COVID-u koji se popunjavaju i skidaju sa E-Uprave. Ako sam dobro ukapirao, plan je da to bude dovoljno za ulazak. nema PCR testova (ako ne grešim) sem za decu u pratnji 2 roditelja).

- čuveni tunel očigledno još nije gotov??? Pa on se radio i pre te 2 godine a očigledno ta budućnost još nije stigla.:-(

Imaš li još neki info? Ono, cena goriva, geeneralno cene pogotovo gledajući u svetlu da je  TL znatno pala u odnosu na lane te je pitanje da li je to svakodnevni trend ili stoji na tih 10,35> za 1 €?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   1 član

• ElRe
  • Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901377