meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3064 poruke u ovoj temi

Hvala puno na informacijama!

Putujemo iz Beograda tako da se razmisljam da li spavati negde pre Edrina ili izgurati do tamo. Samo puta ima 4+4 sata kroz Srbiju i Bugarsku i dok uracunam pauze i granicu moze da se oduzi. Ne znam dal su predrasude iz proslih vremena i dalje na mestu po pitanju bezbednosti u Bugarskoj pa se zato razmisljam da izguramo do Edrina. Doduse u povratku bi mi bilo glupo da spavamo u Edrinama a presli smo tipa oko 6h puta...

Cujem da su Turci strogi na granici - ima li tu istine?

Zdravo Ana. Moj savet je da prenocite u Turskoj. Sve zavisi za koji pravac ste se opredelili. Cim predjete Dardanele, ako idete prema Izmiru, odmorite u Canakkale. Ako idete preko Bandirme, da vozite po autoputu onda Bandirma. Simpaticno mesto. A u povratku, idite u Edirne. Barem tako ja radim svaki put. A sto se tice turske granice. Pa sve zavisi kako ko prodje. Nema pravila. Ako posumnjaju da imate nesto, salju vas na rendgen i cimanje. A budu i totalno ljubazni. Nisam imao nikakvih problema na granici. Date pasos, unesu vas u sistem i to je to.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima! Mi bi putovali u avgustu do Ajvalika (malo nakon Canakkalea a pre Izmira) pa me interesuje da li za tu deonicu postoji putarina?
Sto se tice Bugarske, videh negde da su postavljali da moze online da se kupi vinjeta - jel neko probao?

Nismo nikad isli kolima do Turske pa ne znamo koje dane da izbegavamo, ima li pravila kao za Grcku tipa smene na granici, vikendi i sl?

I ako neko ima savet gde spavati u Bugarskoj ili eventualno nakon turske granice - hvala unapred!

Srecan put svima koji otvaraju sezonu sada! :D 

Pozdrav za sve.

Reklo bi se da se stvaraju uslovi za ponovni put kolima do mora (lane sam išao avionom).

Što se vašeg pitanja tiče,nisam siguran da uopšte ima potrebe za spavanjem. Do Ajvalika iz Bgd-a ima nešto više od 1.100 km. Ali, ako već razmišljate o spavanju,preporučio bih vam spavanje u Jedrenu (Edirne),gradiću nedaleko od bugarske granice.

Mi spavamo u povratku tamo i to u hotelu Alan Suites-Inisite:

https://www.booking.com/hotel/tr/anisite-aniversiteli-yaaam-merkezi.sr.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCCoo5AFCBmVkaXJuZUgkWANowQGIAQGYASS4ARfIAQzYAQPoAQH4AQKIAgGoAgO4AorOjoUGwAIB0gIkOGU4NDlhYzctZGI1NS00YTkxLWFlNWUtZjhlZjY1Y2FkNDdk2AIE4AIB;sid=d45d00000d17d26a18dd0a0fb4b1bc91;sig=v1sT2hol7z

Čist i konfroman hotel sa izvanrednim doručkom i parkingom ispred.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzalud je sve. Ja i žena smo vakcinisani. Ali za decu moram dati 18000 dinara za PCR test, što nije malo, barem za mene. Plus maltretiranje dok se obavi testiranje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzalud je sve. Ja i žena smo vakcinisani. Ali za decu moram dati 18000 dinara za PCR test, što nije malo, barem za mene. Plus maltretiranje dok se obavi testiranje.

U tvom slučaju možeš slobodno sa decom da ideš u Tursku.

Na sastanku ministara spoljnih poslova Srbije i Turske dogovoreno je da srpski i turski državljani između ove dve zemlje mogu da putuju bez PCR testa ili obaveznog odlaska u karantin, ukoliko naravno imaju sertifikat o vakcinaciji izdat od strane nadležnih organa.

Za one koji žele u Tursku, a nisu primili vakcinu, PCR test će i dalje biti obavezan.

Dogovor Srbije i Turske, između ostalog, podrazumeva i da mlađi od 18 godina, koji nisu vakcinisani, mogu da putuju bez testa i karantina u pratnji članova porodice koji imaju sertifikat o vakcinaciji. Srbija i Turska će uzajamno priznavati i sertifikate o imunitetu, koje će izdavati nadležni organi onima koji su preležali COVID-19.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se. Ali nisam rezervisao ranije. Mislio sam da neće biti ništa od letovanja ove godine. Ja rezervišem u martu i dobijem povoljne cene. Sad su cene jače, ali pogledaću. Možda nešto i bude.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja rezervišem još u januaru. I imao sam fantastičnu cenu od 165e za deset dana za nas 5, ali sam morao da otkažem zbog zdravstvene situacije sa suprugom. Moraću da pomerim za jul ili avgust, ako ubodem neku normalnu cenu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. ? Ja sam polagala nade jos u januaru i rezervisala Kusadasi prvi put. Vakcina obavljena, jos samo treba docekati jul. ? Cilj nam je da ne idemo autoputem do bugarske granice, ne zbog ustede na putarini vec zbog uzivanja u pogledu. ? Imamo i u planu negde u bugarskoj da napravimo pauzu za klopu, pa ako mozete da preporucite nesto ali da je usput. Cujem da je sve povoljnije u turskoj, da li je tako? Da se ne opremamo ovde cigaretama i ostalim potrepstinama. ?I cula sam o nekoj velikoj pijaci u Izmiru.. Malo cemo kruziti, necemo trajektom, pa da li je i to usput? Izvinjavam se ako ima mnogo pitanja, euforija puca. ???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bmnpro.marketing

Ako se odlučiš za turu preko Bandirme, onda ti Čanakale otpada, tada je logično da pređeš Dardaneli  iz Galipolja do Lapsekija, i uštediš 60-70 kilometara. Ako insistiraš na Čanakalu, onda otpada Bandirma i ideš direktno do Balikešira, ali se ne sećam da je neko na forumu pisao da je prošao tim pravcem.. Od Balikešira do Akhisara možeš da biraš, ili novim auto putem koji se plaća, mislim  da je Jagodinac pisao poprilično, ili poluauto-putem koji je OK sve do Akhisara, ali tu se zavlači u predgrađa i ima mnoštvo semafora. Ostalo do Side-a je poluauto-put (po dve trake u svakom smeru, ali sa raskrsnicama i semaforima. Većim delom sam ga prešao. Bio je solidan a u međuvremenu je asvalt obnavljan, tu gužvi nije bilo osim deonice Antalija-Side gde je gužva danonoćna zbog autobusa koji prevoze putnike sa antalijskog aerodroma u i iz svih letovališta na potezu Antalija-Alanja. 

Išao sam prošle godine od Čanakalea pored mora, ovo bi mogla biti alternativa prema Izmiru pa u Ćešme. Da li ima uštede u vremenu?

Untitled.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti ovo nije baš dobra ruta jer od Čanakala do Bališekira je put bio jako loš. Ne znam sada kakav je. Ali ako je ostao onakav onda ti je vremenski još duže

Pozdrav svima. ? Ja sam polagala nade jos u januaru i rezervisala Kusadasi prvi put. Vakcina obavljena, jos samo treba docekati jul. ? Cilj nam je da ne idemo autoputem do bugarske granice, ne zbog ustede na putarini vec zbog uzivanja u pogledu. ? Imamo i u planu negde u bugarskoj da napravimo pauzu za klopu, pa ako mozete da preporucite nesto ali da je usput. Cujem da je sve povoljnije u turskoj, da li je tako? Da se ne opremamo ovde cigaretama i ostalim potrepstinama. ?I cula sam o nekoj velikoj pijaci u Izmiru.. Malo cemo kruziti, necemo trajektom, pa da li je i to usput? Izvinjavam se ako ima mnogo pitanja, euforija puca. ???

Ćao Marina i tebi. Slobodno ti pitaj šta god hoćeš. Sve što znamo tu smo da podelimo sa vama. Mada ja koliko vidim i nema u ovom tvom postu nekih konkretnih pitanja, Što se klope u Bugarskoj tiče nemam neko omiljeno mesto. Mi obično svratimo u Plovdiv. Samo malo upozorenje da bugarska hrana ima dosta začina koji nama nešto baš i ne prijaju. Turska kuhinja nam je mnogo bliža. U Turskoj je stvarno jeftino sve. Mislim nemoj da se nadaš da je duplo jeftinije od nas, ali ima dosta jeftinih stvari. Ali moraš paziti da nije sve jeftino i kvalitetno. Što se tiče Izmira tu nisam neki ekspert. Tako da će neko drugi da ti odgovori na to. Ali vodi računa da je Izmir jako veliki grad i da može lako da se zaluta. Tako da bez dobre navigacije ne ulazi tamo. 

Eto toliko od mene za početak

Izmenjeno (Mladen82)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Išao sam prošle godine od Čanakalea pored mora, ovo bi mogla biti alternativa prema Izmiru pa u Ćešme. Da li ima uštede u vremenu?

Untitled.jpg

ove godine idemo za Kusadasi ali rutom kroz Istambul, sa malim odmorom od 2 dana bas u Istambulu azijska strana, pa nastavljamo novim putem za Izmir. Oba puta morska  ruta, dobar put i istambulska ruta auto putem.  evo ti snima povratka pre pandemije iz Kusadasija ceo put pa pogledaj na pocetku imas malo premotaj put kroz Izmir.... jes da nije kao kad udjes direktno u grad, ali bar da osetis.... a posle imas ceo put nazad morskom rutim,.... to je ova siva ruta na tvojoj mapi

https://www.youtube.com/watch?v=AepDLtafRtA&t=4513s

Izmenjeno (dcveles)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e pa super, taman da nam lepo presaberes te silne putarine i mostarine na tom delu, da znamo kolko to bude sve na kraju.. :)

Marina__92

Nama je isto Plovdiv divan i uvek i svakom bih ga preporucila, bas ima sta za videti, nekako potpuno drugaciji od svega u Bugarskoj..divan divan, pa iako do njega stizes auto putem , bas ga vredi videti.. Mogu da preporucim i Veliko Tarnovo, mi smo prosle godine na putu do mora tu ostali dva dana, takodje interesantan i neobican grad koji ima sta da ponudi...ne znam kojim putem planirate da idete, ali eto neki od ova dva grada ce vam biti odlicna pauza.. malu prednost dajem Plovdivu

Cigarete najbolje da uzmete u velikom freeshopu na Turskoj granici, ne mogu sad da se setim cene, ali razlike u cenama su oooogromne..

Izmir da obidjete treba vam jedno pola zivota :) ogroman je.. mi smo uzeli hotel u (zvanicnom) centru grada (sta god znacio taj centar, sigurna sam da tamo zapravo ima 500 centrova grada) i u blizini nam je bio taj bazar.. mi smo stigli sa zakasnjenjem kad se vec skoro sve bilo zatvorilo a  to tako skoro zatvoreno sa svim ostacima dnevne prodaje nam je ostavilo nekako ruzan utisak, onako sve nesto nabacano i razbacano i prljavo, pa nismo vise imali zelju da se vratimo, nego smo isli dalje da upoznajemo grad u delu koji je mnogo mnogo reprezentativniji.. hocu da kazem da ti ne mogu pomoci oko bazara :) ali Izmir stvarno treba videti makar to bio i taj neki malecni deo..

Meni je tura po Turskoj bila jedno od najlepsih putovanja koje planiramo da ponovimo uz prosirenu listu destinacija, jedna onako lepa kruzna tura po celoj Turskoj.. iako to nece biti ove godine, pomno pratim vasa putesestvija i svima zelimo srecan put i  dobar provod :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.

Krajem juna putujemo kolima od Niša do Bodruma. Ovo je ruta za koju smo se odlučili. Plan je da prespavamo u Čanakale. Čitao sam skoro celu ovu temu i još par povezanih, svaki savet je dobrodošao. Najviše me zanima koja je najbolja opcija za trajekt, gde ima najmanje gužve ili to sve zavisi od trenutne situacije. Krećemo u nedelju iz Niša pa se nadam da neće biti gužve na granici ni sa Bugarskom a ni kasnije sa Turskom. Treba još da nađem smeštaj u Čanakaleu za tu jednu noć pa ako ima neka preporuka pišite, dobro bi bilo da bude u samom gradu da možemo da prošetamo malo uveče. Taj drugi dan biće ponedeljak pa mislim da neće biti gužve do Bodruma.

354.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Prošle godine sam vozio do grada Češme. Za ovo leto je u planu, Bože zdravlja, mesto Fetije, ako bude moglo da se ide u TR bez dodatnih, a trenutno važećih uslova, kao prošle sezone, dakle samo uz pasoš. :neznam:

Ako ima pitanja tu sam. :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901380
    Ukupno poruka