meda

Kolima iz Srbije za Tursku

1791 poruka u ovoj temi

@cicibanica

za Međunarodnu vozačku dozvolu zaista nisam siguran zašto vam traže, ali ako upravljate tuđim vozilom bez vlasnika morate imati kod sebe Dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu, (tzv. žuti karton) koji se u Srbiji izdaje na 3 jezika- srpskom, engleskom i francuskom jeziku i košta 1.500 din., (oko 13€).

@ivaivek bojim se da vam to ovlašćenje neće biti dovoljno već morate izvaditi gore pomenutu Dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu.

Imamo ovo- "dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inozemstvu"... Je li to to? (slika u prilogu)

Išli su nam poznanici istim putem pa nitko nije tražio međunarodnu vozačku dozvolu...pa sad nisam ni sama pametna

IMG_20190708_171435.jpg

IMG_20190708_171435.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto su se Turci izbezobrazili pa izgleda da je bolji kurs kod nas u Halk banci, nego kod njih, a takođe je dobro plaćati platnom karticom gde god je to moguće. Što se Dardanela tiče nema tu mnogo dvoumljenja ili ići na Galipolje ili na Čanankale. 

Bogme ni ovi u Halk banci nije da se nisu obezobrazili. :neznam:

Naime, jutros je kod njih kurs bio 6,2 s tim da su imali samo novčanice od 100 TL tako da su mogle samo okrugle cifre da se menjaju,a razliku vraćaju u dinarima i obračunavaju ga po onom užasnom bankarskom kursu.

Mislim da ću promeniti nešto Evra u onom PTT ofice-u pored džanmije posle granice da nam se nađe za HGS,trajekt,kafu i sladoled u Čanakkaleu....

Krećemo za 7-8 sati tako da se,za sada, odjavljujem i izveštaj sledi...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ivaivek to je to :)

@bmnpro.marketing nama je "kujundžija" u Galipolju prošle godine dao najbolji kurs u celoj Turskoj :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pozdrav,

Vidim da ste iz Čanakala išli ka Edremitu i Bergami na putu za Kušadasi i stigli u 16h. Pošto i mi planiramo da prespavamo u Čanakalama, ujutro posetimo Troju i nakon toga se zaputimo u Kuš, zanima me koliko vam je vremena trebalo uz more i kolike su gužve bile. Mnogi tvrde da je bolje iz Čanakala ići na Bigu, Bandirmu i Balikešir pa zaobilaznim putem stići pre do Izmira? Pretpostavljam da su radovi pored mora gotovi pa nije bilo zastoja što se tiče toga. U svakom slučaju srećan put!

Krenuli smo u pola 7. Lokaliteti se uglavnom otvaraju oko 9. Tako da vi ako zelite u Troju morate da krenete kasnije. Sto kasnije krenete vece su vam guzve. Po meni je troja naj nezanimljivija. E sad. Mi smo bili u Sarmisakliju na dorucku. Tako da smo se i tu zadrzali. U Bergami smo bili u Agori, zatim dole u lecilistu, i u crvenoj bazilici. Tako da smo se dosta i tamo zadrzali. Usputna stajanja zbog dece. Pa sad racunajte. 

Sto se dozvole tice i mi imamo vozilo koje se ne vodi na nas. Mi imamo zuti karton - ovlaacenja iz AMSS. 

Kurs danas tj. sinoc 62. Evo krecemo za Iatanbul.

Izmenjeno (simvel23)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Ivanhoe tako je, taj žuti karton uvek pokazujemo, tj dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu. Za 1.maj smo išli do Istanbula i na Kapikule su nam tražili i međunarodnu dozvolu, prvi i jedini put. Doduše, tada je bila neka akcija na granici, baš su bili rigorozni sa kontrolama, mnogima vadili kofere i sve iz njih napolje, slali automobile na detaljnije preglede....Uglavnom,mi smo prvi put išli tuda pa sam mislila možda je pravilo,šta znam.....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Ivanhoe tako je, taj žuti karton uvek pokazujemo, tj dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu. Za 1.maj smo išli do Istanbula i na Kapikule su nam tražili i međunarodnu dozvolu, prvi i jedini put. Doduše, tada je bila neka akcija na granici, baš su bili rigorozni sa kontrolama, mnogima vadili kofere i sve iz njih napolje, slali automobile na detaljnije preglede....Uglavnom,mi smo prvi put išli tuda pa sam mislila možda je pravilo,šta znam.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To za MVD je eto dobro znati jer ja je godinama ne vadim tačnije od kad su uvedene ove nove vozačke dozvole !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poz. Da se prijavim nakon dužeg vremena. U Kušadasi smo stigli (ja i supruga) u ponedjeljak. Krenuli smo u subotu iz Bosne, preko Crne Gore, Albanije, Makedonije. U Makedoniji smo noćili u Ohridu i proveli prelijep dan sa vlasnicima hotela Sveti Stefan. Sve granične prijelaze smo brzo prešli do Turske. U Turskoj nas je carinik poslije 3 sata čekanja na ulaz i da dođemo na red, poslao na skeniranje auta. Skeniranje prošlo uredno kao i pregled dali imamo, hašiš, marihuanu.... na šta sam odgovorio davno sam ja bio mlad. Možda je ljudima sumnjivo što već 10g dolazim u Tursku a i ovo mi je treće auto sa kojim ulazim u Tursku. Sve u svemu, mora i to nekada bit. Ostatak puta prešli za 10.U Kušadasi došli u ponedjeljak oko 12.Danas već čitav dan bili na plaži Mili Park. Ja sam prije vadio tu međunarodnu dozvolu ali mi ju niko nikada nije tražio, tako da ju više ne vadim. (kada se izvadi ista važi 2g).Kurs euro lira 1 naprama 6.Opet moram uzeti HGS. (ovo mi je već treći) Prošlu godinu me u slikala i kamara blizu Edirnea kad smo izlazili iz Turske, tada mi nisu pravili nikakav problem, vidjet će mo šta će biti za 20 dana.. Tada sam bio sa drugim autom ali oni vežu tablice auta sa pasošem. Ako je još neko u Kušadiju može kahva. POZZ. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To za MVD je eto dobro znati jer ja je godinama ne vadim tačnije od kad su uvedene ove nove vozačke dozvole !

Poz. Da se prijavim nakon dužeg vremena. U Kušadasi smo stigli (ja i supruga) u ponedjeljak. Krenuli smo u subotu iz Bosne, preko Crne Gore, Albanije, Makedonije. U Makedoniji smo noćili u Ohridu i proveli prelijep dan sa vlasnicima hotela Sveti Stefan. Sve granične prijelaze smo brzo prešli do Turske. U Turskoj nas je carinik poslije 3 sata čekanja na ulaz i da dođemo na red, poslao na skeniranje auta. Skeniranje prošlo uredno kao i pregled dali imamo, hašiš, marihuanu.... na šta sam odgovorio davno sam ja bio mlad. Možda je ljudima sumnjivo što već 10g dolazim u Tursku a i ovo mi je treće auto sa kojim ulazim u Tursku. Sve u svemu, mora i to nekada bit. Ostatak puta prešli za 10.U Kušadasi došli u ponedjeljak oko 12.Danas već čitav dan bili na plaži Mili Park. Ja sam prije vadio tu međunarodnu dozvolu ali mi ju niko nikada nije tražio, tako da ju više ne vadim. (kada se izvadi ista važi 2g).Kurs euro lira 1 naprama 6.Opet moram uzeti HGS. (ovo mi je već treći) Prošlu godinu me u slikala i kamara blizu Edirnea kad smo izlazili iz Turske, tada mi nisu pravili nikakav problem, vidjet će mo šta će biti za 20 dana.. Tada sam bio sa drugim autom ali oni vežu tablice auta sa pasošem. Ako je još neko u Kušadiju može kahva. POZZ. 

Pozdrav svima.

Evo mi smo jos u Kusadasiju. Put ka vamo je uglavnom bio ok. Na auto putu u Bugarskoj kod Plovdiva je bio udes, pa smo tu izgubili sat vremena. Skretanje na trajekt (Galupolje) ogromna guzva jos na putu pre iskljucenja milion kamiona. Cekalo se vise od 3 sata. Produzili smo dalje na sledeci Elcebat malo bolja situacija cekali malo vise od sat. Nismo pili kafu sa Pegi ali smo se culi i mimoisli na setalistu u Canakaleu.. Ujutru smo krenuli put Kusadasija preko Bergame. Stigli smo u hotel oko 16. Kurs je u Jedrenama bio 64,5 a u Kusadasiju par dana 64 zatim 63, pa 62 evo vec 3 dana je 61. Od danas je i dolmus umesto 2,5 lire 3,5 lure. Ja vodila mladje dete da se vozi do grada, Prekosutra krecemo za Istanbul. Planiramo trajektom iz Jalove. Javljamo se odatle sa novim izvestajima. Pozdrav

Pozdrav,

Vidim da su se pojavile neke informacije oko Međunarodne vozačke dozvole pa ajde i ja da kažem nešto. Ne treba stvarati neku posebnu famu i uterivati pare državi u džep naročito ako to nije potrebno.

Na sajtu AMSS ima spisak zemalja gde lepo piše za koje je potrebna i gde nije potrebna MVD. Konkretno za Tursku nije.

Ako neko ima viška slika i 2810 dinara, neka je izvadi, ali nije potrebna.

Link:  http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138

MVD.png

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@AlexS
To smo apsolvirali odavno na ovoj temi ali cicibanica kaže da su njoj tražili za 1. maj kad su putovali u Tursku !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

И ми смо спремни да у уторак око поноћи кренемо али за Алању. Срећан Вам пут.

Najverovatnije utorak zorom rumenom za Kapadokiju, pa onda za Side.

Ajmo opet jedno brzinsko javjanje iz nekog outlet tržneg centra usput ka Antaliji ...

Od hotela u Istanbulu smo išli Kenedi bulevarom preko Evroazija tunela koji jeste malo skuplji od mostova na Bosforu ali izbegavate gužve u centru, mada se ni ovim putem ne izlazi baš brzo iz grada. Dalje smo išli ka Kocaeli-ju da bi ibegli preskupu mostarinu na Osmangazi mostu od 11 €. Pa onda dalje putem ka Antaliji i Alanji  Koga interesuje dizel je od 5,53 do 6,25 lira za litar (od 100 din do  112 din/l) u zavisnosti da li sipate na nekim manje poznatim pumpama ili na Shell i BP, a TNG je negde oko 3.3 lire.

Ajmo opet jedno brzinsko javjanje iz nekog outlet tržneg centra usput ka Antaliji ...

Od hotela u Istanbulu smo išli Kenedi bulevarom preko Evroazija tunela koji jeste malo skuplji od mostova na Bosforu ali izbegavate gužve u centru, mada se ni ovim putem ne izlazi baš brzo iz grada. Dalje smo išli ka Kocaeli-ju da bi ibegli preskupu mostarinu na Osmangazi mostu od 11 €. Pa onda dalje putem ka Antaliji i Alanji  Koga interesuje dizel je od 5,53 do 6,25 lira za litar (od 100 din do  112 din/l) u zavisnosti da li sipate na nekim manje poznatim pumpama ili na Shell i BP, a TNG je negde oko 3.3 lire.

E šta ti je naš čovek. Više voli šuške u rukama nego išta. Ja na put u papiru nosim samo 100e i to za putarine u Grčkoj i eventualno nešto da iskrsne. Sve ostalo tu je kartica. Ako mi bude trebao keš odeš lepo na bankomat u Turskoj i podigneš lire. Keš treba možda samo za sladolede na ulici i tome slično. Manite se menjačnica i tih prevaranata. 

E šta ti je naš čovek. Više voli šuške u rukama nego išta. Ja na put u papiru nosim samo 100e i to za putarine u Grčkoj i eventualno nešto da iskrsne. Sve ostalo tu je kartica. Ako mi bude trebao keš odeš lepo na bankomat u Turskoj i podigneš lire. Keš treba možda samo za sladolede na ulici i tome slično. Manite se menjačnica i tih prevaranata. 

Odgledao SAT patrolu i sve izgleda lagano i ok.

Imam par pitanja a koja se odnose na deo koji nije najjasnije prikazan.

Čini mi se da je brada napisao da odmah na ulazu u Tursku desno pored Džamije ima PTT gde kupim HGS. Na snuimku se ne vidi ni to "desno" ni džamija (osim kadra iz daljine snimljenog još sa bugarske strane).Da li skrećem negde ili ipak se ta PTT nalazi na samom putu?

Sledeće je:,pošto su prelazili Dardanele na 1. "prelazu" sa magistrale su skrenuli desno prateći putokaz,valjda tako reče, Lapseki. E sad, ako rešim da idem na neki od onih drugih prelaza (kao što će i biti)  da li se i ja tu isključujem ili idem onom spomenutom magistralom pravo?

Mislim da sam, u dogovoru sa decom, rešio da u Kušadasi idem morskom stranom (uz spavanje u Čanakkalama i svraćanja u Troju) a iz Kušadasija kopnenim putem uz spavanje u Edirnu i sutrašnjim ručkom u Sofiji.

Za trajekt: Lapseki je sa azijske strane, skretanje je za Galipolje, ako nećeš tamo pičiš pravo do Ečebata ili Kilitbahira (preporučujem zbog tvrđave) sve je tu jasno, možda mali Alvirovićev nije najbolje skonto.

Što se tiče prelaza Kapikuli: džamija je bukvalno uz prelaz na samom putu ne možeš da promašiš ni u ludilu. Šaljem ti njenu sliku da apsolviraš:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije bilo kod džamije HGS-a ali jeste kod jednog restorana naniže nekih 2 km vidi se lepo piše PTT HGS

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E cao drustvo. Evo i mi privodimo nase letovanje kraju. Dogurasmo do Istanbula. Sad poslah poruku Simvel. Obecala je kafu. Ako ne slaze :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

E cao drustvo. Evo i mi privodimo nase letovanje kraju. Dogurasmo do Istanbula. Sad poslah poruku Simvel. Obecala je kafu. Ako ne slaze :)

Reci Simvel, da napiše utiske iz hotela. Danima čekamo njene utiske ??

Izmenjeno (Vanja)
Pogrešno slovo i znak
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25773
    Ukupno tema
    857199
    Ukupno poruka