meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

@Alexandar71 zaboravio sam i vas da pitam o iskustvu posjete gradu Fethije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ElRe iskreno po meni je Fetje možda i jedino mesto u Likijskoj oblasti  za porodice sa malom decom zbog duge peščane plaže i normalnog ulaska u more jer Kalkan i Kaš kolko god bili lepi apsolutno nisu za loše plivače !

Takođe je sam grad Fetje veći i ima se gde izaći, prošetati, otići u kupovinu, neki dobar restoran ili poslastičarnicu. Ko nema kondicije ili ima loša kolena Kalkan i Kaš definitivno nisu za njega :)

Izmenjeno (Ivanhoe)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ivanhoe hvala. Znači po vama Fetije prije Marmarisa?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nisam to napisao, već Fetje pre Kalkana i Kaša, jer imate malu decu kako ste vi napisali. U Marmarisu nisam bio ... :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li ste poceli da trazite smestaj u Turskoj za 2023 ? Kako vam se cine sadasnje cene ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisao sam za septembar 2023. Cene hotela mislim uglavnom iste ili malo vece, a  avioprevoz je u proseku nesto skuplji nego prosle godine. Ali posto imam dobre alate za pretragu nasao sam ponudu 9 dana all incl u hotelu Eftalia Marin 750 GBP  + avio prevoz 180 evra ( imao sam srecu da kupim po akcijskoj ceni koja je vazila samo jedan dan, a inace dve karte sa prtljagom su minimum 500 evra) znaci ukupno oko 1.100 evra za dvoje sto je extra povoljno. Na to treba da dodam oko 100 evra transfer od aerodroma do hotela.  

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

da li ste poceli da trazite smestaj u Turskoj za 2023 ? Kako vam se cine sadasnje cene ?

Ja sam počeo. Stalno pratim sajtove za booking (ne agencije). Nisam nesto zadovoljan. Cene su nešto jače nego ranije. Doduše još je i rano. Po nekom mom iskustvu posle nove godine kreću ponude večine hotela i treba rezervisati do kraja marta kad cene počinju da rastu.Mene ove godine zanimaju Didim, Česme i Bodrum. Mada pretim i cene u manjim mestima u okolini ovih gradova.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Ivanhoe hvala. Znači po vama Fetije prije Marmarisa?

 

Nesam bio u Fetije (ako se tako kaže - iz Leskovca sam pa ne zamerite) ali u Marmarisu jesam,

Marmaris je grad u kome imate puno restorana, marketa i svega. Ima puno sadržaja za decu-akvaparkovi i ostalo. Plaža je sa postepenim ulazom. Peščana je i pesak je veoma sitan i tamne boje tako da boja mora i nije baš plava. Na samom ulazu  ima kamenčića, ali je to veoma malo.. Deo plaže prema Ičmeleru je sa sitnim šoderom i bolji je. To su plaže hotela i kafica uglavnom koji su to nasipali. Ima  kornjača. Mi smo jedan dan bili u akvaparku pa smo mogli da koristimo njihovu plažu i ležaljke.

Iskreno mi smo najmanje bili na plaži u Marmarisu. Pošto smo išli kolima trudili smo se da obiđemo što više plaža u okolini. A ima ih baš dosta i veoma su lepe, Pre podne smo posećivali plaže. Popodne su se deca kupala na hotelskom bazenu i nisu hteli na plažu.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja za letovanje u turskim hotelima vise volim https://www.travelrepublic.co.uk , cene su u GBP. Platis rezervaciju 15 funti, a ostatak na mesec dana pre puta, a mozes da otkazes najkasnije 8 dana pre pocetka aranzmana, ali onda ti propada onih 15 funti depozita. Ranije su vracali i depozit ako otkazes, a od ove godine su malo poostrili. Isao sam 3 puta preko njih. Cene za antalijsku regiju su im bolje nego na bookingu.

Prosle godine sam isao u Bodrum, kolima i to je bio poslednji put da sam koristio booking za rezervaciju. Jos se sa njima natezem da mi vrate neke pare. Napokon su pristali pre nedelju dana ali jos cekam da to bude realizovano.

Pored hotela u Bodrumu preko njih sam rezervisao i Pamukkale i Istanbul a takodje problem je i taj sto na teritoriji Turske ne mozes da pristupis delu njihovog sajta gde su turski hotelu (ako nemas VPN). Tako da booking po meni i nije najbolja opcija za tu zemlju

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nesam bio u Fetije (ako se tako kaže - iz Leskovca sam pa ne zamerite) ali u Marmarisu jesam,

Marmaris je grad u kome imate puno restorana, marketa i svega. Ima puno sadržaja za decu-akvaparkovi i ostalo. Plaža je sa postepenim ulazom. Peščana je i pesak je veoma sitan i tamne boje tako da boja mora i nije baš plava. Na samom ulazu  ima kamenčića, ali je to veoma malo.. Deo plaže prema Ičmeleru je sa sitnim šoderom i bolji je. To su plaže hotela i kafica uglavnom koji su to nasipali. Ima  kornjača. Mi smo jedan dan bili u akvaparku pa smo mogli da koristimo njihovu plažu i ležaljke.

Iskreno mi smo najmanje bili na plaži u Marmarisu. Pošto smo išli kolima trudili smo se da obiđemo što više plaža u okolini. A ima ih baš dosta i veoma su lepe, Pre podne smo posećivali plaže. Popodne su se deca kupala na hotelskom bazenu i nisu hteli na plažu.

Hvala. Uzećemo i mi rentacar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u potrazi za hotelom, gledam u više gradova... ali cene na bookingu i nekim drugim sajtovima su puno veće nego prošle godine. Meni za isti hotel u kojem sam bio sada traži 3x više novca. U Istanbulu ništa normalno ne mogu da nadjem ispod 80e za jednu noć a ranije sam mogao za 40tak eura da biram.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za koji  period godine gledaš ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druga polovina juna. 

Koju agenciju preporucujete za Fetije, Marmaris i Izmirska regija? Ili mozda neki hotel. 

Gledam polupansion ili standardno all. ink.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam u potrazi za hotelom, gledam u više gradova... ali cene na bookingu i nekim drugim sajtovima su puno veće nego prošle godine. Meni za isti hotel u kojem sam bio sada traži 3x više novca. U Istanbulu ništa normalno ne mogu da nadjem ispod 80e za jednu noć a ranije sam mogao za 40tak eura da biram.

 

bas tako, booking kao da je poludeo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka