meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

A doprinos je koji tačno? :rolleyes:

Nalepnica je svakako potrebna onom ko ne želi da staje, a ko hoće da plaća u kešu ovaj sistem ne mora da koristi, naravno.

Dalje, uopšte nisam siguran postoji li još dilema oko HGS-a. Dakle, da se ne bi pitali hoće li se rampa otvoriti ili ne koristite ga kao naš srpski TAG, prepaid sistem, prema tome dopunite ga i onda nema šta da mislite, a da bi bili 100% sigurni slobodno uplatite i više nego što pretpostavljate da treba.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo objasniću ti u čemu je doprinos:

možda neko ne želi da računa koliko je potrošio, a koliko je ostalo na HGS (pošto nema aplikacije na kojoj se to može proveriti, niti displeji na naplatnim rampama to pokazuju) i  možda  ne želi da pretpostavlja, traži uplatna mesta, gubi vreme na to i ne želi da se desi da je "pogrešno pretpostavio"  pa udje na traku gde je isključivo HGS, napravi kolonu i blokira i sebe i druge. Dakle ako to sve ne želi, jednostavno plati u kesu ili karticom.

Plus sama procedura traženja PTT, popunjavanja HGS obrasca (potrebni podaci iz pasoša i saobraćajne) traje neuporedivo duže nego čekanje na svim naplatnim rampama u toku jednog letovanja. 

Pametnom dosta :)

Izmenjeno (sasha72)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost mislim da od HGS-a nema više nikakve koristi. Mi smo upravo tako i prošli kupivši ga, prvo je bilo manje kredita nego što je potrebno da stignemo od granice do Likijske regije, iako smo pitali koliko nam treba, pa ostali zaglavljeni na rampi, onda platili kešom i na kraju nam je ostao višak nepotrošen na HGS-u da čeka naredno leto ...

Aplikacija na mob.tel. takođe beskorisna za proveru kredita !

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo objasniću ti u čemu je doprinos:

Plus sama procedura traženja PTT, popunjavanja HGS obrasca (potrebni podaci iz pasoša i saobraćajne) traje neuporedivo duže nego čekanje na svim naplatnim rampama u toku jednog letovanja. 

Pametnom dosta :)

 

Ne slažem se, tj. ovo je skroz netačno, ali potpuno. Nisam pametan... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A doprinos je koji tačno? :rolleyes:

Nalepnica je svakako potrebna onom ko ne želi da staje, a ko hoće da plaća u kešu ovaj sistem ne mora da koristi, naravno.

Dalje, uopšte nisam siguran postoji li još dilema oko HGS-a. Dakle, da se ne bi pitali hoće li se rampa otvoriti ili ne koristite ga kao naš srpski TAG, prepaid sistem, prema tome dopunite ga i onda nema šta da mislite, a da bi bili 100% sigurni slobodno uplatite i više nego što pretpostavljate da treba.

 

A doprinos je koji tačno? :rolleyes:

Nalepnica je svakako potrebna onom ko ne želi da staje, a ko hoće da plaća u kešu ovaj sistem ne mora da koristi, naravno.

Dalje, uopšte nisam siguran postoji li još dilema oko HGS-a. Dakle, da se ne bi pitali hoće li se rampa otvoriti ili ne koristite ga kao naš srpski TAG, prepaid sistem, prema tome dopunite ga i onda nema šta da mislite, a da bi bili 100% sigurni slobodno uplatite i više nego što pretpostavljate da treba.Evo i moj

Evo i moje viđenje oko HGSa. HGS nije samo za auto puteve, sa njime se mogu plaćati i ulazi na plaže. Ja HGS koristim već 10g. Sa njime plaćam ulaz na plaže u Mili park u Kušadasiju, to jest u Guzelčamliju. Samo redovno dopunjavati i  skratit ćete sebi vrijeme čekanja. Pzz i želim vam sigurnu  i ugodnu vožnju. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HGS nam je potreban na državnom auto putu koji nije pod koncesijom i na kojem nema rampi ni plaćanja kešom ili karticom npr Edirne Istanbul Ankara itd its, samo na onim auto putevima koji su pod koncesijom i koji nose slovnu oznaaku O - 1 ili bilo koji drugi broj ali počinju sa O crvene boje tamo imate mogućnost plaćanja u keš i ima rampa pa se ne može proći jer koncesionar neće da propusti da naplati za korištenje puta ili mosta. Na svim auto putevima i mostovima čak i Avrasay tunel koji su u državnom vlasništvu i koji imaju slovnu oznaku E zelena boje morate imati HGS kao sredstvo plaćanja nema nikakve rampe niti mogućnosti plaćanja u kešu ili karticom inače se vaše registarske oznake registruju da za to vozilo nije plaćeno korištenje auto puta

( ima kamera ) i onda možda može biti plaćanje na granici u taj dio nisam siguran.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko  koristio ove godine alternativni prelaz ka Bugarskoj Strezimirovici ?  ima li neko svezija iskustva od  ove godine ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam iskustva od 2 godine unazad ali u 20 i kusur godina pre toga kad god sam prelazio, sto kolima, sto autobusom, nije bilo vise od 2-3 vozila.

Tako da je tamo guzva nepoznati pojam..

Jedino sto moze malo da produzi prelazak je nemar bugarakih carinika. Mozete biti sami na prelazu a da oni nece da izadju odmah. Vec vas puste 10 ak minuta. Cisto da vam pokazu ko je bos.

Izmenjeno (lavoazije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nemam iskustva od 2 godine unazad ali u 20 i kusur godina pre toga kad god sam prelazio, sto kolima, sto autobusom, nije bilo vise od 2-3 vozila.

Tako da je tamo guzva nepoznati pojam..

Jedino sto moze malo da produzi prelazak je nemar bugarakih carinika. Mozete biti sami na prelazu a da oni nece da izadju odmah. Vec vas puste 10 ak minuta. Cisto da vam pokazu ko je bos.

upravo sam tako prosao 2019,.... skoro sat vremena sto stojali sa nase strane granice, bugarima se nije dalo raditi,,....  bili smo 3 u koloni 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dcveles

Ja sam 2019, prosao brzo. Malo me je mučio oko cigara pa sam morao da ga častim da me pusti da prodjem. Čak je nečto prokomrntarisao u smislu da neptičamo kako su Bugari neljubZNI.  Uglavno se to desava kad je smena carinika.

Ali ima tu svakakvih likova. 90-ih u vreme sankcija tu se prevozilo sve i svasta pa su postali bogataši. Sećam se vremena kad im ćale pokloni kasetu Lepe Brene ili Miroslava Ilića presrećni su. A onda su došle nesrećne devedesete. Sad su oni EU.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da navedem neke informacije za severni egej Turske, moze se nekome naci. Posto sam iz MK, prosao sam preko Ipsale, pre nekoliko dana, sada sam na Bozcaadi, nekoliko dana pre sam bio na Gokceadi. Na prelazu Ipsala oko 10 ujutro bilo je desetak 20tak vozila, kod grka prosli odmah, kod turaka bilo je 2 kampera iz Spanjolske pre mog auta i ne znam zasto su ih gnjavili na 'mojoj' rampi pola sata, pa smo posle nih odmah prosli. Na Canakkale mostu 200tl prelaz za auto, ferry za Gokceada 17 eur online kupljena u pravcu, za Bozcaada se kupuje jedna karta vazi za oba pravca 25eur. Ovo za auto +4voro odraslih putnika idete 7g. Bilo je dve rampe oko Canakkaleta i kada sam isao prema Gokcèadi i posle kada sam preko mosta prelazio za Geyikli da uhvatim feri za Bozcaadu. Na prvoj sam prosao bez hgs-a (imam nalepnicu od pre 3 godine jos?) i isao kod Nakit dela al nije bilo nikog i podigla se rampa a drugog puta na toj od Canakkaleta, posle mosta autoputem prema Geyikli isao sam na Nakit deo rampe i samo je tetka odmahnula da slobodno predjemo.

Izmenjeno (zaratustra)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo je tako da mi vise ne pada na pamet da se majem sa HGS-om, cak i na delu auto puta gde je rampa zatvorena i gde je potrebno uzeti karticu (severana obilaznica oko Istanbula), istu sam regularno cekirao na izlazu a putarinu naknadno platio preko interneta...

Pisao sam detaljnije na 186 strani, prvi post, pa koga zanima....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

....čak i Avrasay tunel koji su u državnom vlasništvu i koji imaju slovnu oznaku E zelena boje morate imati HGS

 

Za prolazak kroz evroazijski tunel nisam imao HGS nalepnicu, kamera je regularno ocitala tablicu, naknadno sam platio putem interneta

Izmenjeno (mikka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigao sam u Kapadokijiu.Prvu noć sam spavao iza Istanbula.Na obe granice ispod sata čekanje.Nikad ne putujem vikendom,a na Kalotini sam bio u pola 5.Pametan komentar sam ovde pročitao na bugarskoj granici idite skroz levo za se kolona račva u 4.Most Osman gazi platio malo više od 12eur.Gorivo na Shell pumpi 24,68 menjao na granici 16,5lira za euro.Iz Pirota pošao u 4ujutru u mestu Karamursel iza Osman gazi mosta bio u 14sati po našem vremenu.

Danas sam se vratio iz Turske.Kupio sam HGS na ulazu u Tursku gde piše PTT.Vozio preko Istanbula novim autoputem Ankara Aksaray za Kapadokiju.Potom išao delom autoputa Izmir Istanbul deonica Akhisar Belikšehir,kada sam došao do granice proverio HGS tamo gde sam ga kupio,ostalo mi 10 lira.Kešom sam platio Osman gazi mosta i autoput sa prelazom preko mosta Čanakkale 1915.O HGS mislim isto što i o TAG-u u Srbiji.Živim u Ivanjici i čudim se da vozači recimo iz Beograda čekaju na naplatnim rampama.Napominjem da sam na ulazu u Tursku platio HGS 200lira.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neka svježa informacija kakvo je stanje na granicama da li je gužva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka