meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3171 poruka u ovoj temi

Sinoc smo posli iz Srbije predvece. Guzva na Gradini za medalju oko 2 sata. Posle u Bg malo guzve zbog ovih koji su cekali po 2-3 sata a sa dobrim kolima i iz daleke zapadne Evrope. Put posle granice nije nesto strasno i mnogo je bolji i uradjeniji od onog videa koji su turci pravili a ima link na sajtu. Mora se voziti u koloni nekih 15-20 km, posle nije lose ali daleko od dobrog. Kao da je rapav pa se u kolima itekako cuje kotrljanje tockova. Isto tako je i malo guzva a malo i frustracija cekanja na granici. Sve je to do skreatnja za Plovdiv. Posle je bila pesma. Ponegde neko i tako do Istanbula.

Litar dizela juce sam placao 26.62 lira a danasnji kurs na Taksimu je 17.05 za euro.

Ulaz u Domlabahce nije pod nekom guzvom a cena je 300 lira i to obuhvata sve objekte i audio guide. Za malu decu je cena 60 tl.

Audio vodici su na razlicitim jezicima a moze i na bosanskom.

Krstarenje Bosforom u skracenoj vezi samo 1 dnveno sa Katabasa. Ono drugo na svaka 2 sata.

 

Sad mi se spava nocas nisam uopste i ceo dan sam lunjao. Moram malo da odspavam pa onda dalje.

Pozzzzz

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo trenutno u Istanbulu, takodje danas bili do Dolmabahce palate ali za decu do 7 god. nismo placali nista.

Gorivo je od pre dva dana palo na 27 lira, Eure ja menjao na Sirkeći po 17.3 a drugar na Aksaraju 17.4 na sva druga mesta je 17 ili malo ispod.

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I mi smo trenutno u Istanbulu, takodje danas bili do Dolmabahce palate ali za decu do 7 god. nismo placali nista.

Gorivo je od pre dva dana palo na 27 lira, Eure ja menjao na Sirkeći po 17.3 a drugar na Aksaraju 17.4 na sva druga mesta je 17 ili malo ispod.

 

Ovo za decu je sigurno tako. Nasa deca su 8 i 9. pa su naplatili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo Mladen krenuo na sat patrolu. 

Preko novog mosta do Sarimsaklija pa dalje do Cesmea. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apdejt: moje mišljenje što se HGS- a tiče da je postao nepotreban i opterećujući. Evo konkretnog objašnjenja, nama su prodali dopunu (bez obzira što sam pitao koliko treba sve do Fethiya)  od 255 TL što je bilo dovoljno SAMO za novi viseći most Čanakale 1915 gde nam je skinuto 200 TL, dalje ipred Izmira smo imali problem jer nam je trebalo 119,5 TL za taj deo auto puta i nismo imali dovoljno na HGS-u. Bukvalno smo ostali zarobljeni na naplatnoj rampi, pa onda uz pomoć radnice na rampi u rikverc, pa na sledeću rampu gde piše NAKIT ili ti plaćanje karticom i kešom da bi smo mogli da produžimo dalje. Ispred Fethiya se plaća tunel 15 TL i to može isključivo kešom, a ne HGS-om, nije obavezno može se i starim putem ali onda se vozate serpentinama što vam svakako ne treba na poslednjih 30 km puta posle celodnevne vožnje. 

Zaključak: posle svega ne znam čemu služi HGS jer em smo menjali evra po nepovoljnijem kursu na ulazu u Tursku samo zbog toga, em nam nije bilo dovoljno kredita za vožnju do željene destinacije i još na posletku osim u pošti ja nisam uspeo preko aplikacije da proverim stanje na HGS-u...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar nije slučaj da Vas rampa propusti, pa platite kasnije?

Evo kako ja radim, HGS stiker već godinama imam, menjao sam nalepnicu zbog tablice, ali to je nebitno. Pre odlaska u TR kupim TL u Halkbanci ovde u Srbiji, pa imam njihovu valutu za ulazak u Tursku i potrošnju inače, da ne jurim zamenu odmah. Mogu da uplatim deo tog novca na HGS, naravno.

Niste hteli oko Istanbula pa sve AP? Ja tako mislim da idem u Fetije, smara me onaj polu-autoput i serpentine pre Sarimsaklija, tu je uvek mnogo sporo. Dajte još malo utisaka kad budete u prilici. Išao sam u Izmir i Češme, sada bi dalje na jug, hvala i lep provod, srećan put naravno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se Ivanhoe...

Ima HGS svojih prednosti kada bi znali sve unapred koliko sta kosta u zavisnosti  od deonice koja se koristi do zeljene destinacije. Naravno, saldo koji ostaje na HGS-u zavisi i od  mesta ukljucenja na deo koji se placa.  Koristili smo most i ostalo je nam je nesto novca ali nismo znali tacno koliko. Za svaki slucaj  mi  smo na delu puta kod Izmira otisli u red  za kes/ oznaka Nakit/ gde nam vratise pare 55  lira i pustise nas da produzimo:D pojma nemajuci zasto ali pretpostavjajuci da nas je HGS ipak nekako  ocitao...Tako je to kad ne znas jezik :rolleyes:...

U povratku nismo koristili most, Imali smo vremena i nije nam se žurilo i prvi put smo isli na trajekt iz Lapsekija do Galipolja cisto da vidimo kakav je prelaz znajuci da ga uglavnom  koriste teretnjaci i autobusi, Do sada uvek smo isli na Kilitbahir. ili Eceabat, Autobusa nije bilo, uglavnom teretnjaci i poneki auto. Cena prelaza je 135 lira,  put traje 35 minuta i kada smo preracunali vreme cekanja, cenu trajekta ipak je bilo bolje u nasem slucaju da smo isli preko mosta. Da napomenem, jos da su nas izvukli iz reda i ubacili  kao poslednje vozilo  na trajekt. inace bi cekali jos pola sata sledeci trajekt. Dugacki  ti teretnjaci...:rolleyes:, i hvala im. Jos smo bili ponudjeni doruckom od par vozaca koji su otvorili stocic  sa strane teretnjak  izvukli stolice, skuvali caj i svasta nesto jeli koristeci tih pola sata koliko treba trajektu da predje na drugu stranu. 

IMG_20220629_093746.thumb.jpg.e04c57e0e8

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zar nije slučaj da Vas rampa propusti, pa platite kasnije?

 

Ranijih godina sam i ja tako radio, a sad rampa stoji skoro ceo minut zatvorena, stvara se kolona iza mene, devojka koja radi tamo je brzo shvatila situaciju i izvela nas iz reda, platili smo Visa karticom i nastavili dalje+dobih povoljniji kurs od banke kad su mi skinuli lire sa kartice i pretvorili u evre nego kada smo menjali u menjačnici za keš... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Apdejt: moje mišljenje što se HGS- a tiče da je postao nepotreban i opterećujući. Evo konkretnog objašnjenja, nama su prodali dopunu (bez obzira što sam pitao koliko treba sve do Fethiya)  od 255 TL što je bilo dovoljno SAMO za novi viseći most Čanakale 1915 gde nam je skinuto 200 TL, dalje ipred Izmira smo imali problem jer nam je trebalo 119,5 TL za taj deo auto puta i nismo imali dovoljno na HGS-u. Bukvalno smo ostali zarobljeni na naplatnoj rampi, pa onda uz pomoć radnice na rampi u rikverc, pa na sledeću rampu gde piše NAKIT ili ti plaćanje karticom i kešom da bi smo mogli da produžimo dalje. Ispred Fethiya se plaća tunel 15 TL i to može isključivo kešom, a ne HGS-om, nije obavezno može se i starim putem ali onda se vozate serpentinama što vam svakako ne treba na poslednjih 30 km puta posle celodnevne vožnje. 

Zaključak: posle svega ne znam čemu služi HGS jer em smo menjali evra po nepovoljnijem kursu na ulazu u Tursku samo zbog toga, em nam nije bilo dovoljno kredita za vožnju do željene destinacije i još na posletku osim u pošti ja nisam uspeo preko aplikacije da proverim stanje na HGS-u...

Da li se u posti mogu videti sva dugovanja, a ne samo HGS? Mi smo na autoputu ispred Izmira dobili neku karticu koju su nam na sledecoj naplatnoj rampi uzeli, a da nismo nista platili. HGS nas nije ocitao. Pokazali rukom samo da idemo. Sada nismo pametni

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete u pošti proveriti stanje HGS-a ja iskreno nisam uspeo preko aplikacije. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na primer Edirne - Kusadasi (morska ruta autoput novi most)

 

ulaz na auto put Malkara izlaz nesto iz mosta 1915 canakale 272.50 tl

ulaz Candaliri - izlaz Menemem (nova deonica autoputa zavrsava se pred Izmirom) 55,50 Tl

ulaz Izmir - Aydin   - 9.50 TL i potom se ide lokanom magistralom Selcuk-Kusadasi !

 

ispravite me ako sam negde pogresio

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To više niko ne može da pohvatai rastumači. Mi smo novi most 1915 platili 200 TL, a auto put deonicu Balikešir-Izmir 119,5 TL

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Možete u pošti proveriti stanje HGS-a ja iskreno nisam uspeo preko aplikacije. 

Hvala, to znam i devojka na recepciji hotela je proveravala i kaze da ne dugujemo nista ali mi nije jasno to sto nas HGS kod Izmira nije ocitao, otisli smo na rampu za Cash koja je izbacila karticu. Na sledecoj rampi smo mislili da treba da opet stanemo na Cash i platimo, devojka je uzela karticu i rekla da idemo. Zato sada nismo sigurni da li je to onda OGS i da li moze u Posti da se proveri. Onaj saj " KMG" ili tako nesto koji je neko postavljao ne funkcionise. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka