meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

Pozdrav jutros  stigli u Istanbul put od Tuzle do prelaza Turske granice nekih 11 sati zadržavanje na granici Srbija -Bugarska pola sata a na Bugarska -Turska mozda 1 sat.Na auto putu je vidljiv veliki broj turskih državljana tako da mislim da če za vikend biti guzva.Mi smo putovali po noči krenuli u 19 sati usĺi u TR oko 06 ujutro.RNovost u Istanbulu je da sada kad koristiš istanbul kart svako mora imati svoju i mora se na neki način aktivirati i uskladiti sa vašim hez kodom barem je meni tako objasnio čovjek koji se vrio oko tramvajske stanice i radi te stvari za 10 tl.Znači nema kao prije da na jednu karticu moze cijela familija da se vozi nego mora svako imati svoju uskladjenu sa svojim hez kodom.Kurs u  Istanbulu danas je bio 99,7 za euro. Cijena dizela na prvoj šelovoj pumpi kad uđete i TR je 7,3 za dizel.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav jutros  stigli u Istanbul put od Tuzle do prelaza Turske granice nekih 11 sati zadržavanje na granici Srbija -Bugarska pola sata a na Bugarska -Turska mozda 1 sat.Na auto putu je vidljiv veliki broj turskih državljana tako da mislim da če za vikend biti guzva.Mi smo putovali po noči krenuli u 19 sati usĺi u TR oko 06 ujutro.RNovost u Istanbulu je da sada kad koristiš istanbul kart svako mora imati svoju i mora se na neki način aktivirati i uskladiti sa vašim hez kodom barem je meni tako objasnio čovjek koji se vrio oko tramvajske stanice i radi te stvari za 10 tl.Znači nema kao prije da na jednu karticu moze cijela familija da se vozi nego mora svako imati svoju uskladjenu sa svojim hez kodom.Kurs u  Istanbulu danas je bio 99,7 za euro. Cijena dizela na prvoj šelovoj pumpi kad uđete i TR je 7,3 za dizel.

 

Pozdrav jutros  stigli u Istanbul put od Tuzle do prelaza Turske granice nekih 11 sati zadržavanje na granici Srbija -Bugarska pola sata a na Bugarska -Turska mozda 1 sat.Na auto putu je vidljiv veliki broj turskih državljana tako da mislim da če za vikend biti guzva.Mi smo putovali po noči krenuli u 19 sati usĺi u TR oko 06 ujutro.RNovost u Istanbulu je da sada kad koristiš istanbul kart svako mora imati svoju i mora se na neki način aktivirati i uskladiti sa vašim hez kodom barem je meni tako objasnio čovjek koji se vrio oko tramvajske stanice i radi te stvari za 10 tl.Znači nema kao prije da na jednu karticu moze cijela familija da se vozi nego mora svako imati svoju uskladjenu sa svojim hez kodom.Kurs u  Istanbulu danas je bio 99,7 za euro. Cijena dizela na prvoj šelovoj pumpi kad uđete i TR je 7,3 za dizel.

Hvala na informacijama druže i uživajte. Šta je sa HGS-om, jel ne radi samo za novi put Istanbul-Izmir(navodno pao sistem) Ili ne radi ni za ostale puteve?Mi smo u planu 16.08.Pozz i svako dobro. 

Izmenjeno (hajrudin)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jučer je bio praznik u TR pa oni ne naplačaju putarinu da državnim auto putevima ne znam za taj dio prema Izmiru nisam išao mislim da je on pod koncesujom i stvarno ne znam kako je to regulisano

Izmenjeno (Miralem)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jučer je bio praznik u TR pa oni ne naplačaju putarinu da državnim auto putevima ne znam za taj dio prema Izmiru nisam išao mislim da je on pod koncesujom i stvarno ne znam kako je to regulisano

 

taj deo istambul (od osman gazi mosta) - izmir jeste koncesija i njihov sajt je https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=6582

 

i upravo na njemu imate pop up obavestenje o nacinu naplate od 05.07.  naravno sve je na turskom ali zato imate translate :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav putnici, dva kratka pitanja, prvo da li se na ulazu u TR vrše (nasumična) testiranja kao što ih rade pri ulasku u GR i drugo da li su nekog od Vas koji ste putovali kolima ove sezone na granici testirali? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ulazu u TR vrši se nasumično testiranje dok ste u koloni za pasosku kontrolu takodje imaju ljudi koji obilaze vozila i pregledaju potvrdu o vakcinaciji ili da li imate neki od testova za ulazak u TR na samoj pasoskoj samo su pregledali pasoše niko nije pitao za testove ili hez kod pa sada kako koga zapadne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem, znači ipak ima testiranja kao kod Grka, mislio sam da Turci to ne rade. Ovo hoću svakako da izbegnem, ne želim da rizikujem. Izgleda da nažalost moram da odustanem od TR, ovo nisam znao, hvala još jednom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikad radila bilo koji od tih testova - kako to izgleda? Tamo vam na sred granice uzimaju bris iz nosa/usta ili nekakav drugaciji test i odmah se pokazuju rezultati ili? Bukvalno nemam pojma kako izgleda testiranje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nisam nikad radila bilo koji od tih testova - kako to izgleda? Tamo vam na sred granice uzimaju bris iz nosa/usta ili nekakav drugaciji test i odmah se pokazuju rezultati ili? Bukvalno nemam pojma kako izgleda testiranje :D

Krećem noćas pa ću javiti ako bude bilo šta da se javlja.:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, može pomoć?

Da li neko ima informaciju da li je za putnička vozila otvoren granični prelaz Strezimirovci? AMSS mi je odgovorio na mejl da je GP otvoren samo za teretna vozila ali da to ipak nije sigurna info i da istu proverim sa upravom granične policije. Nikakav telefon ni mejl adresu nisam uspela da nađem pa da probam ovde, možda neko od vas pouzdano zna ili je prolazio tuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Minut da se nađe i pozove. :rolleyes:

017/829-615

Otvoreno i za putnička vozila, rade 24h.

Nema na čemu. :D

 

Nisam nikad radila bilo koji od tih testova - kako to izgleda? Tamo vam na sred granice uzimaju bris iz nosa/usta ili nekakav drugaciji test i odmah se pokazuju rezultati ili? Bukvalno nemam pojma kako izgleda testiranje :D

 

Da, kako čitam, tako nekako. Dođu rezultati u roku od pola sata SMS porukom. Bar su tako izveštavali na granici sa GR. Ne bih da rizikujem da mi brkaju štapić kroz nos do mozga. Čekam ponovo normalne uslove za putovanje i u zemlje koje sada uslovljavaju ne idem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Krećem noćas pa ću javiti ako bude bilo šta da se javlja.:D

Eee srecan put!!! :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Djokaputnik Hvala na "izvestaju", bas mi je zanimljivo da citam o tim nekim istocnijim destinacijama koje su mi i dalje previse egzoticne u odnosu na moje standard Halkidiki i skoro pa evropska Turska :D 

Da li ste primetili da se rade ta nasumicna testiranja na granici ili ljudi koji imaju papire o vakcinaciji tome ne podlezu?

E, da, takodje - jel zna neko da li se moze uci u zgradu free shopa na Kapikulama u odlasku? Za slucaj da nam treba toalet ili neka kafa (znam da sama radnja Duty Free Shop-a nije dostupna ako ulazite nego samo kad izlazite iz zemlje). Ako je neko od vas pravio pauzu na Kapikulama javite dal je to bilo pre ili nakon granice - ako je neka guzva na granici da znam dal mogu da izadjem iz kolone i odem na pauzu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam video da bilo koga izvode iz kolone i testiraju. Gužve su tolike da bi to izazvalo dodatni haos. I papire o vakcinaciji su nam jedva pogledali. Pauze ne pravim ni na putu a kamoli u fri-šopovima, tako da ti tu ne mogu pomoći.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka