meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

@bmnpro.marketing Ne znam kako je za Bugarsku ali za Tursku valjda necete imati probleme - rekli su da deca ispod 18 god ne moraju da imaju papire ako ste vi kao roditelji vakcinisani / imate papire o prelezanoj koroni. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BUG je tranzit tako da ne verujem da će me iko uopšte pitati.

U Tusrkoj nije problem, ulazi se tako kao što ste napisali. Potencijalno može biti problem, mada ne verujem, kod povratka u zemlji gde u onim uslovima koje ste linkovali piše za decu tako da je ćerka od 17 god "problematična" 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos malo informacijs u vezi sa HGS-om

 

Isti sam kupio u Jedrinama (gde sam svakako planirao da pravim pauzu, rucam, razmenim evre) u posti u samom centru. 12.5 je nalepnica i 50tl je teta na salteru uplatila (samoinicijativno) kao kredit. Kartice ne primaju ali se moze platiti evrima. Kurs je skoro kao u menjacnici.

 

Do Izmira putem preko Sultan selim i Osman gazi mosta putarina je izasla oko 490tl, malo manje od 49 evra

 

Dve rampe se nisu otvorile pa sam na njima platio karticom (radile su tete). 

 

Autoput je vrhunski sa tri i vise traka, bez guzve i bez ogranicenja brzine od tamo negde posle Osmangazi mosta pa do Izmira. Obilaznica oko Istanbula putem preko Sultan selim mosta je takodje neopterecena i bez guzve. 

 

Sa moje strane velika preporuka za rutu do Izmira.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, planiramo u sredu da krenemo kolima za Fethye, ali nismo sigurni da li da idemo putem kroz Grcku - duzi put, ili Bugarsku, a sve zbog bojazni od guzve oko Sofije zbog izgradnje autoputa. Kakva su vasa iskustva? Nama je to jako bitno jer idemo na put sa dva mala deteta. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Autoput je vrhunski sa tri i vise traka, bez guzve i bez ogranicenja brzine od tamo negde posle Osmangazi mosta pa do Izmira. Obilaznica oko Istanbula putem preko Sultan selim mosta je takodje neopterecena i bez guzve. 

 

Sa moje strane velika preporuka za rutu do Izmira.

Mislim da ce ovaj drugi put preko Canakkalea biti ipak mnogo bolji cim se zavrsi taj famozni tunel - najavljivan je zavrsetak jos 2019. pa se oteze verovatno do 2023. ("najkasnije za 2-3 godine" kao kod nas :D).
To ce celu deonicu onog puta sa serpentinama skratiti sa 45 na 5 minuta voznje. 
Sve ostalo na toj ruti mi nije smetalo - trajekt je lepo iskustvo i prilika za pauzu na svezem vazduhu, brza magistrala je ipak ok uradjena i prohodna gotovo kao autoput a i ipak je kraci po pitanju kilometraze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne otezu kao kod nas,  tad je planirano (2023) otvaranje novog mosta pa ce verovatno pustiti celu trasu auto puta morskom rutom do Izmira  ........... e sad ostaje cena putarina da se vidi,.... sudeci po ceni ist-izmir preko osman gazi mosta da nije bas jeftino,.... s obzrom da je ovaj mosta canakale 1915 mnogo duzi i mnogo vise kosta.... putarina celom trasom ostaje da se vidi ....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima, planiramo u sredu da krenemo kolima za Fethye, ali nismo sigurni da li da idemo putem kroz Grcku - duzi put, ili Bugarsku, a sve zbog bojazni od guzve oko Sofije zbog izgradnje autoputa. Kakva su vasa iskustva? Nama je to jako bitno jer idemo na put sa dva mala deteta. Hvala unapred.


Nema guzve oko Sofije vec se neposredno posle nase granice pravi autoput i tu je usporen saobracaj ali bez zastoja. Zapravo na celoj deonici tu je jedini problem ali ne brini, nista strasno. Svakako preporucujem preko BUgarske. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

ne otezu kao kod nas,  tad je planirano (2023) otvaranje novog mosta pa ce verovatno pustiti celu trasu auto puta morskom rutom do Izmira  ........... e sad ostaje cena putarina da se vidi,.... sudeci po ceni ist-izmir preko osman gazi mosta da nije bas jeftino,.... s obzrom da je ovaj mosta canakale 1915 mnogo duzi i mnogo vise kosta.... putarina celom trasom ostaje da se vidi ....

.Moguce da ce se zajedno to pustiti u rad al znam po kontaktima iz Sarimsaklija i njihovim naslovima po portalima da je ipak to bilo planirano za 2018./2019. a i izgradnja je počela cini mi se jos 2016.
Svakako bih i dalje isla trajektom a ne mostom (ukoliko u redu za trajekt nije guzva) jer meni licno prija ta pauza gde fino protegnes noge i ne moras da mislis o voznji :) Naravno, svaciji put i ukusi drugaciji al meni je trajekt uvek uzitak!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima, planiramo u sredu da krenemo kolima za Fethye, ali nismo sigurni da li da idemo putem kroz Grcku - duzi put, ili Bugarsku, a sve zbog bojazni od guzve oko Sofije zbog izgradnje autoputa. Kakva su vasa iskustva? Nama je to jako bitno jer idemo na put sa dva mala deteta. Hvala unapred.

Kao što ti reče M ikka, obavezno preko BUG. Oko Sofije je "gužva" koliko i oko Bgd. Jedino je mala frka posle granice.Kako Alvirović reče, da ga i malo pohvalim, samo 1.200m je užas put, tucanik, tu i to bi b ilo sve.

Srećan put i molim Te da podeliš iskustva ov de kako je prošlo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam obojici na ovoj informaciji bas nam znaci. Imam jos jedno pitanje, ja sam razmisljala da uzmem zdravstveno sa osiguranjem od covid slucaja, opet zbog dece, mi smo vakcinisani. Jedna prijateljica mi kaze da je lecenje u Turskoj od covida nesplatno za nas. Da li ste mozda culi za ovo? Ona se ne seca gde je to procitala a ja nista na netu ne mogu da nadjem. 
Inace javljam kako je prosao put, i kakvo je stanje u Olu Denizu. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekamo izvestaj :D

Meni je dugo u planu kolima Oludeniz, Fetije, Kas itd.

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala vam obojici na ovoj informaciji bas nam znaci. Imam jos jedno pitanje, ja sam razmisljala da uzmem zdravstveno sa osiguranjem od covid slucaja, opet zbog dece, mi smo vakcinisan

Kod mene i žena i dvoje dece imali COVID, a ja (re)vankcinisan.  Dobro da si mi skrenula pažnju da batalim to osiguranje. \o/

Za besplatno lečenje od COVID-a u Turskoj za nas nisam čuo (što ne znači da nije) tako da ćeš sačekati nekog informisanijeg od mene. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fun fact - postoji drzavno putno osiguranje tj. obrazac koji se popuni kod lekara opste prakse. Ovaj podatak svi nesto precutkuju, valjda da ne bi bilo navale ili sta god. Znam za to vec par godina al nikad nisam do sad uzimala (zivim na velikoj opstini i uvek je pred more guzva pa mi lakse da uplatim preko neta privatno putno osiguranje). Ovo drzavno je valjda besplatno, vazi u nekoliko zemalja sa kojima imamo potpisane sporazume i ukoliko se unapred popuni taj obrazac ne placate troskove lecenja npr. u bolnici u inostranstvu a ako ga niste unapred popunili onda placate ali mozete refundirati novac kad se vratite u Srbiju. Mislim da je dobro otici bar 2 nedelje pred put al ne drzite me za rec, ne znam kako je u praksi.
Najbolje da se licno raspitate kod lekara opste prakse sta i kako, ja sam vam prenela samo koliko znam a ako ove godine odlucim da dzudzim u redu u DZ javljam kako tacno izgleda procedura :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to osiguranje,  m,oras ici kod 2 lekara, sa tim ides u pio i podnosis zahtev ili tako nesto za komisiju...... sve u svemu komplikacija............ ali ako neko to hoce ok

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cak mislim i da se nesto i placa. Ja sam pre par godina cuo za to i hteo da izvadim ali zbog procedure i taksi sam odustao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka