meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

Kad smo kod pomoći na putu onda moram da napomenem da većina osiguravajućih kuća ne pokriva azijski deo Turske kao što reče predhodnik. Medjutim dve kuće nude osiguranje i za taj deo. To su osiguravajuće kuće Dunav i Sava. Ja sam uplatio bio u Savi i nije skupo. Jedino što je uslov je to da morate uzeti i putno zdravstveno osiguranje kod njih da bi dobili ovo osiguranje auta koji pokriva Azijski deo. E sad to jeste bilo onda kada sam ja išao tako da treba proveriti informaciju da li je još uvek aktuelna. 

Medjutim, moram da napomenem i još jednu stvar. Turci su jako gostoljubiv narod i uvek će se naći neko da vam pomogne u nevolji. Ja sam imao jedan manji kvar na autu. Turčin je seo samnom u auto i otišli smo kod majstora. Nisu hteli ni liru da mi naplate za svoj rad. U svakom mestu imate te njihove zanatske četvrti gde imate milion mehaničara koji će vam vrlo rado pomoći. Naravno naplatiće svoj rad ako je nešto krupnije, ali vas neće odrati. 

Poenta priče je idite na more i opustite se i ne lupajte glavu o tome šta bi bilo kad bi bilo jer za svaki problem postoji rešenje. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgledah Alvirovića na HUB-u.

Ima zanimljivih stvari.

Ono što je izvesno,rešena mi je dilema, ako ju je uopšte bilo, neću ići tim putem kojim je SAT-ova patrola prošla. Dakle, preko Istanbula autoputem do Izmira. Naime, autoput je zaista sjajan, Međutim, put je duži nego pored mora za nekih, valjda, 100+km i uz ograničenje je 120km/h (koje niko ne poštuje,ali opet) a pogotovo putarine, ne vidim baš neki rezon.

Naime, za one koji nisu još odgledali,da spojlujem, tuda je putarina tour/retour cca 100€.  Nisam siguran kojiko sam platio HGS i koliko je bilo kredita na njemu  pre 2 godine kada sam išao "morskom" stranom u jednom,a kopnenom,ali ne do Istanbula nego do,  koliko se sećam, Balikešira pa na Lapseki u povratku. Ali sam ubeđen da nije bilo više od 10-12€. Nije mala razlika u ceni,a ne sećam se da sam vozio nešto mnogo sporije od 120km/h u proseku. Jesam se zaglavio u Aliagi i tu izgubio oko sat vremena među kaminonima iz ind.zone. I taj sat viška ne vredi tih cca 90€. Još  ako je napravljena zaobilaznica koja se spominjala-mašala.

Opet je mistifikovao kupovinu HGS-a  i kupovina istog, kada ga se sluša, zvuči mnooogo komp0likovanije nego što zaista jeste.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putopis

Danas sam baš nešto čačkao na tu temu. Ne saobraćaju trajekti, bar za sada iz Bodruma ni za Kos, ni za Rodos, ni za Simi. Pretpostavljam da to važi i za izlete. Dokle će trajati, to pretpostavljam zavisi od dogovora Grka i Turaka.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari, 

Potrudio sam se da iščitam sve novije postove u ovoj temi, jer planiram krajem juna ili početkom jula da idem autom u Tursku, po prvi put. 

Pokušat ću ukratko predstaviti svoj plan, pa bih zamolio iskusnije članove za mišljenje. 

Startam iz Bosne, plan je da dođemo u Niš, tu bi radili brzi antigenski test u privatnoj laboratoriji, i noćili bi u Nišu. 

Sutradan bi iz Niša pravac Čanakale, gdje bi obišli grad i tu noćili. 

Iz Čanakale bi naredni dan prema Kusadasiju, volio bih svratiti u Sarimsakli na kafu, da malo obiđemo ito ljetovalište. 

U Kusadasiju bi bili 5 noći. 

Iz Kušadasija bi prema Sogutu (da obiđemo Ertugtula :) i nakon toga idemo za Bursu, gdje bi noćili. 

Nisam planirao kupovati HGS, jer e bih koristio autoput (nadam se da je to ok), iz Burse bi prema Istanbulu i tu bi bili dvije noći, i zadnju noć bi noćili u Edirenu. 

Iz Edirena bi pravac za Bosnu. 

Unaprijed hvala svima koji budu dali svoje mišljenje na ovaj moj plan. 

Lijep pozdrav 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovane kolege,

da li koristite navigacije ? Koje preporuucujete,  ako imate neta onda su i guglove mape odlicne, ako ne ?  Sta dalje, sta kazu vasa iskustva ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Nisam planirao kupovati HGS, jer e bih koristio autoput (nadam se da je to ok), iz Burse bi prema Istanbulu i tu bi bili dvije noći, i zadnju noć bi noćili u Edirenu. 

 

Ceo plan je ok sem ovog dela. Naime, HGS ti ipak treba jer postoji određeni deo puta gde se ide autoputem. Govorim samo za deo vožnje do Kušadasija (dokle sam ja "dobacio").

Nije ti to neki preveliki trošak da bi rizikovao potencijalne probleme u povratku na granici.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ceo plan je ok sem ovog dela. Naime, HGS ti ipak treba jer postoji određeni deo puta gde se ide autoputem. Govorim samo za deo vožnje do Kušadasija (dokle sam ja "dobacio").

Nije ti to neki preveliki trošak da bi rizikovao potencijalne probleme u povratku na granici.

 

evo i mape turskih autoputeva 

turkey_motorway_map.pdf

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav drugari, 

Potrudio sam se da iščitam sve novije postove u ovoj temi, jer planiram krajem juna ili početkom jula da idem autom u Tursku, po prvi put. 

Pozdrav 

Želim ti sretan put i da se dobro provedeš na ovom putovanju. Bilo koju relaciju da odabereš nećeš se pokajati. Putevi su dobri bilo gdje da se ide. Također, preporučio bih kupovinu HGS (vrijedi više godina, a mislim da ćeš se vratiti i slijedeće godine), odmah na ulasku u Tursku iz razloga što je prolaz brži, malo traka radi sa naplatom u kešu. Po povratku iz Istanbula do Edirna je auto-put pa će biti ugodniji i brži prolazak kroz naplatu.

Što se tiče pravca prema Ayvaliku odnosno dalje Kušadasiju, od Izmira do Kušadasija je također dionica auto puta. Cestarine nisu visoke, jedino je skup prelazak preko mosta Osman gazi na pravcu za Istanbul. Ali i da ideš trajektom iz Yalove, cijena je tu negdje pa vidi šta više voliš.

U svakom slučaju da bude sretno 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da proverim jos jednom - do samog Ayvalika (mi ne bi isli dalje ka Izmiru vec bi letovali u Sarimsakliju) nema putarine tj. ne treba da kupujemo HGS? To je znaci deonica od granice - Edirne - Canakkale - Ayvalik tj. Sarimsakli. Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Samo da proverim jos jednom - do samog Ayvalika (mi ne bi isli dalje ka Izmiru vec bi letovali u Sarimsakliju) nema putarine tj. ne treba da kupujemo HGS? To je znaci deonica od granice - Edirne - Canakkale - Ayvalik tj. Sarimsakli. Hvala unapred :)

Tačno, cijela ova dionica nije auto put nego brza cesta i ne naplaćuje se cestarina/putarina

 

 

Pozdrav drugari, 

Potrudio sam se da iščitam sve novije postove u ovoj temi, jer planiram krajem juna ili početkom jula da idem autom u Tursku, po prvi put. 

 

Pozdrav 

Želim ti sretan put i da se dobro provedeš na ovom putovanju. Bilo koju relaciju da odabereš nećeš se pokajati. Putevi su dobri bilo gdje da se ide. Također, preporučio bih kupovinu HGS (vrijedi više godina, a mislim da ćeš se vratiti i slijedeće godine), odmah na ulasku u Tursku iz razloga što je prolaz brži, malo traka radi sa naplatom u kešu. Po povratku iz Istanbula do Edirna je auto-put pa će biti ugodniji i brži prolazak kroz naplatu.

Što se tiče pravca prema Ayvaliku odnosno dalje Kušadasiju, od Izmira do Kušadasija je također dionica auto puta. Cestarine nisu visoke, jedino je skup prelazak preko mosta Osman gazi na pravcu za Istanbul. Ali i da ideš trajektom iz Yalove, cijena je tu negdje pa vidi šta više voliš.

U svakom slučaju da bude sretno 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Postovane kolege,

da li koristite navigacije ? Koje preporuucujete,  ako imate neta onda su i guglove mape odlicne, ako ne ?  Sta dalje, sta kazu vasa iskustva ?

Ja sam koristila Here We go Maps -off line i nemam zamerke.:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo novajlijama. Što se tiče navigacija ja sam koristio google maps i funkcionisalo je odlično. Obišli smo Tursku uzduž i popreko sa njom i nikada nismo zalutali nigde. E sad postavlja se pitanje interneta. Ni ja nemam interneta u Turskoj, ali ima fora. A to je offline mode u google maps. Skinu se mape na telefon i onda možeš da voziš bez neta. Ako treba pomoć oko skidanja tu sam.

 

E sad što se čuvenog HGS-a tiče. Ja sam ga kupio tek kada sam krenuo kući. I iskreno nisam imao apsolutno nikakve vajde od njega. Jesam doduše dokačio dve kratke deonice auto puta, ali izgleda da ja to nisam bio dobro postavio na šoferku i to nije funkcionisalo. A moš zamisliti kako je kada staneš na rampu, a ona se ne diže, a iza tebe gomila besnih Turaka koja ti sve po spisku. Na kraju digoše rampu. Videli da ću da napravim medjunarodni incident pa pustiše budalu. Tako da još uvek na tom HGS-u imam sve pare. NIsam ni liru potrošio, ali sam potrošio auto. Otišao je sa sve HGS nalepnicom. Tako da sam rešio ja na njihov auto put više ni za živu glavu. Brze saobraćajnice su zakon. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dcveles

Proputujem problematične deonice na Gugl mapama kod kuće i oslonim se na staračko pamćenje. Da žena ne bi sedela dokona utrapim joj neku svežiju kartu Turske i furamo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što reče već neko Google mape mogu da se koriste u off line modu, skineš pre puta off line mape za deo koji ti je potreban i ne treba ti internet. Takođe u opcijama možeš da izabereš NE KORISTI AUTO PUT, kad to odabereš neće te ni jednog trenutka voditi na auto-put, tako da ti neće ni trebati HGS. Mi konkretno krećemo iz Niša, tog prvog dana vozimo do Čanakalea i tu spavamo, sutradan nastavljamo do Bodruma, ne idemo auto-putem iz razloga što volimo da prođemo pored mora, kroz neka od ovih mesta usput, da stanemo kad god poželimo, da svratimo na kafu, piće, uz to i ne žurimo, odmor kreće kad krenemo od kuće. Takođe auto-putem se stiže nešto brže ali ni to nije prevelika razlika, a skoro cela deonica do Bodruma je odlična magistrala. Malo zastoja može biti kroz naseljena mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani forumaši

Za ovu godinu jedna od opcija je i putovanje do Urfe odnosno Merdina.

Relacija bi bila od Burse preko Adane do Urfe. Ako ima neko sa iskustvom putovanja na ovoj dionici molim za neka iskustva i preporuke kojim putevima je najprihvatljivije.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka