meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3171 poruka u ovoj temi

Pozdrav Ljerki. Nadam se da se lepo provodi. Sa ovim cenama hrane u restoranima ima da nabacim 20 kila. Biću pravi debeli Lala. A kad sam video cene goriva, počeo sam da razmatram povećanje kilometraže za još koju iljadu kilometeri. Juče smo primili i drugu dozu kineskinje i sad samo da molimo boga da do 14-15 jula ne zakačimo koronu pa možemo da krenemo u "adventures through Turkey"

Mladene, kod mene je problem što ja moju hanumu ne mogu da isteram iz kola. Kad bi bar jedne sezone pustila da povedem neku mlađu navigatorku.. al ne vredi... ni da čuje.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije tebi Djoko lako. Ova moja bi me pustila i sa dve samo da nju ne maltretiram po autu. Al šta ćeš kad sam dobar pa neću nigde bez nje. Srećan put svima. Nadam se da ćete se lepo provesti. Ja ove godine na žalost neću umočiti guzu u moru. Ali biće dana i godina

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je otvoreno.Kafici I restorani rade do 22h ali ogranicavajiu broj ljudi koji mogu da sede u njima.Jedino su zadrzali nedelju kada je sve zatvoreno osim prodavnica hrane. Maske na otvorenom i dalje  na snazi. Ono sto je na oko vidljivo jeste lepa atmosfera i opustenost. Turska lira  I dalje pada. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sve je otvoreno.Kafici I restorani rade do 22h ali ogranicavajiu broj ljudi koji mogu da sede u njima.Jedino su zadrzali nedelju kada je sve zatvoreno osim prodavnica hrane. Maske na otvorenom i dalje  na snazi. Ono sto je na oko vidljivo jeste lepa atmosfera i opustenost. Turska lira  I dalje pada. 

 

@ljerka hvala na svim informacijama i utiscima koje delite sa nama :)

Ali možda znate šta je sa autoputom Beograd Niš? Nešto kao da su radovi i da je ograničenje 50km/h? Koliko dugo če to potrajati ako netko zna. Puno hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre desetak dana kada smo prosli bilo je mestimično radova ali ne mnogo kada se prelazilo u jednu traku. Obraticu paznju kako ce biti u povratku:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pre desetak dana kada smo prosli bilo je mestimično radova ali ne mnogo kada se prelazilo u jednu traku. Obraticu paznju kako ce biti u povratku:D

 

kao po starom srpskom obicaju, radovi u sezoni,...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

kao po starom srpskom obicaju, radovi u sezoni,...

Nije samo srbski običaj, i u Sloveniji smo veoma skloni ovom običaju ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

@ljerka hvala na svim informacijama i utiscima koje delite sa nama :)

Ali možda znate šta je sa autoputom Beograd Niš? Nešto kao da su radovi i da je ograničenje 50km/h? Koliko dugo če to potrajati ako netko zna. Puno hvala na odgovoru.

To su samo neke kraće deonice gde se obnavlja asfalt pa se saobracaj preusmerava u jednu traku. Ali to je kratko. Nema ozbiljnih radova koji bi usporavali saobraćaj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

To su samo neke kraće deonice gde se obnavlja asfalt pa se saobracaj preusmerava u jednu traku. Ali to je kratko. Nema ozbiljnih radova koji bi usporavali saobraćaj.

Hvala puno za objašnjenje ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se sad kad je pocelo pravo otvaranje u Turskoj :rolleyes: . Sve je zivnulo, pocela stidljiva kupanja na Egejskoj  strani Turske obale,  postavljaju se suncobrani i lezaljke, pune se bazeni, ali hoteli nisu jos uhvatili puni zamah. Kafici puni, otvorene i druge radnje. Lira klizi, moj utisak je da je za nas prilicno jeftino ako ne podignu cene, u sezoni. HES kod su mi trazili samo dva puta. Turci izuzetno otvoreni i druzeljubivi, neverovatno gostoljubivi nosimo jako lepe utiske  o cemu cu naknadno pisati nekom drugom prilikom na posebnoj temi, da ovu ne opterecujem. Jedina mana je da u manjim mestima slabo govore strane jezike, sto se naravno ne odnosi na njihove velike turisticke i komercijane centre.

Benzin 95  oko 89 din /litar- vozite se ljudi.:D/

Na ulasku u Bugarsku, nije bilo mnogo vozila a carinici su prilicno revnosno proveravali gepeke, sta ima na zadnjim sedistima, morao se pokazati i deo gde stoji rezervni mali tocak. Bilo je i vozila kojima se pregledali ceo prtljag, Vaseg moderatora samo pitali gde smo bili na godisnjem odmoru i nisu nas zadrzavali.:D.

Od nase granice do  Beograda cena koriscenja auto puta je 1.200 rsd. Jednom trakom se samo vozi par km na delu pre skretanja za Aleksinac.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Ljerka, hvala za sve informaciije koje su prve takve prirode u ovakvim

"vanrednim" okolnostima.

Ono što me zanima je, a niste napisali a odnosi se na "pandemijske mere",kakav tretman ste imali na ulasku u BUG, a POSEBNO šta vam je traženo na ulasku u Srbiju?

Naime, priča je da naši traže PCR test ne stariji od 48 sati. Ako ga nema, propisuje se obavezni valjda 10-to dnevni karantin. Navodno, putem HES-a, hotelijeri (valjda i agencije?) organizuju dolazak u hotel ekipe koja radi PCR 2 dana pre polaska. Test  košta 11 €.

Sticaj okolnosti je takav da sam prisustvovao razgovoru vlasnika agencije i šefice pogranične policije na BG aerodromu koja sve to i ispriča.

Kakvo je vaše iskustvo bazirano na praksi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je drago ako sam nekom pomogla u vezi informacija za ove planetarno vanredne sitiacije. Uostalom, izmedju ostalog, forum tome i sluzi, a i meni su znacile  mnoge informacije  sa ove teme.:cvetic:

Nisam bas sigurna da sam te bas najbolje razumela u vezi pitanja koja te interesuju. Na 165 strani sam napisala  nesto u vezi prelaska granice sa Bugarskom, ali evo jos jednom da pojasnim. Ko putuje u Tursku kolima i ne zadrzava se duze od 12 sati u Bugarskoj, tretira se da je u tranzitu.  Samo su nas pitali na pasoskoj kontroli gde idemo i dobili odgovor da idemo direktno i Tursku i da smo u tranzitu. Tada   nema pokazivanja nikakve medicinske dokumentacije. Putnici koji zele da recimo prenoce u  Bugarskoj moraju vec da se pripreme sta je potrebno od dokumentacije.  U momentu kada smo mi putovali, priznavali su vakcine koje su na njihovoj listi sto mozes videti na nasem sajtu  Ministarstva spoljnih poslova -deo Covid 19 Uslovi za putovanja za Bugarsku   na kome je postavljen taj link sa  spiskom vakcina. 

U povratku, na nasoj granici priliko ulaska samo su nam pogledali pasose i nisu nista trazili od  medicinske dokumentacije, Mi smo vakcinisani i nemamo nikakva ogranicenja prilikom povratka u nasu zemlju.

Evo sta je potrebno za Bugarsku

БУГАРСКА
Држављани Србије могу да уђу у Бугарску са једним од следећих докумената: документ о потпуно завршеној вакцинацији против COVID-19; негативан PCR тест, не старији од 72 сата или негативан брзи антиген тест, не старији од 48 сати (рачунајући од датума тестирања уписаног у документ). Држављани Србије који су прележали COVID-19, осим са горе наведеним документима, могу ући и са документом који показује позитиван резултат PCR тестирања или брзог антиген теста у периоду од 15. до 180. дана (рачунајући од датума тестирања уписаног у документ).
Детаљна информација, укључујући и листу признатих вакцина и брзих антиген тестова, може се наћи на сајту Амбасаде Србије у Бугарској : 
http://sofia.mfa.gov.rs/cir/

Za povratak u Srbiju - detaljne informacije na sajtu , a mi   smo se pronasli u tacki 9.:D

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

Iskreno, najbolje je drzati se naseg zvanicnog sajta ministarstva koji se stalno azurira kako u vezi uslova za ulazak tj povratak u Srbiju, tako i uslova za putovanje  za svaku zemlju pojedinacno.

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paznja  :alarm:clanovima foruma koji imaju nameru da putuju kolima u Tursku, da azurno prate informacije na sajtu Ministarstva spoljnih poslova o uslovima za ulazak u tu zemlju. Menjaju se uslovi...:alarm:

Pogledala sam danas i vidim da ima znacajnih  promena,

Mi smo putovali pre dve nedelje i bilo je dovoljno imati potvrdu e-uprave  o primljene  obe vakcije, a sada vidim da se trazi  i odredjeni vremensk period koji treba da prodje od primanja druge vakcine. Takodje, nije bilo posebnih napomena  ako ste bili prethodno u nekim zemljama / mislim da takvih ovde nema, ali ipak ko zna :neznam:/ ili dolazite iz nekih odredjenig  zemalja /isto malo vaerovatno / a pojavila se i nova informacija da ce se vrsiti nasumicna PCR testiranja. 

Kompletan tekst uslova za ulazak u Tursku azuriran 03.06.21.

ТУРСКА

Држављани Србије могу да уђу у Турску. Уколико се не улази из Авганистана, Бангладеша, Бразила, Јужне Африке, Непала, Пакистана, Шри Ланке, Уједињеног краљевства, Ирана, Египта и Сингапура, у Турску се може ући са потврдом о потпуној вакцинацији издатој од стране надлежног органа, с тим да је друга доза добијена најмање пре 14 дана пре доласка у Турску, и/или са потврдом од надлежних органа да je у последњих 6 месеци прележан COVID-19. Уколико лице не поседује један од претходна два наведена документа неопходно је поседовати негативан PCR тест,  урађен у последњих 72 сата пре уласка у Турску или негативан резултат брзог антигенског теста уређен 48 сати пре уласка у земљу. Лицима млађим од 18 година која се налазе у пратњи родитеља који поседују потврду о вакцинацији није потребан PCR тест.

Лица која долазе или су се у последњих 14 дана од уласка у Турску налазила у Авганистану, Бангладешу, Бразилу, Јужној Африци, Непалу, Пакистану и Шри Ланки морају да поседују негативан PCR тест, не старији од 72 сата, и одређује им се мера обавезног 14-ог карантина.
Лица која долазе из Уједињеног краљевства, Ирана, Египта и Сингапура у обавези су да поседују негативан резултат PCR теста, не старији од 72 сата.
На свим граничним прелазима се врше насумична PCR тестирања.
У року од 72 сата пре доласка у Турску неопходно је електронски се регистровати путем следећег линка: https://register.health.gov.tr/ . Током регистрације се додељује такозвани ХЕС КОД који представља електронски вид праћења здравственог стања путника. Неопходан је за улазак у све тржне центре, ресторане, државне установе и друге објекте. Сви путници су дужни да при уласку у Турску покажу исти у штампаној или електронској форми.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka