meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

Ovo je u redu samo me zanima da li se ovaj formular mora popuniti za svakog putnika? ne znam ima li potrebe kreirati HES kod i za dijete od jedne godine....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da mora. Proveri, ali mislim da mora. U svakom slučaju ne važe vakcine. Za sada mora i PCR. 

Izmenjeno (Mladen82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidoh da je americka ambasada u Turskoj objavila neke informacije koje do sada nisam nigdje vidio a ticu se otvaranja restorana za goste, kao i otvaranje tematskih parkova... od 17 marta. 

Da li je neko mozda negde procitao nesto slicno, kad bi mere mogle da pocnu sa popustanjem? Konacno je broj zarazenih evo par dana poceo da opada pa se nadam da ce za 20 dana biti dosta bolja situacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj kolega danas išao na PCR testiranje jer mora da putuje. Kaže 9000 din ga je koštalo. Ako Turska i u junu bude insistirala na PCR to znači da će za nas petoro samo testiranje biti 45000. Nekako počinjem psihički da se pripremam da ću i ove godine letovati u kadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice PCR-a mislim da ga nece ukidati prije 15 juna. 

A situacija u Turskoj ide na bolje, vec 7 dana se biljezi pad.

Po mom misljenju, od 17-18 maja ce otvoriti granice za turiste maximalno, radit ce restorani i sve sto ide uz turizam. A kada bi vam rekao da je moj termin plaska poslednja nedelja maja, e onda bi me mozda razumeli zasto ovoliko navijam da sve bude u redu :D 

ttt.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti si baš poranio. Veoma optimistično od tebe. Moj termin je 26 jun. A otkazivanje je do 26 maja. Videćemo šta će biti. Najgore je to što ne priznaju vakcine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se nismo vakcionisali niti planiramo - cekamo da prodje jos neko vreme. A rezervisao sam preko bookinga i imam mogucnost da otkazem besplatno 2 dana pred polazak tako da cu tada videt kakva je situacija i koje su mere na snazi i odlucit se da li idemo ili ne. A ovaj termin mi svake godine odgovara zbog posla, kasnije ne bih mogao nikako.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Turskoj je veoma nestabilna fin. situacija , velika inflacija . Prosle godine je isto u sezoni bilo fiksirano na sto veci broj turista.... mislim da ce i sada bez obzira na broj obolelih da brojka konstantno pada do pocetka sezone . 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turska ce biti "otvorena" ovog leta. Pricao sam sa prijateljem iz Istanbula koji kaze da ce posle lockdowna koji je sada na snazi, posle ramazana sve da se vrati u normalu, pogotovo na leto. I sada, lockdown vazi za turke a ne za strance...

Ja idem u TR u julu, Gokceada(Imvros). Pre dve godine sam fenomenalno prosao u Cesme,  a sada konacno da vidimo 'najveci turski ostrov" a mladji deo ekipe da se proba u kitesurfingu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec su dozvolili ulaz bez PCR-a za neke drzave koje su njima bitne i iz kojih imaju masu gostiju. Nadam se da ce to biti slucaj i sa nama cisto da nam olaksaju mi nekako najzalije bude da "bacim" novac na testove. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E i meni su Turci javili da su za neke ukinuli. A obzirom da i kod nas situacija ide na bolje, ja se nadam da ćemo i mi biti na listi uskoro. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav članovima znam da ima puno vas koji ste isli od Edirni do Kušadasija i dalje do Bodruma pa me interesuje kakva je put koji ide uz more od Čanakala pa do Bodruma i koja je razlika u cijeni putarine u odnosu na onu preko Istanbula i Osmangazi mosta pa dole auto putem za Izmir, Ova druga opcija dodje oko 500 tl? Hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao Miralem. Ja baš sa cenama ne baratam previše tako da ti tu ne mogu baš biti od neke pomoći. Ali što se puteva tiče tu znam po nešto. Ja sam išao i jednom i drugom stranom. Iskreno ako baš nemam neka posla u Istambulu ja uvek biram put preko Čanakala. Putevi su široki, ide se dovoljno brzo. Ima na par mesta nekih deonica koje malo usporavaju, ali nije to toliko problematično jer su deonice kratke. Po meni se mnogo uštedi u novcu ako se ide pored mora. Preko Istambula ako bih išao ja onda biram opciju trajektom. Osmangazi je preskup a i obilazi se dosta. Lepo uhvatim trajekt Yenikapi - Yalova ili Yenikapi -  Mudaniya i malo odmorim od vožnje a presečem put.

Eto ako sam pomogao drago mi je

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mladen82 ja sam išao do sada preko Istanbula ali dole za Antaliju i tu regiju i dio puta je auto put a veći dio puta je brza cesta sa dvije trake u jednom smjeru koja je besplatna i iskreno ona je meni super ako je takav put uu more do Kusadasija odnosno Bodruma to će definitivno biti moj izbor.Jednom sam u povratku iz Beleka odlučio ići trajektom pa mi je onaj dio putaod Čanakale do Edirni poznat samo ovaj dio dole dalje je nepoznanica a ova druga opcija preko Istanbula i Osmangazi mosta je daleko najskuplja u svakom slučaju hvala pa vidjet ćemo dok se krene ima još vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka