meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

 

 

A od Burse ideš Balikesir, Akishar, Manisa, Izmir.

 

Da li se taj put placa? I da se placa verovatno je nesto sitno.

I kod Manise koji put prema Izmiru? Vidim da E881 kojim idem sve vreme se spaja sa O5 kod Manise i ide prema Izmiru ili treba da nastavim na D565?

Untitled-2.png.04a53c044244723593a3e8cce

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas opciju da se ne placa. Ne ides autoputem vec brzom saobracajnicom sa po dve trake.

Izmir Cesme mozes i autoputom jer nije skupo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imas opciju da se ne placa. Ne ides autoputem vec brzom saobracajnicom sa po dve trake.

Izmir Cesme mozes i autoputom jer nije skupo

 

Kapiram da je E881 brza saobracajnica i to redom ova mesta sto je Hajrudin naveo.

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da si isao delom i na o5?

A taj deo ulazak u Izmir i voznja uz obalu zbog guzve? Bar kad otvorim u mapama mi tako nudi da si stavio.

Izgleda kad otvorim link ne deli mi izabranu tvoju putanju nego automatski pravi novu.

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nikolapfc89

Moguce je.

O-5 sam koristio samo oko Burse i Izmira. To su obilaznice. i ne placaju se.

U Turskoj su putevi označeni sa D tj plavom bojom i ti su besplatni i sa O  crvenom bojom.to su autoputevi i oni se plaćaju. A oznake E su evropski koridori. I ne obaziri se na oznake E.

Evo screenshootova

 

Capture1.jpg

Capture2.jpg

Capture3.jpg

Capture4.jpg

Capture5.jpg

Capture6.jpg

Capture7.jpg

Capture8.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putarine su inače

Bursa Izmir 137 lira

Bursa Altinova (mesto pre mosta Osmangazi) 122 lire

Osmangazi most 118 lira

I posle još par lira do istanbula

Mostarina Sultan Mehmed na Bosforu 10.5 lira

Suma oko 400 lira

Kad se vraćaš nemoj ići na Istanbul već pored mora na Ajvalik i trajektom iz Čanakala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ti kazem. Po meni bacanje para jer je vreme puta starim vise nego prihvatljivo. Krenucu rano ujutru da pobegnemo samo od gradske guzve.

A za nazad svakako na Canakale. Nema potrebe ici na Istanbul.

Samo da izbegnem haos na granicama. Sve mogu ali za to bas nemam strpljenja. 

Izmenjeno (nikolapfc89)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isao na Vlasinu na prelay strezimirivci. nema zive duse. Posle sam usao u Grcku kod Svilengrada pa posle 50 ak kilometara usao u Tursku kod Jedrena.

Taj put je odličan. Slobodno gazi. Ima kruznih tokova tu uspori. Kad vidis kamere i radare na putu uspori jer je mozda iza policija. Radara ima puno i iznad puta su. Njihova se policija kači na te radare kad kontroliše brzinu. Ja nisam video radare na stalku kao kod nas. Ali uvek pre radara ima znak koji te upozorava

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citah unazad dosta temu i nasao sam to.

Samo je Grcka problem ako ostane zabrana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odlucio sam da idem kolima za tursku, i to verovatno u alanju.  icicu bg-istanbul-alanja. planiram  da ostanem u istanbulu 1 dan. imate li neku preporuku gde bi bilo zgodno da se dodje kolima, barem koji deo grada? nikad nisam bio ni u turskoj a kamoli u istanbulu. verovatno cu da rezervisem na booking.com. ili ako je preveliko cimanje ici kolima po istanbulu razmisljam da produzim i da odmorim u bursi ili mozda negde jos dalje. nisam jos definitivno odlucio

isao bi sada u utorak najverovatnije. verovatno cu i smestaj da rezervisem preko booking.com, sto bi davao pare agenciji. jel neko od vas koristi booking.com ili idete preko agencija?

jel ima nesto posebno oko puta sto bi trebao da znam ili da samo pratim navigaciju?

da li neko zna gde u turskoj mogu da kupim njihove prepaid kartice, mozda na pumpama? gorivo vidim da je bas jeftino

za hgs cu da iscitam do utorka, video sam da i to kupujem usput

pozdrav svima

Izmenjeno (loshmi123)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HGS mozes kupiti bilo gde. Kad stignes u Alanju u nekoj pošti. Imaš i aplikaciju za telefon. Sad ima na engleskom.

Što se tiče smeštaja koristi Booking ili Hotels.com. Ja sam tako nasao smestaj.

Koju ćes rutu koristiti zavisi od toga hoces li da platiš putarinu  ili nećeš

Što se tiče vožnje po Istanbulu nije problem. Sad ti ćeš samo prenoćiti u Istanbulu pa i nemaš vremena za obilazak. Ja sam bio smešten blizu Kapali čaršije. Možda ti je bolja Bursa.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

reci mi kako da kupim u alanji, zar mi ne treba odmah na ulasku u tursku?

nisam razmisljao o putarini, koliko bi me izasla okvirno do alanje i nazad? verovatno bi se vozio malo i po okolnim mestima

ne znam stvarno gde se placa putarina a gde ne, ali nemam nista protiv da je platim i da se vozim dobrim putem

otprilike cu u jednom pravcu da odmorim u bursi (verovatno pri dolasku) a u pri povratku da ostanem u istanbulu barem dan-dva

hocu da odem sto pre da se ne bi desilo da zatvore granicu pa da ostanem u srbiji celo leto

 

Izmenjeno (loshmi123)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

reci mi kako da kupim u alanji, zar mi ne treba odmah na ulasku u tursku?

nisam razmisljao o putarini, koliko bi me izasla okvirno do alanje i nazad? verovatno bi se vozio malo i po okolnim mestima

ne znam stvarno gde se placa putarina a gde ne, ali nemam nista protiv da je platim i da se vozim dobrim putem

otprilike cu u jednom pravcu da odmorim u bursi (verovatno pri dolasku) a u pri povratku da ostanem u istanbulu barem dan-dva

hocu da odem sto pre da se ne bi desilo da zatvore granicu pa da ostanem u srbiji celo leto

 

Ne moras odmah kupiti HGS nalepnicu. Na mestima gde se placa putarina nema rampi. Samo prolazis. Imas ja mislim rok od 7 dana da platis . Kupujes nalepnicu u posti u bilo kom mestu. Imas cak i na autoputu kod "naplatnih rampi" poste gde mozes kupiti. Ima i na benzinskim pumpama. Ali ti je najbolje u posti. U posti uplacujes i dopunu. Cim kupis nalepnicu ti das registsrski broj a kamere su te snimile na nsplatnoj rampi i skinu iznos. 

Sto se puteva tice odlicni su i ovi sto se ne placaju. To su putevi nalik autoputu, jer imaju po dve trake. Jedina je razlika sto umesto petlji na iskljucenjima su kruzni tokovi. 

Do Alanje nisam bio pa ne znam tu deonicu. Mislim da od Burse nema autoputa. Jedino ako ne ides preko Izmira gde ima  jedan deo auto.put. U prethodnim postovima sam pisao i cenu putarine Ovi novijeizgradjeni autoputevi su skupi. 

To sa nocenjem ti je dobra ideja. Prvo u Bursi pa na kraju Istanbul. 

Ako te jos nesto zanima pitaj.

 

Ovde imas informacije o putarinama 

https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteEng/Root/Tolls.aspx

Izmenjeno (lavoazije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

reci mi kako da kupim u alanji, zar mi ne treba odmah na ulasku u tursku?

nisam razmisljao o putarini, koliko bi me izasla okvirno do alanje i nazad? verovatno bi se vozio malo i po okolnim mestima

ne znam stvarno gde se placa putarina a gde ne, ali nemam nista protiv da je platim i da se vozim dobrim putem

otprilike cu u jednom pravcu da odmorim u bursi (verovatno pri dolasku) a u pri povratku da ostanem u istanbulu barem dan-dva

hocu da odem sto pre da se ne bi desilo da zatvore granicu pa da ostanem u srbiji celo leto

 

Ako bas ne zelis ici u Bursu nemas potrebe da uopste skreces ja sam isao ovom relacijom Tuzla Beograd Istanbul Sakaraya Kutakya Isparta Alanja mali dio do Istanbula i 150 km posle Istanbula je auto put vrlo mala cijena poslije je brza cesta sa dvije trake u jednom smjeru super dobra ako budes isao za Bursu vjerovatno ces preko onog Gaz osman mosta on sam kosta oko 20 eura.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka