meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3171 poruka u ovoj temi

Da li je neko isao trajektom iz mesta Kilitbahir u Canakale? Na netu pise da put traje svega 15 min,za razliku od Galipolja, gde prelaz, koliko vidim, traje 1h...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto je zarđala ova tema :dosada:

Mi planiramo put preko Grčke i sad zanima me ako ima nešto novo u vezi tog puta?

Kao prvo kako stoje stvari sa uplatnim kučicama na Grčkom autoputu?

Kao drugo dali mi možete reči koliko časova treba za put preko Grčke? znači od Mak-Gr do Gr-Tr granice

Posle Dikili i Finike ove godine spremamo se u YENİ ŞAKRAN. Nalazi se u blizini Aliage. Unajmičemo kuču sa 160 m2(3+1) + 43 m2 (terasa) za 100 YTL za noč.

Na putu prema destinaciji prespavali bi negde posle ulazka u Grčku. (polazimo iz Slovenije - so Beograda cca 500km) Još ne znamo gde. Savetujte molim neko prikladno mesto/hotel :)

puno pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što Зоки napisa u do Thasosa ima jedna naplatna rampa (2 eur).

A izgleda da ima jos jedna u Iasmos (Komotini) http://www.egnatia.e...sp?id=3429&la=2 , i cena je ista (2 eur).

Od Mak/Gr do Gr/Tur ima oko 400km...pa koliko poštujete ograničenja :rolleyes: .

Za prenoćište, pogledajte temu .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo moja porodica i ja, do Kusadasija putovali u sopstvenoj reziji autom. Za razliku od vecine, isli smo preko Grcke. U tom trenutku je situacija sa naplatom putarine, na Egnatia Odos bila sjajna. Nije je bilo. :klap: Za razliku od tada, ove godine izgleda necemo biti te srece. :zid: Ove sezone ponovo imamo nameru da ponovimo destinaciju i trasu do nje. Po onome sto sam mogao zakljuciti, po zvanicnom sajtu Egnatia Odos http://www.egnatia.eu/page/default.asp?id=3429&la=2 , koji je postavio MrBuco, putarina se uveliko naplacuje. Na celoj trasi od Soluna do Turske granice ima 5 naplatnih stanica. Cena po deonici je 2 eura. Namece se zakljucak da je ukupna vrednost putarine kroz Grcku 10 eura (5 x 2). Da li sam u pravu ili nesto nisam dobro shvatio ??? :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Na celoj trasi od Soluna do Turske granice ima 5 naplatnih stanica. Cena po deonici je 2 eura. Namece se zakljucak da je ukupna vrednost putarine kroz Grcku 10 eura (5 x 2). Da li sam u pravu ili nesto nisam dobro shvatio ??? :neznam:

EgnatiaOdos je autoput od krajnjeg zapada (Igoumenitse) do istoka (gr/tur granice), tako da je tih 5 naplatnih rampi na celoj trasi ;).

Od toga, 3 putarine se naplacuju za one koji putuju ka Krfu (Tyria, Malakasi i Kozani), a 2 putarine za putovanje ka Turskoj (Analipsi i Iasmos)...tako da bi trebalo da je 2 x 2 eur :cool: .

p.s. S obzirom na kvalitet i gustinu saobracaja na EgnatiaOdos-u, i drugu opciju sa putevima preko Bugarske, ja bih pristao i na 10 eur po pravcu u Grckoj...iz licnog iskustva :brm: .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poprilicno sam bio siguran, da sa svojom matematikom nisam bio u pravu. :D Na srecu tu je MrBuco da rasvetli situaciju. :klanja:

Sto se tice kvalitativne prednosti Grckog auto puta u odnosu na Bugarske puteve, tu se takodje u potpunosti slazem sa MrBucom. Pri tom je Grcka varijanta vise nego duplo jeftinija. Cena od 4 eura koliko se placa ruta do Turske granice, je gotovo simbolicna u odnosu na ugodnost i sigurnost u voznji, koju taj autoput pruza.

MrBuco, zahvaljujem jos jednom na brzom i preciznom odgovoru. :thankyou:

Izmenjeno (sasa01)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve je to lepo, ti grčki autoputevi i putarina od 4€, ali to je 150 km duža ruta. Nas je bilo četvoro vozača na relaciji Čačak - Bodrum (via Sofija), uredno se smenjivali na svakih 200-250 km... i popadali k'o domine. Samo bi nam falilo još tih dodatnih 150 km. Cenu goriva u Bugarskoj i Grčkoj neću ni da pominjem (i to što u Grčkoj, praktično, nigde nema TNG). Btw, nešto kontam, da je pametnije ići kroz Grčku, valjda bi značajniji broj Turaka iz Zapadne Evrope prevazišao grčko-turski animozitet i zapucao tuda... Ali, dobro, stvar ukusa...

Izmenjeno (srkis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srkis,

reci mi posto si ocigledno isao preko Bg za Tursku,na koliko od prelaza Bg-TR se nalazi poslednja pumpa gde mogu da natocim LPG i da li primaju evrice ?

Doduše mogu i ostali koji znaju da odgovore.

Hvala.

Izmenjeno (stejo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo apartman u hotelu Yonca u Kusadasiju od 27.06. do 04.07. nakon čega prelazimo u Pefkohori od 04.07 do 14.07. Putujemo autom nas dvoje odraslih i dvoje dece, od 10 i 12 godina. Ne bih da malerišem, ali bih molio, za ne daj Bože, da imam informaciju šta da preduzmem u slučaju kvara auta. Nisam pročitao slično iskustvo. Da li se poziva njihova verzija AMS, imaju li je uopšte, kakvi su im servisi, bilo šta...Ovo nam je prvi put u Turskoj, do sada uvek Grčka, malo strepim. Unapred zahvalan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srkis,

reci mi posto si ocigledno isao preko Bg za Tursku,na koliko od prelaza Bg-TR se nalazi poslednja pumpa gde mogu da natocim LPG i da li primaju evrice ?

Doduše mogu i ostali koji znaju da odgovore.

Hvala.

Neposredno ispred prelaza je Lukoil pumpa na kojoj ima plina (ne mogu da se setim da li je to par stotina metara ili kilometar - dva). Tacna lokacija je Lat: 41.7191 Lon: 26.3411.

Na pumpi je guzva zbog gomile Turaka koji tu sipaju gorivo pre ulaska u Tursku gde je dosta skuplje. Ja sam placao karticom, ali bi trebalo da primaju sve valute :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve je to lepo, ti grčki autoputevi i putarina od 4€, ali to je 150 km duža ruta. Nas je bilo četvoro vozača na relaciji Čačak - Bodrum (via Sofija), uredno se smenjivali na svakih 200-250 km... i popadali k'o domine.

Apsolutno ste u pravu, ali...

Sve zavisi odakle polazite. Vi polazite iz Cacka, a zamislite polazak iz Vranja npr. Takodje je bitan nacin voznje. Kvalitet grckog puta obezbedjuje ujednacenu voznju bez oscilacija, koja garantuje pristojnu prosecnu potrosnju. Na taj nacin ona prednost Bugarskog puta od 150 km, potpuno nestaje. Sto se cene benzina tice, takodje ste u pravu ali zato imate 8 eura skuplju putarinu, tako da mu to opet dodje na isto. Sto se Turaka tice, njihov izbor kroz Bugarsku je sasvim logican. Za ogromni deo Turske razlika je 300 km. Pravac kroz Bugarsku je od strane Turske i predvidjen za masovni dolazak gastarbajtera. Propusna moc granicnih prelaza na tom pravcu je ogromna. Kapikule Yolu je drugi najveci prelaz na svetu posle USA-Mexico. Sto se TNG-a tice ima ga, ali kao i za druge derivate, treba sici sa auto puta, sto mi izgleda dozivljavamo kao "preterano deranziranje". Situacija sa gasom je iz godine u godinu sve bolja, a spisak sa grckim pumpama za gas imate u AMSS. Ukoliko ste citali teme o Ajvaliku i Kusadasiju, kao i ovu, mogli ste da primetite mnogo polemika po ovom pitanju. Misljenja su podeljena. Sa sigurnocu znam samo jedno: Putujuci kroz Grcku sigurno ne bi ste "popadali kao domine". Ja sam prosle godine u tome uspeo sam, a ako da Bog i ove cu. Takodje je mnogo zdravije i za vas auto, ali to je druga prica. Sve Vam ovo govorim iz perspektive coveka koji je odvozio obe trase. I na kraju da zakljucim kao sto ste i Vi: "stvar ukusa". Pozdrav

Izmenjeno (sasa01)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno ste u pravu, ali...

Misljenja su podeljena. Sa sigurnocu znam samo jedno: Putujuci kroz Grcku sigurno ne bi ste "popadali kao domine".

I ja se slažem sa svom Vašom argumentacijom (uvek ima "pro et contra"). Samo bih pojasnio da nas nije smorila Bugarska (štaviše, od Svilengrada smo ušli u Grčku - ne na Kapikule nego Ipsala), već deonica Kešan pa dalje (Čanakale, Izmir...). E, tu bi tih dodatnih 150 km tek došlo do izražaja.

A što se tiče kvaliteta puteva, znate, kad je čovek naviknut na puteve u zapadnoj Srbiji (Ibarska itd...), sve drugo mu dođe k'o pesmica... Lično poznajem čoveka iz Užica koji je na Zakintos išao preko Albanije (!) i nije se žalio na puteve :krsti:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo apartman u hotelu Yonca u Kusadasiju od 27.06. do 04.07. nakon čega prelazimo u Pefkohori od 04.07 do 14.07. Putujemo autom nas dvoje odraslih i dvoje dece, od 10 i 12 godina. Ne bih da malerišem, ali bih molio, za ne daj Bože, da imam informaciju šta da preduzmem u slučaju kvara auta. Nisam pročitao slično iskustvo. Da li se poziva njihova verzija AMS, imaju li je uopšte, kakvi su im servisi, bilo šta...Ovo nam je prvi put u Turskoj, do sada uvek Grčka, malo strepim. Unapred zahvalan.

Da ti kažem pravo Aleksa, imaju neki njihov AMS sigurno, ali eto toliko puta sam bio kroz Tursku i u unutrašnjosti i u skoro svim turističkim mestima sa svojim kolima pa fala bogu nisam imao potrebu o bilo čemu. Imao sam sitnih zezancija tipa probušena guma, sitni problemi oko elektronike koji su se bezazleno rešili pa nisam nikada tražio pomoć od bilo kakvog AMS-a. Uostalom, svuda ti je policija i žandarmerija pa nedaj bože ako imaš nekakav problem pomoćiće ti na najbolji mogući način, veruj mi!

Turska je jednako sigurna kao i Grčka i Makedonija.

Vidi ovde...

http://www.tosfed.org.tr/

http://www.turing.org.tr/eng/mavikarne.asp

a i ovo ti je koristan sajt(o putevima kroz TR): http://www.kgm.gov.tr

Pozdrav iz Makedonije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo apartman u hotelu Yonca u Kusadasiju od 27.06. do 04.07. nakon čega prelazimo u Pefkohori od 04.07 do 14.07. Putujemo autom nas dvoje odraslih i dvoje dece, od 10 i 12 godina. Ne bih da malerišem, ali bih molio, za ne daj Bože, da imam informaciju šta da preduzmem u slučaju kvara auta. Nisam pročitao slično iskustvo. Da li se poziva njihova verzija AMS, imaju li je uopšte, kakvi su im servisi, bilo šta...Ovo nam je prvi put u Turskoj, do sada uvek Grčka, malo strepim. Unapred zahvalan.

Alexa001,

i moj suprug ima sličnu dilemu. Naime, ja ga nagovaram da posle letovanja u Grčkoj (Nei Pori), produžimo za Istambul 5 dana i obiđemo ovaj divan grad na Bosforu. Imamo 2 dece (16 i 12) i njima bi to isto bio doživljaj. Međutim, on je isto zabrinut šta ako ti se desi kvar na autu, naročito po završenom letovanju, kada si kratak sa parama. To znači da treba poneti dosta više novca-za ne daj Bože ili staviti na karticu. Pošto mi imamo obrnutu rutu, zanima me kakva je stvar sa putarinama od Soluna do Istambula? Mene sami putevi ne brinu, jer smo boje vozači, a kao što neko reče na forumu-ko je prošao naše puteve, taj može svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka