meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3169 poruka u ovoj temi

Kusadasi - Pamukkale je 2 i po sata voznje kolima,put-fenomenalan.

Ali iz Sarimsaklija imas dosta puta.

Ja ove godina pri povratku planiram taj put(Pamukkale-Akcay,jos malo gore)i izlazi preko autoputa Aydin-Izmir negde 5 sati voznje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drage forumdzije,

ja sam ove godine tj. pre tri dana dosao iz Kusadasija. Iskreno ocekivao sa bolji put kroz Tursku ali opet sve je proslo u najboljem redu. Isao sam preko Grcke.Moj put je bio dugacak u jednom pravcu 1520km. Zakucao sam ga u jednom cugu od tri pauze po 15 minuta + trajekt.Kao prvo zeleo bih da sve upozorim koji idu preko Grcke da obrate paznju kada nocu putuju i predju granicu MK-GR obrate dobro paznju na grcke vozace. Da li se napiju ili drogiraju u kockarnicama i nocnim barovima da tako ludacki voze da kao nikoga nema na putu. Mene su sigurno bar njih 4-5 preteklo brzinom vecom od 230km/h. Isto tako najbolje je u medjuzoni MK-GR da odmore i kupe sta im treba jer u Grckoj nemaju gde da stanu na auto putu.Kroz Grcku nije bilo putarine ali sto ne znaci da nece biti u narednih 10-tak dana jer rade na tome.Put je extra.Kada sam presao u Tursku docekalo me je puno radova na putu,neobelezenih linija i puno policije! Sve do ispred Izmira put je smoran i nema sta da se vidi.U sedam ujutru sam presao granicu a stigao sam u Kusadasi u 14h. Posle Izmira nailazite na auto put gde se putarnina placa na izlasku. Morate stati pre rampe i otici u obliznju zgradu kupiti karticu i za povratak pa tek onda proci.Mislim da sam platio 10eura. Mislim da je najbolje kroz Tursku putovati rano ujutru pred svitanje dok nema guzve i radova na putu. Cena euro dizela je 1,76eura. Isto tako uzpozorio bih vozace da na putu ima mnogo mnogo rizle i da obrate paznju kada naidju da uspore maksimalno! Ja jesam putovao sa dobrim i brzim kolima ali ono tamo je katastrofa. Nema postovanja ni pesaka,ni vozila iz suprotnog smera. Svasta ce te sresti na putu. Iskreno drzao sam cetvore oci otvorene sto zbog samo sebe,sto zbog svoje porodice ali iz zbog Turaka. Moj predlog je ko moze da odmori na granici MK-GR,sipa gorivo i da kroz Grcku prodje bez stajanja. Pa onda u medjuzoni GR-TR zameni 50 eura u lire kurs je 100e-228 lira i nastavi put. Sto se tice trajekta preporucio bih Canakkale jer su tu mnogol brzi.

Sto se tice cena u Turskoj katastrofa,morate se cenkati za najmanju sitnicu,cenu odredjuju po stilu oblacenja musterije. Ja sam se cenkao i za vodu i za sladoled. Vozaci dolmusa su u Kusadasiju su tako pokvareni da gledaju da samo oklempave. Jednom sam seo prvi dan dok nisam video plaze i memorisao ih u navigaciju. Posle sam autom isao.Cena za odrasle je 2 lira po sobi,mada je taj ciganin tako da ga nazovem uzeo i za decu po 2 lire,dok sam se u povratku cenkao i vratio se sa plaze Lady beach za 6 lira.

Nema razlike da li je bolje biti u hotelu na plazama ili u centru. Ako si u centru imas sve a nemas plazu,ako si na plazi imas plazu ali nemas nista. Tako da sam ja isao svaki dan autom na plazu nisam placao parking jer ima mesta u okolnim ulicama .Ja sam bio u hotelu Santur ali cu o njemu reci na posebnom mestu. Sto se tice parkinga ispred hotela ima mesta ali sredom i petkom su bazari i kola moras skloniti vece pred bazar inace ujutru haos od turaka. Prljavi su katastrofa.

Ako nekoga interesuje nesto posebno neka me kontaktira.

Srdacan pozdrav i srecan put svima koji putuju u Tursku kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, krećem za Marmaris 04.avgusta. Nažalost izmakao mi je plan da napravim turu po Turskim letovalištima (po 4 dana Kušadasi-Marmaris-Oludeniz-Kemer) biće vremena i za tako nešto. Naravno, opet sam rezervisao preko neta, jer drugačije bi bilo daleko skuplje (ovako je za dve osobe isto kao preko agencije za jednu).

Trebaju mi servisne i precizne informacije, pa ko je bio u Turskoj, neka popuni, molio bih, tabelu dole. Hvala:

a. 1euro =____ Bugarskih leva. 1l euro dizela =____ Bugarskih leva

b. 1euro =____ Turskih lira. 1l euro dizela =____ Turskih lira.

c. Auto put kroz Izmir? Pre 2 godine ulazilo se u grad, ali znam da su radili obilaznicu, pa ako neko zna da li je puštena u rad?

d. Gledao sam mapu SHELL-ovih pumpi i po njoj imaju pumpu na samom ulazu u Bugarsku, odmah posle granice. Značila bi mi ta informacija dali ste videli tu pumpu, planiram da isključivo sipam gorivo na Shell-ovim pumpama. Ako je tu da znam kako da isplaniram put i mesta za dopunu goriva. Volim da isplaniram do detalja da me malo stvari može iznenaditi, oprostite na tome.

PS: Čitao sam predhodni post, pa gledam cenu goriva kao i kurs koji je MVULE napisao, malo mi deluje prevelika cena za gorivo, molio bih ga da potvrdi računicu ako može. Još jednom hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko reci od ljudi koji su za Tursku isli kolima ili busom da li je neko svracaa u Bugarskoj u restoran Evropa na rucak??? Ili ako se neko seca u kom delu Bugarske se nalazi restoran. :) Jer neko ide i kolima za Marmaris

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran, ali kolko me sećanje služi Evropa bi trebalo da je malo posle Plovdiva, čini mi se blizu mesta Prvi maj. U svakom slučaju proveri ovo pošto nisam sasvim siguran da sam ti dao tačnu informaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Informacija je u potpunosti tačna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, krećem za Marmaris 04.avgusta. Nažalost izmakao mi je plan da napravim turu po Turskim letovalištima (po 4 dana Kušadasi-Marmaris-Oludeniz-Kemer) biće vremena i za tako nešto. Naravno, opet sam rezervisao preko neta, jer drugačije bi bilo daleko skuplje (ovako je za dve osobe isto kao preko agencije za jednu).

Trebaju mi servisne i precizne informacije, pa ko je bio u Turskoj, neka popuni, molio bih, tabelu dole. Hvala:

a. 1euro =____ Bugarskih leva. 1l euro dizela =____ Bugarskih leva

b. 1euro =____ Turskih lira. 1l euro dizela =____ Turskih lira.

c. Auto put kroz Izmir? Pre 2 godine ulazilo se u grad, ali znam da su radili obilaznicu, pa ako neko zna da li je puštena u rad?

d. Gledao sam mapu SHELL-ovih pumpi i po njoj imaju pumpu na samom ulazu u Bugarsku, odmah posle granice. Značila bi mi ta informacija dali ste videli tu pumpu, planiram da isključivo sipam gorivo na Shell-ovim pumpama. Ako je tu da znam kako da isplaniram put i mesta za dopunu goriva. Volim da isplaniram do detalja da me malo stvari može iznenaditi, oprostite na tome.

PS: Čitao sam predhodni post, pa gledam cenu goriva kao i kurs koji je MVULE napisao, malo mi deluje prevelika cena za gorivo, molio bih ga da potvrdi računicu ako može. Još jednom hvala.

1E=2.2 (2.3) TL (kurs varira. Od 20.06. do 06.07. kretao se od 2.18 do 2.20 TL za 1 Evro). Litar eurodizela kosta od 3.25 TL (na manjim i 'bezimenim' pumpama) do 3.68 TL (toliko je kostao na pumpi u Sarimsakliju - ja vecu cijenu od ove nisam vidio, na potezu od Jedrena do Izmira).

1E = 1.9 (i nesto) bugarskih leva (skoro dva leva). Eurodizel kosta, priblizno, kao i u Srbiji. Za 20E moze se natociti nepunih 15 litara eurodizela. Na pumpama LukOil-a moze da se plati u evrima.

Toliko od mene,

pozdrav ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru, redovno ću posećivati forum do polaska na put, možda izleti još neki korisan savet. A kada se vratim obavezno postujem detaljne informacije o putu. Nadam se da na taj način pomognem drugima ko što si ti i ostali korisnici ove teme pomogli meni. Jeste da sam već putovao kolima u Tursku ali svaki novi detalj je bitan i može da pomogne u što boljoj organizaciji puta. Ja planiram da Bugarsku pređem noću kada menjačnice ne rade i info o tome da se na pumpama može plaćati evrima mi rešava veliki problem.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me nekoliko stvari u vezi puta kolima za marmaris pa ako je neko raspolozen neka odgovori

Interesuje me gde je poslednja pumpa u bugarskoj pre turske granice na kojoj mogu sipati plin

Svi pričaju da u turskoj ima plina u izobilju ali niko ne pominje cenu pa me i to interesuje

Jesu li velike guzve za trajekt u esebatu ili ih ima dovoljno da se ne ceka dugo.

Na put se spremam 3.9.2011 i nadam se lepom odmoru

Toliko za sada i pozdrav svim forumasima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam koristio trajekt prelaz Gelibolu-Lapseki kada sam išao kolima pre 2 godine. Prvi ti je i ne možeš da ga omašiš. Prednost ti je što Canakale prolaziš obilaznicom, nema šanse da se negde zabodeš u gradu (nije) malo mesto. E sada nisam ni jednom čekao, moguće da smo imali sreće...

Kada sam išao autobusom prelazili smo Ecebat prelazom. Canakale je veliko mesto i prolazi se niz raskrsnica.

Mislim da trajekti idu na svakih 60min, nisam siguran, po principu npr. Gelibolu u 01h, 02h, 03h, a Ecebat 01:30h, 02:30h, 03:30h,... Ovo je samo primer, i nisam siguran da je tako, ali znam da je vozač autobusa svratio pre 3godine u Gelibolu, pa kada je zakasnio za taj trajekt, brzo se spustio dole do Ecebata, rastojanje je oko 40km.

PS:

Svrati u Ayvalik (Sarimsakli), uz put ti je, skrećeš svega 5km od glavnog puta, na jedno 180km od trajekt prelaza (do marmarisa ti ostaje posle još 400km). U mestu Ayvalik imaš dosta radnji gde možeš da kupiš njihove robne marke, i jeftinije je nego u Kusadasiju npr. Uz to celu regiju karakterišu maslinjaci pa možeš da nađeš kvalitetno maslinovo ulje i da kupiš u povratku. Stvarno kvalitet.

A kada si već kolima u Marmarisu, obiđi neke lokalne plaže van grada:

Palamutbuke plažu, Dacta regija pogledaj na google earth-u, 100km zapadno od Marmarisa, mnogo lepa plaža, kompletno od kamena i svi su pljsnati (kao za žabice) ne bodu, a more tirkizno plavo i prozirno pošto nema peska...

Turunc: malo naselje, put je malo krivudav ali lepa plaža i čisto more, jušno od Marmarisa

Izmenjeno (forestlander)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi pričaju da u turskoj ima plina u izobilju ali niko ne pominje cenu pa me i to interesuje

Vec sam pisao o cijenama goriva (i plina) u Turskoj: plin (otogaz, kako ga Turci zovu) kosta 2.2 TL (a to je 1 E).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se u nedelju vratio kolima iz Bodruma, 1500 km u jednom smeru, pa evo nekih opservacija. Što bi se reklo, FAQ (sa posebnim osvrtom na korišćenje autogasa iliti TNG). U odlasku sam išao rutom Bugarska-Grčka-Turska (granični prelaz Ipsala), a vratio se Turska-Bugarska (gp Kapikule-Kapitan Andreevo). Nema neke principijelne razlike, bolji je put kroz Grčku (pored Orestijade), ali ima jedna granica, samim tim i čekanje, više. Dužine su podjednake. Od Kešana do Bodruma, sa izuzetkom prevoja kod Ajvalika, put je korektan, najvećim delom po dve trake u jednom smeru (nije autoput, jer su ukrštanja u nivou) i slažem se sa diskutantom koji je naveo da su ograničenja pretežno informativna. Murije ima, ali su nas zaustavili samo jednom (i to sa prilične daljine) i kad smo prišli patroli, čim su videli strane tablice samo su mahnuli da nastavimo. Znači, samo opušteno i po gasu, Turci su vozili 100-110 na sat, mi još desetak više (bilo nas je u kolima četvoro vozača). Da se razumemo, nije to autoput kao kroz Grčku, ali one koji se žale da je put loš (i da su Turci nevaspitani vozači) ja bih poslao da prođu od Čačka do Ivanjice (preko Guče), da vide šta JESTE loš put. Ili na Ibarsku magistralu, da vide šta je divljanje aka. "nasilnička vožnja". Dakle, stvarno ne vidim ni jedan razlog da se zapuca kroz Makedoniju i Grčku, to je bespotrebnih dodatnih 150 km u jednom smeru na ionako dug put (da i ne pominjem cene goriva u Grčkoj i komplikacije oko tankovanja, jer pumpe skoro nigde nisu na autoputevima, pa se zbog istih mora isljučiti sa autoputa). I da TNG, praktično, nema nigde.

Pumpe u TR imaju na svakom ćošku, benzin je oko 2€, a TNG oko 1€ (za dizel nisam obraćao pažnju). Ovo "oko" znači da cena varira od pumpe do pumpe, u granicama 10%. Recimo, najjeftiniji TNG je bio oko Izmira, 2.03 turskih lira, uglavnom je 2.30, a išao je i do 2.40. Uzgred, za 100€ sam dobijao od 226 do 243 TL, zavisno od kursa i da li banka uzima proviziju (nema pravila).

U Bugarskoj gorivo svih vrsta košta isto koliko i kod nas. Na ulazu u Bugarsku (sa obe strane) je radila menjačnica na samom graničnom prelazu, tako da nismo imali probleme sa levima. Ne znam za to da Lukoil u BG prima devize, ali znam da ostali sigurno to ne rade, tako da sa razmenjenih 80€ (155 leva) i pogonom na TNG 'ladno prolazite BG u oba smera (gorivo, vinjete, neko osveženje, klopa s nogu itd). Najbolje je Sofiju proći STROGIM CENTROM. Najkraće je i najbrže. Ide se samo pravo, ko je prošao Sarajevo od Vijećnice do Ilidže zna o čemu pričam. TNG u Bugraskoj, neko je pitao, ima, bukvalno, i na samim graničnim prelazima - 500 metara iza/ispred rampe (i to svim koje sam prelazio: Kalotina-SRB, Kapitan Petko Vojvoda-GR i Kapitan Andreevo-TR), tako da don't worry.

Trajekt preporučujem Galipolje-Lapseki, eskivira se Čanakale i direktno izlazi na put za Izmir. Košta 25TL za vozilo, bez obzira na broj lica u njemu. Trajekti idu na pola sata danju i na sat noću. Lapseki je zgodno mesto da se dug put prepolovi (prenoći), iscenkao sam se sa Turcima i dobili smo dve troktrevetne sobe u hotelu (zove se Lampsakos, na izlazu iz Lapsekija prema Izmiru, 2 km od trajektne luke) za 40€. Naravno, tražili su 80, ali mic po mic... Ključni detalj je bio kad sam rekao "No breakfast!" (koji ionako ne bi smo čekali). Inače je hotel besprekorno čist, veliko kupatilo, topla voda, sapun itd, parking (nismo iznosili prtljag iz kola), klima u sobama(!) pa čak i Wi-Fi, da se Skajpom čujemo sa kućom. BTW, to nije jedino pristojno mesto da se u Lapsekiju prenoći, ima ih još, i nigde nije gužva, tako da ne treba neka rezervacija unapred.

Ako nekoga nešto dodatno zanima, slobodno neka pita. Ljudi, u Tursku se može kolima bez ikakvih problema, jeste put dug i prilično naporan, ali vredi svakog pređenog kilometra. Bože zdravlja, dogodine još i dalje, Oludeniz (na primer).

PS. Sad mi pade na pamet. Ko voli da se oslanja na onu spravu zvanu navigacija (imao sam je i ja), prvo neka izažurira mape Turske, jer se tamo putna mreža menja (unapređuje) jako brzo - nemaju Mrkonjića, pa... A sprava je (barem ova moja) jako tvrdoglava i uspela je na dva mesta da me izradi...

Izmenjeno (srkis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na iscrpnim iyvestajima. Misliom da sam prikupio dovoljno informacija ya put.

Elem, ako neko ima nesto da doda vrlo rado cu poslusati. Poydrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa placanjem putarine kroz Grcku? Bilo je nekih napisa da se postavljaju kucice za naplatu i da ce "mozda" biti u funkciji vec u ovoj sezoni. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se nadovezem na srkis-ov post oko GPS-a.Jedino mi se dosta nasao u Istanbulu i Ankari.U Konji me vrlo dobro zeznuo.U ostatku Turske kada smo isli pustao sam ga iz ciste znatizelje da vidim gde ce da me vodi.Zbog navedjenog menjanja putne mreze ja sam nahebo sto sam ga slusao od Fetija prema Pamukkale i nisam isao preko Mugle vec sam hteo da kratim i prosao sam kroz jednu od najidiotskijih deonica mog putovanja,dobrih 200km kroz tamponiranog i netamponiranog puta,pa svezo slozeni asfalt(cistio sam kola benzinom na povratku i sl.) kroz sva moguca sela iza devet brda i devet gora za 4 sati sam se nekako priklucio na put za Denizli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka