Борча Борча

Severna tura vozom

13 poruka u ovoj temi

Север Италије ... знам да је немогуће посетити сваки град. Рајаном бих дошао до Бергама, главна база је Милано, а онда возом даље.

Занима ме ваша препорука, које градове могу прескочити, а које никако не смем пропустити ? 

Milanо, Como, Monza,  Piacenza, Cremona, то је могуће из Милана посетити, јер су близу.

Затим, Тоrino, Genova, Cinque Terre, Pisa, Bologna, Padova, Verona.

Фиренцу и Венцију не рачунам, зато што сам тамо био.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to subjektivno; svaki od tih gradova je lep, ali ne može se sve obići. Kao prvo, ubacila bih Bergamo, izbacila Piacenzu. Cremona je mali grad, lep je samo glavni trg i Duomo, možda radije gradić Crema, nekih sat vremena autobusom od Milana, postao je popularan posle filma Zovi me svojim imenom (ako je neko gledao). Dakle, ne Cremona, Piacenza, Pisa...radije Lucca. Ako u Lombardiji pretiče vremena, možda radije vozom do Desenzana, pa šetnja pored jezera, eventualno brodom Sirmione, svakako lepše nego Como. Ali, sve su to neke moje preferencije...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vi enca je meni ostala u lepom secanju,Bolonja mi je super,Padova mi odaje utisak hladnog grada ali lepa Bergamo je sladak skroz..sve je subjektivno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan svima, nova sam na forumu. Sa suprugom i sinom (10) putujem aprila za Italiju letom iz Niša za Bergamo. Baza je u Bergamu i imamo 7 noći. Plan je  po jedan dan za Bergamo, Milano, Veronu, Veneciju i Lago di Garda i 1 ceo dan za sina u Gardalendu. Da li je to izvodljivo vremenski i da li preporučujete put vozom ili busom između mesta? Ili biste mi preporučili neku drugu kombinaciju? Unapred hvala. Inače forum mi je mnogo pomogao za planiranje putovanja u Bratislavu, Segedin i Kopenhagen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svuda vozom, svakako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Jelena. isčitala sam sve teme na  forumu vezane za severnu Italiju i sve mi se izmešalo u glavi.  U Bergamu smo rezervisali smeštaj u ul. Via Pignolo 53. Treba mi pomoć za sledeće stavke:

1. Da bi obišli u Milanu Duomo i znamenitosti u tom delu na kojoj stanici voza silazimo kad stižemo vozom iz Bergama? Ostalo je po onom što sam čitala na pešačkoj udaljenosti?

2.Kako stići  do zone Navigli nam je iz tog dela ? Neko je spomenuo tramvaj br.3.

3. Na kojim stanicama sići iz voza u Veroni i Veneciji?

4. Jedan dan planiramo da vodimo klinca u Gardalend. U kom mestu na jezeru treba sići da bi otišli do Gardalenda onim besplatnim autobusom?

5. Kako stići iz Bergama u Sirmione na jezeru Garda pošto ste ga preporučili kao najlepše na jezeru ?

6. Da li nam je veliko cimanje otići jedan dan i do bolonje pošto imamo 7 noći u Bergamu.

Znam da je ovo mnogo pitanja ali do sada nismo bili u Italiji pa mi je pomoć preko potrebna. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da stiže na Lambrate, tamo uzmite metro br. 2 do Stazione Centrale, pa' pređite na M3 (žuta linija) do stanice Duomo đ Čuvajte karte, i na izlazu se ubacuju u automat.

Do zone Navigli pešice, ali danju nije naročito interesantno, prošetajte se radije do Brere, ili Via Dante, Castello Sforzesco, Parco Sempione...

U Veroni ne znam, Venecija Santa Lucia.

Za Gardaland siđitte u Peschiera del Garda, odatle ide autobus.

Za Sirmione, vozom do Desenzana, tamo možete da uzmete brod do Sirmione. I Desenzano zaslužuje šetnju.

Do Bologne mirate preliminare Milana, možete da uzmete Freccia Rossa i za sat ste u Bologni, ali dosta je skupo, a običnim vozom je nedovoljno vremena. Možete do nekog drugog grada, Brescie, Lecca, di Idea Ili Sarnica na jezeru Iseo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo hvala. Imamo još mesec dana do puta i pokušavamo da isplaniramo tako da svi budu zadovoljni (sin, suprug i ja). Ostale su još karte za neku utakmicu i plan će biti potpun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам свој план оставио за следећу годину и надам се да ће Рајан остати у Нишу.

Што се тиче коначног плана то ће бити сигурно Милано (са излетом Комо и Лугано), затим Ђенова, па Cinque terre. База би била Милоно и Ђенова, стим што бих Милано поделио на боравак пре и после посете Ђенови и Cinque terre, зато што је лакше доћи из Милана до Бергамо аеродрома, него да се иде директно из Ђенове до Бергама. 

Север Италије има толико градова, да се Рајаном из Ниша, могу направити још две туре од по 7-11 дана, али мени лично ова горе је најзанимљивија.

mirjanaprobojcevic нажалост нисам на време испратио тему. Meни лично се не свиђа то што сте за базу узели Бергамо, јер неке дестинације нису баш близу. Ја бих ноћење поделио на два места, рецимо друго да буде у Верони, тако да опуштеније можете отићи до Венеције или још боље смештај узети у Местре која је на копну, а заправо је као периферија Венеције.

Заправо тих седам дана бих поделио овако 2-3 ноћења у Бергаму, 1-2 ноћења Верона или Местре и онда опет наставак у Бергаму 2-3 ноћења, зато што је лакше и сугурније допрети до аеродрома из истоименог града, него јурити из Вероне директно на аеродром или још горе из Местре.

Међутим понекад је и авион јефтинији од воза, ја сам рецимо имао лет Алиталиа из Венеције за Рим за свега 35е.

Позз и јави како сте се провели. ?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mirjanaprobojcevic баш лепо сте се провели.

Него реци ми, колико времена треба да се дође од аеродрома Бергамо до Милана и који је најбољи транспорт ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili smešteni u Bergamu. Do Milana smo išli vozom za koji polaske imate na svakih sat vremena i za 50 minuta i za nekih 5-6 eura ste u Milanu. Tamo je odmah ispod glavne železničke metro, turistinfo gde možete kupiti kartu Milana sa mapom metroa i posle je lako. Mi smo sa aerodroma došli busom do Bergama a imate i bus za Milano, pitajte u turistinfo na aerodromu odmah na dolascima, izuzetno su ljubazni.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала.

Кад све сабереш и одузмеш, мислим да се ипак више исплати да узмем смешетај у Милану. Рецимо сада може да се букира за септембар, хотел са три* око 4км од центра за 50е по ноћењу за двоје, а Бергамо је скупљи.

На аирбнбу има још јефтиније.

 

 

 

 

Izmenjeno (Борча Борча)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka