maleckaNS

Šta raditi poslednjeg dana letovanja/putovanja?

19 poruka u ovoj temi

Ove godine smo letovali u poslednjoj smeni i samim tim smo ostali do polaska u apartmanima. To je bilo vrlo praktično - imali smo svoj toalet/kupatilo, mogli smo da se spakujemo u poslednjem trenutku i nismo razmišljali šta i gde ćemo sa stvarima.

Sada planiramo da idemo u septembru na more ali u nekoj ranijoj smeni. Tada ćemo morati apartman da napustimo pre 9h i da čekamo do autobusa koji je u popodnevnim časovima.

Interesuju me iskustva šta raditi sa koferima, za toalet i slično?

Dakle, moja ovogodišnja dilema je "Šta poslednjeg dana?"

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema tu dileme, izbac te napolje i onda se snalazis kako umes i mozes :)  

Kofere ostavis u kuci, wc u kaficu, kupanje do nekog doba, presvlacenje ,rucak i onda cekanje busa......

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek kada idem preko agnecije, raspitam se kod radnika na šalteru, da li u vili koju želim da uplatim postoji toalet za poseldni dan. Retko koji vlasnici vila su obezbedili kupatilce za putnike na bus prevozu. Kada napustim sobu, ostavlim stvari u prizemlju, idem na plažu, ručam u restoranu, ponovo na plažu (zavisi kada bus kreće, nije isto da li je u 16h ili 19h). Svakako, topla preporuka i od mene i od strane agencija je da se ide na plažu ili šetnju, kao i prethodnih 10-ak dana, naravno ako to vremenski uslovi dozvole. Inače taj "razmak" izm. trenutka izlaska iz smešt. jedninice i polaska autobusa je upravo i namenjen gostima da iskoriste taj dan za plažu, ali i da se posada autobusa odmori. Neke agencije ček kreću već ujutru nazad, ja to smatram ukradenim danom.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo išli autobusom i bili smešteni u  apartmanu,  kofere smo ostavljali u posebnom delu za turiste koji odlaze, a poseban toalet imaju skoro sve kuće koje izdaju više apartmana. Pošto smo se vraćali uvek oko dva, tri, tog dana ne idemo na plažu, već odemo da pokupujemo suvenirčiće i obavezan ručak ili kafa u nekom nama omiljenom restoranu.   Ako smo smešteni u hotelu i  vraćamo se avionom već je druga situacija, jer je povratak oko ponoći.  Kad izađemo iz sobe koristimo ceo dan za plažu.  Obično je u hotelu obezbeđeno kupatilo, ali ako je gužva, istuširamo se na plaži i presvučemo u kabini, zatim večera i beskrajan red različitih kafa do polaska uz jamb, internet ili završavanje započete knjige. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, u stvarima svkako ne nosimo nista vredno sem odece i toga verujem da su svi svesni. Vise me je interesovao toalet jer ipak mi se ne vucara po restoranima i kaficima.
Drago mi je kad vidim da i drugi ljudi razmisljaju na slican nacin :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Iskreno, u stvarima svkako ne nosimo nista vredno sem odece i toga verujem da su svi svesni. Vise me je interesovao toalet jer ipak mi se ne vucara po restoranima i kaficima.
 

Očigledno sam pogrešno shvatila temu pa se u prethodnom postu raspisala,  ali ako je tema otvorena zbog toaleta,  da sad odgovorim konkretno....  Hoteli naravno imaju toalet za goste koji odlaze.... Agencije uglavnom u poslednje vreme iznajmljuju apartmane koji imaju posebno odvojen toalet i nalazi se obično negde u prizemlju.... Ako idete samostalno bez agencije, raspitajte se kod vlasnika prilikom uzimanja apartmana... U nekim većim mestima, na velikim plažama, postoje toaleti na plaži.... Ako ništa drugo pre samog polaska svratite u neki od restorana.... 

Da se nadovežem na  @Aca14

 

 Neke agencije ček kreću već ujutru nazad, ja to smatram ukradenim danom.

Potpuno se slažem, bez obzira koliko god nam je taj poslednji dan možda naporan zbog izlaska iz sobe. Drago mi je tog poslednjeg dana čak i da se ne okupam, da makar prošetam ulicama i mestima koji su mi tih dana pružali  opuštanje i odmor.  Verujem da je možda jedino roditeljima s malom decom veći problem, ali i to smo prošli... . 

Izmenjeno (mismas)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem busom preko agencije i nije se jos desilo da u smestaju nije bilo zasebnog toaleta. Kofere smestim gde i svi i onda krece setnja, rucak, kafa, kupovina suvenira. Na plazu ne idem (jedan toalet na ceo autobus, mislim da je jasno). 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je taj poslednji dan uvek trauma - uhvati me nervoza pred put ( posto uglavnom uvek idemo busom) , nije mi ni da se kupam, ni ovo ni ono...radila bih sve i nista, bas na psihickoj bazi :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Meni je taj poslednji dan uvek trauma - uhvati me nervoza pred put ( posto uglavnom uvek idemo busom) , nije mi ni da se kupam, ni ovo ni ono...radila bih sve i nista, bas na psihickoj bazi :D

I meni je taj poslednji dan veća trauma kad se vraćamo autobusom, jer je povratak obično već oko jedan, dva, pa obično samo prošetamo i sednemo u neki omiljeni kafić ali stalno gledajući na sat..:dosada:.. . Povratak avionom je već drukčiji jer iskoristimo ceo dan pošto je povratak obično oko dva noću..:D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi da li ja vozim ili idem avionom.

Ako ja vozim, doručkujemo i na put. Jednom sam se zeznuo, sa društvom se motao po plaži do popodneva i krenuo iz Crne Gore za Beograd. Oni svi zaspali. Nemam pojma kako sam izvezao nazad.

Kada letimo, zavisi od vremena leta, tj. kada po nas dolaze. Ako je transfer večernji, a desilo mi se par puta da jeste, obavezno sam doplaćivao za kasni ček aut. Iako u hotelima ima obezbeđenih prostorija za prtljag, kupatila u spa centrima,wc-a..., mi smo uvek doplaćivali. Imamo ceo dan, najnormalnije odemo u sobu, sredimo se i izađemo kada nam odgovara.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Putujem busom preko agencije i nije se jos desilo da u smestaju nije bilo zasebnog toaleta. Na plazu ne idem (jedan toalet na ceo autobus, mislim da je jasno). 

Imali ste sreće!

Obavezno na plažu ako je lepo vreme. Raspitajte se u agenciji da li vila u kojoj biste letovali ima toalet. To ugalvnom zavisi od destinacije, npr. u Leptokariji uglavnom postoji, a npr. u Sivoti ili tako tim malim mestima na ostrvima npr. Tasos uglavnom nema WC u prizemlju jer su sve tamo malo veće vikendice sa par apartmana.

Prva tri puta kad sam išao za Grčku sam uvek imao toalet u prizemlju, ali sam trećeg puta bio u šoku kad sam saznao da vila prekoputa moje nema WC! Od tada se uvek raspitujem za to. Neke agencije su obezbedile toalet u određenom ugostiteljskom objektu u mestu, ali nije baš zgodno ići svaki put do restorana na WC. 

Izmenjeno (Aca14)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka