joksimovicdjurdja

Prevoz u Berlinu

18 poruka u ovoj temi

Zdravo, preko interneta sam nasla super ponudu za avio kartu i hotel medjutim problem mi je prevoz od aerodroma do hotela. Ako moze neki savet kako stici od aerodroma Tegel do ulice Weinmeisterstrase i koliko bi to otprilike kostalo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje postavite na ovoj temi:

 

 

Tu je i članica koja živi u Berlinu, sigurno će Vam pomoći. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Biljo :)

Od aerodroma do Weinmeisterstr. mozes gradskim prevozom za 2,8eur (voznja je oko 35min.) ili taxijem za oko 23-25eur. Ako te interesuje gradski prevoz, javi mi vreme dolaska, da ti posaljem raspored.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пошто ћу бити 7 дана и за сада имам у плану што се тиче зоне Ц да посетим само Потсдам, да ли је боље да узмем ову Берлин АБЦ карту од 7 дана за 37,50е, него да узмем оно што су ми неки препоручили Берлин АБ карту за 30е, па да онда само доплатим појединачну када будем тог дана ишао за Потсдам. Пошто је појединачна 3,10е дакле повратна 6,2е, то дође на исто.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doplatna karta vazi dva sata za voznju jednom smeru.

Ako planiras da prepesacis Potsdam, onda uzimi nju, a ako ti je ipak draze da se kraces autobusom i tramvajem kroz grad (vremenski neograniceno) onda - ABC.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала Берлин.

А да ли знаш шта се дешава са станицом Görlitzer Bahnhof да ли је скроз затворена или само у једном смеру и да ли има још таквих радова ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaaa, pa dobrodosao u Berlin :) Radovi na prugama i ulicama su ovde "ko dobar dan" i svi uzasno ludimo od toga, jer nikako negde da stane i da se ko covek provozas. Dakle, za tu tvoju stanicu vazi da ce u smeru istok-zapad (Warschauer Str.-Kottbuser Tor) biti zatvorena do 16.7. Posle tog datuma se ta trasa otvara, a zatvara se suprotna. Znaci - ako ides od Warschauer Str. i hoces na Görlitzer Bhf. da izadjes, vozis se do Kottbusser Tor, i onda jednu stanicu metroom nazad. I posle 16.7. obratno.

Sto se rokova tice, poznajuci prilike ovde, "nista im ne verujem". Radovi svuda kasne nenormalno. Zato je najbolje da skines aplikaciju VBB za gradski prevoz i imaces najaktuelnije stanje (cak iako je zagusenje u saobracaju - koliko kasni prevoz).

Ima jos puno mesta gde se radi, da, naravno. Ovo je ipak ogroman grad.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Виeлен Данке. Па добро, то је нормално за сваку метрополу ... али да Немци касне и да не поштују рокове, то је већ нешто ново. :D

Ja ћу тамо бити у другој средином августа, тако да ће бити ова друга страна затворена.

 

И још ово

Untitled1.jpg

ми није јасно. Да ли се односи на периферију или шта већ ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma kakvi novo. Kad bi cuo sta se ovde desava, vilica bi ti pala :D Jedino se (iz nekog razloga) to ne prenosi kod nas u medijima.

Ovo je samo obavestenje za danas do 18:30.  Obod Berlina i naselje van granice grada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li mi neko dati savet u vezi prevoza od hotela Mardin Hoppergarten 3* do centra.

Prvi put idem u Berlin. Na sajtu sam video da je oko 15km od centra.

Planiram da budem 3 dana u Berlinu i interesuju me znamenitosti a ne šoping.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odande do Alexanderplatza voznja nije bas mnogo zgodna, jer autobus koji je kod hotela ne vozi od rano ujutru do kasno uvece (a najzgodniji je da preveze do S-bahn stanice, inace ima oko 2-3km).

Zato je nabolje uzeti BVG aplikaciju i kao mesto polaska ubaciti stanicu kod hotela - Dahlwitz-Hoppegarten, Breitscheidstr.

Ne znam kada dolazite, ali trenutno zbog radova na pruzi put do Alexanderplatza traje 52min (bus-S-Bahn-metro).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, odustao sam zbog položaja hotela. Ipak ću potražiti nešto bliže, makar da hotel bude u zoni B a nikako da se hotel nalazi u zoni C.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aко можеш без хотела, пробај неки апартман преко аирбнб-а, боље, ближе и јефтиније.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda neko ima sveze informacije koliko bi bila karta za prevoz za 6 dana, kao i da li treba uzeti ABC zonu zbog aerodroma?Nesto mi se cini da sam videla da je oko 50 evra,pa ne znam da li je to tacno. Zapravo 50 je ona berlin welcome card...da li je berlin card neka druga...koje su razlike? Hvala

 

 

 

 

Izmenjeno (tatijanan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

 

 

 

@tatijanan

Seven-Day-Ticket for one Person The seven-day-ticket is valid for seven consecutive days from the day of its validation. The ticket costs 34 Euros in tariff zone AB and 41.00 Euros in tariff zone ABC. Its validity ends on the seventh day at midnight.

 

Ова ц зона ти дозвољава не само да путујеш до аеродрома, већ и до Потсдама.

Сумњам да желиш да пропустиш тај градић, који је неформално заправо предграђе Берлина. 
Како год због разлике од 7 евра, не исплати се да узимаш А-Б недељну карту, па онда да купујеш две појединачне.
 
Berlin card je исто одлична опција, имаш ову за 6 дана од 52е или ако нећеш ц зону, онда је 49е. Имаш бесплатан улаз за неке музеје. Мени је био проблем што баш оно што сам желео на првом месту да посетим они нису имали на списку. Рецимо можда најбољи технички музеј у Европи који сам видео тамо Deutsches Technikmuseum и феноменални Вртови света т.ј. Gärten der Welt.
Izmenjeno (Борча Борча)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka