takilaki

USKRS, PRVI MAJ

166 poruka u ovoj temi

Ja isto merkam taj prvi maj i najbliži sam odlasku u Krivaju! I ja sam se dugo pitao šta je to,ali sam upoznao jednog dečka koji je odande pa sam sada malo upućeniji! To je kao neko eko naselje... Iamju i jedan hotel,koji je skoro renoviran... OVDE možete pročitati i o naselju a i o hotelu! Treba mi priroda a ovde ima toga u izobilju,još mi je blizu i Zobnatica pa eto lepog vikenda! :D

Nije ti losa ova Krivaja! Moracu na jedan vikend tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tamo bio na ekskurziji u onovnoj školi... Beše davno! A blizu mi je pa rekoh,kada sam se već odlučio za Vojvodinu,što da ne!

Inače od danas u tom hotelu imaju nove cene(neki popust tačnije)... Noćenje u dvokrevetnoj sobi je svega 1070din,a noćenje sa doručkom+ručak ili večera 1800din... Ma super je i cena,a hotel izgleda fenomenalno(renoviran prošle godine)! Pogledajte samo slike! To za Vojvodinu i nije skupo! A lako ću otići negde u blizini da nastavim sa uživanjem!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno izgleda dobro! Plus taj popust, moglo bi se otici tamo za vikend.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tetkica koja se javila je rekla da je ta cena od danas ili juče... Ne znam do kad!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako su cene sa popustom onda je ok,jer hotel izgleda lepo,ali ako nema popusta

onda su cene malo jace nego sto bi trebalo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tamo bio na ekskurziji u onovnoj školi... Beše davno! A blizu mi je pa rekoh,kada sam se već odlučio za Vojvodinu,što da ne!

Inače od danas u tom hotelu imaju nove cene(neki popust tačnije)... Noćenje u dvokrevetnoj sobi je svega 1070din,a noćenje sa doručkom+ručak ili večera 1800din... Ma super je i cena,a hotel izgleda fenomenalno(renoviran prošle godine)! Pogledajte samo slike! To za Vojvodinu i nije skupo! A lako ću otići negde u blizini da nastavim sa uživanjem!

Pa to je neko nenormalno snizenje! Sa 2300 na 1070?! Roli da nisi ti pitao za dnevni odmor :D:D :

Ne, stvarno, ako je tako, to je bas lepo snizenje. Mozda bih otisla i sad za vikend, nego ovo vreme mi nekako bezveze, nikako da se prolepsa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pozovi hotel i pitaj! Tako mi rekla recepcionarka juče ujutro... Nije valjda pila... :)

Za dnevnim odmorom još nemam potrebe,kaa bidnem direktor možda... :bez-zuba:

Ja ću ovih dana izvršiti rezervaciju,samo da odlučim da li ću da noćim 31. i 1. ili 1. i 2. maja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, jos nabacis i sekretaricu... :zaljubiska:

Ajde, javi kad budes rezervisao da li su te cene za 1.maj, bas me zanima. Svi su inace digli za praznik cene, a ono opet ide ko da je dzabe. Zove me kuma danas i kao zvala neke na Zlatiboru, a ono nigde nema mesta! Ja nazovem ove moje, a oni isto skroz puni, a zena ima 12 apartmana!

A nije ni april jos! Ranije si mogao da rezervises 3 dana ranije i bilo je mesta. Izgleda da se ima... :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto osećam da se vidimo za prvi maj! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino ako promenis destinaciju pa svratis na Zlatibor, jer sam tada tamo!

Ali, neki vikend ce sigurno biti Krivaja! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neću na Zlatibor... Plašim se da će mi dosaditi! :)

E izgleda da ću u nedelju sa drugarom do njega u Krivaju(ako ustanem),pa ću vam preneti utiske!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ova kolca dole ne stignu gde su pošla, onda bih u Solun ili Ohrid.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A mi nesto razmisljamo o Drakula turi. :bez-zuba:

Vidim, ima vise verzija, koju da uzmemo u razmatranje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Integralnu verziju, sa što više dana i gradova!

Ja nisam bio, ali se svi vrate oduševljeni! Naročito u proleće.

Meni su ti svi gradovi isti, onako kad ih čujem (SIGOŠOARA, valjda), nemam neke slike u glavi ni predstavu šta gde ima da se vidi, šta je pod obavezno a šta može i da se preskoči. Sigurno će neko da ti se javi sa konkretnijim informacijama. A imaju i odličan sajt, verovatno si videla.

I ne razmišljajte mnogo jer se sve brzo popuni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sestra i ja smo 2005. isle na Veliku Drakula turu preko agencije Karpati sa vodicem Borom i bile prezadovoljne.

Polazak je bio u popodnevnim satima, negde oko 2 ujutru smo stigli u Temisvar gde smo napravili pauzu za malu turu i razgledanje grada. Posle toga smo isli za Sigisoaru, rodno mesto Vlada Cepesa iliti Drakule. Obisli smo njegovu rodnu kucu, sobu za mucenje, kulu sa satom (simbol grada), muzej, itd. Bili smo smesteni u gradicu Brasov u simpaticnom hotelu i tamo smo imali dva nocenja, cini mi se. Obisli smo i gradic Sinaju, manastir Sinaju i cuveni dvorac Peles koji je stvarno prelep. Secam se da smo pri ulasku u dvorac svi dobili kao neke papuce-nazuvace koje smo morali da obujemo preko cipela. Svaka prostorija u dvorcu je pravljena u odredjenom stilu i sve su neverovatno raskosne. Na mene je poseban utisak ostavila soba u kojoj je bio rucno izradjen namestaj od tikovine. Vodic nam je rekao da je taj set namestaja pravljen 35 godina, tj. da su ga pravile dve generacije majstora. Secam se da je u dvorcu bila i prostorija gde su predmeti (luster, itd) radjeni iskljucivo od Murano stakla. Jedina prostorija u koju ulaz nije bio dozvoljen je bila tzv. Zlatna soba. Mislim da je u pitanju bila kraljevska spavaca soba u kojoj su zidovi i neki predmeti pozlaceni. U svakoj prostoriju u dvorcu postoje uredjaji koji prate i regulisu temperaturu i vlagu.

I sama okolina dvorca je impresivna. Na puticu do dvorca se nalaze prostorije u kojima je boravila posluga. I same te gradjevine izgledaju kao mali dvorci.

Bile smo i na voznji brodicem jezerom Snagov na kome se nalazi ostrvce sa manastirom u kojem se nalazi grob grofa Drakule (u grobu je navodno sahranjena samo Drakulina glava).

Obisle smo i zamak Bran u kome je navodno grof Drakula bio zatocen.

Jedno prenociste smo imale i u Bukurestu. Imale smo celodnevni obilazak Bukuresta, a uvece su nas vodili u poznatu staru pivnicu.

Mozda sam nesto i zaboravila, ipak je to bilo 2005., ali je tura stvarno bila odlicna.

Izmenjeno (jele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka