takilaki

USKRS, PRVI MAJ

166 poruka u ovoj temi

Zar ne ideš u Tursku?

Idem, ali tokom leta, bar se nadam da ce biti tako. Jos pre mesec dana sam uplatila ovaj aranzman za Grcku i to je extra povoljno, a sada u ponudi imaju i Alanju za isti period, pa me to mami... Cula sam da je tamo bolje ici u predsezoni, ali ipak mislim da necu nista menjati, i leto je blizu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roli ja i ti izgleda isto razmisljamo ;) sto se tice ovih praznika. Ja bih mozda isla SREMSKI Karlovci, Novi Sad, Becej- dvorac Dundjerski... ili mozda Vrsac... videcu. Zavisi gde nadjem

neki povoljan smestaj da se lociramo za vece ili dva :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa svi ovogodišnji odmori su nam za sada na istoj lokaciji! :) Kod mene su u opciji Vršac,Palić ili Sombor za noćenje,a o atrakcijama ću još videti,u obzir eventualno dolazi neki salaš! :)

Smeštaj u Vojvodini ti i nije nešto jeftin... Srećno sa potagom! Ovde kod mene u gradu imaš dobrog apartmanskog smeštaja,ali ti nije blizu ostalih atrakcija!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kanda ce ipak pasti more.. Simpaticna je meni i Budva, ali za Kotor sam vezana.

A Roli, dobro si rekao da smestaj u Vojvodini nije jeftin. Ja volim da odem do Salasa 137 i 84 onako na pice i laganu setnju, ali za prenociste stvarno treba odvojiti dosta...

E sad, kod Palica ima ona carda Guljas, ima restoran, mini zoo vrt i mislim da nude i prenociste. A ima i varijanta Majkinog salasa, itd na http://www.maestoso.co.yu/majkin_salas/index.htm

Ima i Perkov salas kod Iriga, procitah negde da je pansion 2100 dinara, ali to je pravi salas, pa ko voli nek' izvoli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, kad se budes odlucila za dvorce Transilvanije, moj savet ti je da ides preko agencije Karpati, sa vodicem Borom. Oni su se prvi specijalizovali za te ture i mislim da su cak brendirali naziv Velika/Mala Drakula tura. Sestra i ja smo se odusevile turom, iako nas je pratilo grozno vreme sve do, naravno, poslednjeg dana. Ako ti budu potrebne dodatne informacije, slobodno se javi.

Cula sam za njih da su dobri, a turom su svi koji su bili odusevljeni! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da tvrdim, ALI mislim da niko više osim njih i ne radi te ture.

I ako ih ima u ponudi drugih agencija, one su samo posrednici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog interesantnog predloga za one koji bi praznike proveli u Bosni.

Spomenula sa vec jezero Balkana. To je u stvari turisticko rekreativni centar Balkana i nalazi se 4 km od Mrkonjic Grada. U okviru ovog centra se nalaze dva jezera, malo i veliko, restoran-motel i bungalovi. Obala malog jezera je betonirana i leti je to kupaliste. Veliko je prirodnije i lepse, obala nije uredjena za kupace i voda u njemu leti ume da bude u najmanju ruku osvezavajuca, ha, ha. Oko velikog jezera je lepo setaliste okruzeno drvecem i neverovatnom prirodom. Negde na sredini setalista, iznad jezera izvire potocic/izvor cija se voda uliva u veliko jezero.

799pxbalkana2bh0.jpg

Pored ova dva jezerca se nalazi restoran-motel sa velikom terasom i divnim pogledom.

dscn1113pp5.jpg

dscn1115xl3.jpg

Smestaj mozete naci u pomenutom motelu Krajina (oni ga zovu hotel, ali...), kao i u novim drvenim bungalovima pored motela. Vise inf. sa cenovnikom usluga na sajtu: http://tup-krajina.tripod.com/cenovnik.htm

Nekih 10-tak kilometara od Balkane se nalazi eko centar-kamp Zelenkovac.

Citiram: ''Kamp spada u planinsko zašticeno podrucje živopisnog pejzaža u dolini ispod planinskog masiva Lisine 1467 m.n.v.

Kroz dolinu kampa protice potok sa pitkom vodom, desetak vodenica, tri bungalova, mala sala za sastanke i radionice. Svi sadržaji u okviru kampa izradeni su iskljucivo od drveta i kamena kako ne bi bio narušen prirodan izgled okoliša.

Od samog ulaza u eko - zonu zastaje Vam dah koliko je sve savršeno uklopljeno u prirodni ambijent. Potok objedinjuje centar na kome su sagradeni svi sadržaji. Drveni bungalovi na potoku povezani su kamenim mostovima.

U centru naselja nalazi se galerija koja ujedno posluje i kao restoran. U centru kampa nalazi se pozornica na kojoj se održavaju festivali, svirke i sl.''

Mi smo na Zelenkovac isli leti, jer negde u avgustu bude jazz festival. U kampu su obicno bili smesteni stranci, volonteri ekoloskih drustava iz Evrope. Smestaj je kao sto se procitali u simpaticnim drvenim bungalovima. Kafic-galerija se takodje nalazi u drvenoj kucici i ima i bastu za sedenje napolju. Slike necu postavljati da ne zagusim stranicu. Vise inf. na: http://www.ljeto-zima.com/SITE/PROFIL/Kamp...ed-06f53e4a51e3 i

http://www.zelenkovac.org gde imate i galeriju slika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kazem da je nama kolima (iz Novog Sada) kada smo isli preko Bosne trebalo 7-8 sati, a preko Hrvatske 4-5 sati do Balkane.

Izmenjeno (jele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Kad pada uskrs?
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uskrs pada valjda 30 marta.marijana.Ne znam jos uvek gde cu otici.pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravoslavni uskrs ove godine pada 27. aprila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto je zamrla ova tema, steta. Ima do uskrsnjih i prvomajskih praznika jos mesec dana.

No, htedoh nesto da pitam. Ako se odlucim za Kotor, volela bih usput da svratim do eko kampa kod Boce na Zabljaku kog je prosle godine spominjao forumas Andrija. I dalje sam pokusavala da nadjem neke fotke kampa na internetu, ali nista. Interesuje me da li je neko u skorije vreme prolazio, boravio tamo i da li slucajno ima neke fotografije da okaci, cisto da znam kako mesto izgleda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nekoliko dana sam se vratila iz Tunisa i sad pocinjem da stedim pare za Prvi maj, ali tesko da cu stici dalje od Palica,sto mi iz ove perspektive izgleda kao odlicna ideja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videti potpis!

:D

(ako daju vizu!)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

jos uvek nismo odlucili gde cemo za praznike, u uzem izboru su Palic, Zlatibor i Budva. Ja bih nekako najradije u Budvu, ali imam samo 4 dana slobodna (kod nas ne spajaju praznike :tuzni: ), pa mislim da mi se ne isplati ici u Crnu Goru na samo tri dana. :)

A opet, s druge strane, smestaj u Budvi je znatno jeftiniji nego na palicu, dok se za Zlatibor jos nisam raspitivala...

Koje su vase preporuke? :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka