takilaki

USKRS, PRVI MAJ

166 poruka u ovoj temi

E ljudi, ja za uskrsnje praznike obidjoh Taru: Kaludjerske bare, Mitrovac, jezero Zaovine, Perucac, Bajinu Bastu, etno selo Vrhpolje kod Ljubovije, manastir Soko Grad, ...

Kad budem imala vremena postavicu neke slike i napisati nesto vise o pomenutim destinacijama.

Moram samo da spomenem da sam uzivala :wub: na kafi na terasi restorana Vrelo kod Perucca (gde se najkraca reka u Evropi (Vrelo, 365 m) uliva u Drinu, kao i na vidikovcima Banjske stene (kod Mitrovca) i Crnjeskovo (kod Kaludjerskih bara), ... Uh, zaista sam napunila baterije...

sjajno ! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vratih se i ja sa mog kraceg putovanja. Obisli smo koliko se moglo-i koliko je vreme dozvoljavalo. Mogli smo i vise ali to je bilo ovog puta ovako- u ktatkim crtama.

1.05.- Smederevo i Smederevska tvrdjava. Fantasticno! Tvrdjava je ogromna i nisam ocekivala tako nesto- obavezno posetiti :)

Bela ckva i jezera- nije lose obici ali nista posebno. Priroda je lepa guzva kao i svuda za prvi maj . Sreca odabrali smo mesto gde su u nasoj okolini pustali rok i zabavnu muziku ali zato sa druge strane jezera su cepali narodnjaci :tuzni: Ja licno nisam ni malo ljubitelj kupanja u jezeru ali naravno ima onih koji to vole. U Beloj crkvi obisli pravoslavnu, katolicku , rusku i rumunsku crkvu. Do Rumunije samo 11km. ali treba viza na zalost pa nema mrdanja. Tu smo nocili.

2.05. Posle dorucka krecemo iz Bele crkve ka Vrscu. Usput svracamo u Karas-Jasenovo-tako se zove neko seoce mislim gde je priroda prelepa takodje . Bila je neka revija kanua, tereni za odbojku, satori, park skulptura, mali vodopad...

Vrsac- tu smo bas videli mnogo toga. -GRADSKA KUCA

-VLADICANSKI DVOR

-SABORNA CRKVA

-RIMOKATOLICKA CRKVA koja me je stvarno odusevila pogotovo kada smo uspeli da udjemo unutra- zastaje dah koliko je velika i kako je unutrasnjost ocuvana i kako sve izgleda ...

-RUMUNSKA PRAVOSLAVNA CRKVA

-CENTAR MILENIJUM, VILA BREG

-VRSACKA KULA NA VRSACKOM BRDU- stvarno se vredi popeti do gore fenomenalno a tek pogled odozgo na ceo Vrsac i vinograde... vredi doziveti

-MOTEL VETRENJACA

NOCENJE u Beogradu pa onda

3.05. SREMSKI KARLOVCI

tu je vec kisa pocela uveliko da nas zafrkava i da nam remeti planove po malo. Tu smo naravno obisli sve sto vredi da se vidi znate vec i sami da ne ponavljamo ono sto znamo

NOVI SAD

E tu je katolicka crkva ostavila na mene najveci utisak- neopisivo . Na zalost nismo imali priliku da udjemo unutra- neki drugi put.Obisli smo sve ono u centru i naravno na kraju Petrovaradin. Tu je onaj sladak hotelčić LEOPOLD!!! He, he kako je unutra samo da znate :kez: dali su nam cenovnik :wacko: da budemo upoznati kada hocemo sledeci put da svratimo.

Nocenje u Beogradu

4.05. Posto smo bili u centru skoknuli smo na ono vencanje od 200 parova . Od gomile snasa nisam mogla da pronadjem pet komada da kazem ova je lepa- ono je bilo totalno razocarenje kada se gleda izbliza. Sto se tice organizacije i ideje sve je bilo ok.

Povratak kuci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na planirani put ka Slovackoj krenuli 29.04. uvece i kroz Madjarsku, na zalost, prosli nocu. Ma bili smo vec u Madjarskoj ali lepo je opet videti.

Odrednica prvog dana ( 30. 04. ) bila nam je Bratislava u koju smo stigli u ranim jutarnjim satima. Uz pomoc vodica ( koji je poreklom Hrvat ozenjen Slovakinjom ) obisli smo tvrdjavu sa koje se pruza fenomenalan pogled i centar grada ( toliko je vreme dozvoljavalo ). Naravno, imali smo vremena i za obilazak suvenirnica i degustaciju piva. Popodne smo nastavili put ka Trencinu, koji je po prvobitnoj zamisli, bio nase krajnje odrediste. Vecernji izlazak je naravno bio ''pod obavezno'' ali, na nase zaprepascenje, prolazeci kroz centar grada ne nailazimo ni na kakve prolaznike. Jednostavno nema ljudi. Obidjosmo malo centar pa, naravno, svratismo u pivnicu. Tu je bilo ljudi, cisto toliko da nije prazno.

Drugog dana ( 01. 05. ) pre podne smo proveli u centru Trencina gde je povodom praznika organizovan ''kulturno-umetnicki'' program i neka vrsta vasara. Male tezgice na kojima se, za razliku od nasih vasara, prodaju stvari '' rucne radinosti ''. Naravno, kupovina sitnica se podrazumeva. Zatim odlazimo u banju u neposrednoj blizini grada. I opet ista slika-nigde ljudi, tek po koji prolaznik. Banja je lepa ali sa dosta napustenih ogromnih starinskih kuca koje vape za renoviranjem. Po povratku u Trencin obilazimo tvrdjavu, koja je ujedno i jedina znamenitost grada i naravno trzni centar ( koji je, na nase iznenadjenje, radio ) cisto da ne ispadnemo iz forme u toku praznika.

Za treci dan ( 02. 05. ) planirali smo povratak ali odlucujemo da skoknemo do Beca jer je na samo 67 km od Bratislave. Valjda nam se svidelo to prelazenje iz zemlje u zemlju bez zaustavljanja na granicama. Bec - prica za sebe! Na sve strane guzva, ludnica i Srbi! Arhitektura-fenomenalna. Neverovatno! Ali isuvise kratko za grad kao sto je Bec. Sve se svelo na jurnjavu da se sto vise stvari vidi za samo par sati.

I na kraju - zal za propustenim. I dilema - da li je uopste trebalo dolaziti na tako kratko vreme ili treba biti zadovoljan i sa toliko? Bar za sada.

Naravno, slede MFT!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obidjoh u jednom danu Manasiju, pa Lisine, zatim Resavsku pecinu i na kraju Ravanicu. Lep jednodnevni izlet. Sto me odushevila Resavska pecina ne mogu da Vam opishem. Bio sam tamo davno pre 20 i kusur godina pa sam i zaboravio kako je. Doduseh vodic je smor i ne zna nista vishe da kaze sem onoga sto su je naucili da kaze, ako joj kojim slucajem postavis nedaj boze neko pitanje o tome sta i kako nece umeti da ti odgovori. A profesora koji je otkrio pecinu pominje na svakih 3 sekunde ( i njegovog sina bobana) tako da sam pomislio da ili joj je to otac ili muz.

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obidjoh u jednom danu Manasiju, pa Lisine, zatim Resavsku pecinu i na kraju Ravanicu. Lep jednodnevni izlet. Sto me odushevila Resavska pecina ne mogu da Vam opishem. Bio sam tamo davno pre 20 i kusur godina pa sam i zaboravio kako je. Doduseh vodic je smor i ne zna nista vishe da kaze sem onoga sto su je naucili da kaze, ako joj kojim slucajem postavis nedaj boze neko pitanje o tome sta i kako nece umeti da ti odgovori. A profesora koji je otkrio pecinu pominje na svakih 3 sekunde ( i njegovog sina bobana) tako da sam pomislio da ili joj je to otac ili muz.

Poz

I ja bih rado otišla negde ovde po Srbiji za praznike (Uskrs ili Prvi maj), ima li ko predlog? Videla sam na sajtu Prolom Banje Uskršnji Welnes vikend i Prvomajski uranak u Đavoljoj Varoši, ima li neko nekakva iskustva sa njima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguće da niko nema nikakva iskustva, pozitivna ili negativna, u vezi ove banje?

Ponude deluju primamljivo, ali se ipak ne usuđujem bez ikakve preporuke da pođem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djavolju varos je lepo obici i videti. Ali cinjenica je da u vreme prvog maja svuda su guzve i treba se pripremiti na to. A takodje i na duza cekanja kelnera u restoranima.Prolom banja- nisam bila. Ali sugurno vredi svratiti kada si vec tu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djavolju varos je lepo obici i videti. Ali cinjenica je da u vreme prvog maja svuda su guzve i treba se pripremiti na to. A takodje i na duza cekanja kelnera u restoranima.Prolom banja- nisam bila. Ali sugurno vredi svratiti kada si vec tu :)

Ako idete u Prolom banju obiđite crkvu Lazaricu . Crkva je urađena na principu kovanice i oko nje se nalaze šljive čije se stabla uvijaju oko svoje ose (legenda kaže da su se tu Lazar i vojska pričestili pre polaska u boj na Kosovo i da kako se sveštenik kretao oko crkve prilikom bogosluženja tako su se i stabla uvijala). Put do crkvice je kroz šumu i lepo je prošetati od Prolom banje do nje , ispod vrkvice je bila jedna lepa livada za odmor i mali piknik.

uvijena-stabla-1.jpg

uvijeno-stablo-2.jpg

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se razmisljam izmedju Kotora, Tare i jezera Balkana u BiH. Zvala da se raspitam za cene privatnog smestaja u Kotoru, pa mi nesto skupo bilo, ali dobro, nazvala sam svega dve kuce.

Mi u firmi spajamo praznike, a kod jace polovine se jos ne zna, pa to pravi problem.

Na Balkani sam vec bila par puta i volim tamo da odem, a na Tari nijednom i bas me nesto privlaci. Videcemo...

Tara ti je super ... barem meni ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja putujem u drvar i obilazak martin broda tamo je ko u raju dve reke una i unac vodopadi une su nezaboravni, a pastrmka je vrhunska a ako stignem drugi dan cu da idem na satorsko jezero netaknuta priroda cist vazduh mir i tisina podjite samnom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tara ti je super ... barem meni ...

Tara je KRALJICA....

a evo koja slikica UNE u februaru....

DSC00657.jpg

DSC00654.JPG

i UNE kada je mirnija, vreme toplije, a vegetacija bujnija...

alga%203.5%20(11).JPG

alga%203.5%20(10).JPG

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila na Rajackim pimnicama!

Najavljivali kisu,mi skoro odustali,ali kisa pljusnula tek oko 17h!

Lepo obici mada mi se cini da je lepse kada su manje guzve,za 1.maj mnogo pijanih,teturavih klinaca!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

heheheehehe

KOSUTNJAK!!!!!!!!!!!!!!! SAS' TRUBACI :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prosli vikend smo bili u martin brodu na uni tamo je bozanstveno, mirtisina lepota une i vodopada ,vredi otici tam i odmoriti se.post-8711-1244019220_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka