pizza_slice

METSOVO - grčki zlatibor

24 poruke u ovoj temi

'Alal vera postavljaču teme. Za mene je Metsovo uvek bilo i ostaće simbol jagnjetine. Prvi put sam svratio u prolazu od Soluna ka Atini uz obilazak Meteora, rekoh, 'ajde da vidim i to čudo. Od tada kada god mi se nađe na putu ne propuštam ga. Prošle godine na putu za Lefkadu pogodite gde sam pravio pauzu.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da ovog leta prespavamo u Mecovu. Ocigledno je rec o interesantnom planinskom mestu koje vredi videti. Ono sto me interesuje, to je parking. Vidim da su sve to uske, strme, jednosmerne ulice, pa mi se cini da mesto za auto nije bas jednostavno pronaci.

Kakva su vasa iskustva po ovom pitanju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hoteli uglavnom imaju garaže.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U ovom restoranu smo i mi rucali:rolleyes:

Odlicna je hrana:smajl:

Da li se sećate naziva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo piše Το Κατωι

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo odlučili da, umesto našeg uobičajenog noćenja u Metsovu, konačno svratimo u Janjinu. Ne bih baš da otvaram novu temu, mislila sam da par reči i fotografija o Janjini postavim ovde, jer Metsovo i Janjinu deli svega par desetina kilometara,

Godinama smo prolazili pored tog grada i sa auto-puta gledali ka jezeru, pitajući se - kako je tamo. Utisci na Forumu bili su pomešani, neki forumaši su bili oduševljeni, drugi su pisali da je Janjina turska kasaba za niskoplatežne grčke turiste, itd. Naš boravak sveo se na predvečernju šetnju i večeru  uz jezero, te  obilazak starog dela grada unutar zidina. Nismo ulazili u muzeje, niti videli pećine u Perami.

Janjina je prilično veliki grad (za grčke pojmove) - oko 100.ooo stanovnika. Deo grada unutar zidina je lepo uređen, uglavnom renoviran. Mnoge kuće su pretvorene u pansione i male (apart)hotele. Šetalište uz jezero je prilično zapušteno, nema cveća, trava nije pokošena, spomenici su išarani sprejem, ima dosta smeća gde mu mesto nije. Ipak, samo šetalište i okolne ulice su pune kafića i restorana, poslastičarnica i suvenirnica, a večernja atmosfera je grčki uzavrela. Svi su napolju, svi jedu i piju. Bilo je turista iz zapadne i severne Evrope, i, naravno, Grka. Vlasnica divnog hotelčića Siarava, u kojem smo prenoćili, rekla nam je da je glavna turistička sezona u Janjini, zapravo, tokom zime.

IMG_20190816_193632.jpg

IMG_20190816_195033.jpg

IMG_20190816_201217.jpg

IMG_20190816_201658.jpg

IMG_20190816_201742.jpg

IMG_20190816_215145.jpg

IMG_20190816_220104.jpg

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25955
    Ukupno tema
    865942
    Ukupno poruka