Guest gogi

Air Serbia- Ex JAT

557 poruka u ovoj temi

Normalno je da si bijesna zbog kasnjenja a jos normalnije da sama biras rutu i nacin kako ces da letis tamo gdje zelis da stignes,potpuno se slazem.

Samo zelim da ponovim da avioni kasne redovno i da to nije karakteristika ili da vazi samo za neku kompaniju.

Ja ne letim precesto,nekoliko puta godisnje pa sam imao svakakvih situacija: propale su mi karte jer je bankrotirala kompanija,promijenio je prevoznik red letenja pa mi je bila nemoguca konekcija  pa otkazan let jer strajkuju kontrolori pa vise puta kasnjenja i otkazivanja letova za npr sjutra i sta cu vidim da se to redovno desava,progutam gorku pilulu i idemo dalje.

A kad smo vec kod pilule da se nasalim malo bas sa alitalia let iz Rima za Bg ja posto se prilicno plasim letenja uzeh pokoji bromazepam i neki beta blokator i taman hemija pocinje da radi kad javljaju let odlozen za 2  i po sata :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko Air Serbia obicno naplacuje cekirani prtljag i da li je ta cena prtljaga ista za letove iz Beograda i Nisa?Vidim da u osnovnoj tarifi dozvoljavaju samo jedan kabinski prtljag a nemaju Priority opciju kao Ryanair,pa da se makar unesu dva kabinska prtljaga,to bi bilo ok za turisticka putovanja.Bio bih zahvalan ako bi mi neko pojasnio situaciju sa cenama prtljaga.Postali su gori od low cost ali su im i ove promotivne cene iz Nisa isto tako niske,verovatno je cilj da se otera konkurencija,ali sta je tu je,to je vec politika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povratni veliki prtljag od 23 kg iz Bg ka nekoliko evropskih gradova je 40 eura, ne mogu da ti garantujem da li je tako baš ka svim destinacijama.

Ko zna kako su postavili tarife za te jeftine letove iz Niša. 

Dodatni prtljag im je posebna priča, u jednom pravcu je 60 eura. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Nisa ako su karte one promotivne prtljag sad u avgustu je ja mislim 60€ po letu znaci za povratni let 120€.

Inace je uvjek skuplje u spicu sezone ali ovo je mnogo djavo ga odnio.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, bas sam juce gledao, eventualno je okej nekome ko zivi bas u Nisu, ali ostalima ne, dok platim prevoz do Nisa i izgubim koliko sati u transportu za te pare imam diretkne iz BG

sve, ali sve mora da se obesmisli, bice karta jerftina u jednom pravcu a onda cemo povratak da naplatimo 6 puta skuplje...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sto je potpuno neshvatljivo (razumem da nema puno veze sa ovom temom ali..) je to da nemamo ni jedan jedini direktan let kad bilo kom gradu u Portugaliji. To je jedna od samo nekoliko EU zemalja ka kojima uopste nemamo direktnu vezu iz Srbije.

Doduse, nije previse ni cudno znajuci da do pre samo par godina (pre Vuelinga) nismo imali diretknu vezu ka nijednom gradu u Spaniji koja je peta najveca zemlja u EU...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Logicno je bilo da se takva linija uspostavi obzirom da firma koja je zakupila beogradski aerodrom gazduje sa prakticno svim aerodromima u Portugaliji medjutim za sada nista od toga.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Er Džihad je davnih godina dok se zvao JAT leteo direktno za Madrid ali je onda to iz nekih razloga ukinuto, ne mogu da se setim da li linija niije obnovljena nakon ukidanja sankcija pa potom ugašena ili uopšte nije bila ni vraćena u redovni saobraćaj. 

Ove novouvedene linije su samo u letnjem redu letenja. nadajmo se da je to privremeno i da će prerasti u stalne. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Redovne su linije za spaniju. 

Sezonska je nica. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da Airserbia vrlo agilno koristi bankrot slovenacke Adrie i uvodi desetine novih letova na linijama gdje se sansa otvorila novonastalom situacijom. 

I Montenegroairlines kao i Croatiaairlines nece jos dugo izdrzati pa ce i tu biti prostora za sirenje u skoroj buducnosti. 

Izmenjeno (stalker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi, prvi put sam rezervisao karte preko AirSerbia (preko web sajta) pa imam par pitanja, posto odgovore nisam nasao na njihovom sajtu. Kupio sam Ekomonsku klasu i nisam izabrao sediste.

- Kada ce biti dostupno online cekiranje?
- Da li cu na cekiranju dobiti boarding pass?
- Posto nemam prtljag (osim rucnog) da li sa boarding pass-om i pasosem mogu da idem direktno na Gate? Nema potrebe da idem na neki check-in salter?
- Da li moram da imam ostampanu kartu ili postoji neka mogucnost elektronske karte?
- Kako funkcionise cekiranje za povratni let (Rim) ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekome ce zvucati smesno ono sto pitam, ali do sada nisma kupovala online kartum avionom sam putovala sam preko agencije.

Zaniam me sta znaci ovo-'' 48 сати пре полетања почиње пријава за лет '' ?

Npr, hocu da online kupim povratnu kartu. I popunim sve na njihovom sajtu. Sta se dalje desava?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Zaniam me sta znaci ovo-'' 48 сати пре полетања почиње пријава за лет '' ?

 

Check-in prijava na let (popunjavaš e-podatke koji se traže, ime, datum rođenja, broj pass. Itd) dobijaš boarding pass, karta za ulazak u avion i broj sedišta, bez toga ne možeš ući u avion. 

Bar kod, da ne bi štampala boardin pass izgleda ovako, očitaju ga na izlaznom terminalu (Gate). 

cbh6y7vaum00hjrq5t1iz4hhh.gif.80b2f92d84

Kao što možeš videti u donjem delu se vidi broj leta, broj sedišta i datum putovanja, sve ostalo se očitava kroz kod. Check-in je  dostupan 48 H pred let. 

 

 

Npr, hocu da online kupim povratnu kartu. I popunim sve na njihovom sajtu. Sta se dalje desava?

Rezervacioni sistem te navodi sam kroz nekoliko koraka do krajnjeg cilja a to je plaćanje. Uneseš broj kartice, CVC kod od tri cifre sa poleđine kartice, a onda dvostruki osećaj, ushićenje zbog kupljenih karata i blago preskakanje srca kada stigne SMS da su parice odletele, bar je kod mene tako:D

Kad te prođe taj osećaj, dobijaš na e-mail koji si im ostavila, potvrdu i detalje leta koji su zapravo tvoja aviJonska karta, koja niššš ne važi bez gore pomenutog boarding pass-a. 

Dobro proveri sve podatke, unosi podatke uvek "ošišanom" latinicom baš kao što piše tvoje ime i prezime na dnu prve strane pasoša. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka