ZexyS

Tajland, Kambodza, Vijetnam, Laos, Burma i Malezija

12 poruka u ovoj temi

Zanimalo bi me ovo putesestvije. Oko mesec dana bi bio. Nadam se da je dovoljno.

Sleteo bi  iz Beograda na Bangkok Suvarnabhumi aerodrom. Muvao bi se 10-ak dana na Tajlandu. Posle koji dan u Kambodzu, Vijetnam, Laos, Burma i napokon se spustam dole do Malezije (Kuala Lumpur i Singapur uglavnom par dana). Onda bi iz Singapura leteo nazad za Beograd. Ima li letova za Bg odatle? lol :D da ne idem opet nazad za Bangkok da se cimam za let za Srbiju (a onda bi mi trebala i multientry viza za Tajland koja kosta 150 eura cini mi se). Za koji mesec cu imati detaljan plan u dan, cim se malo vise upoznam sa destinacijama. A vasi predlozi su dobrodosli :)

Takodje zanima me kako je najlakse i koliko kosta prevoz izmedju Tajlanda, Kambodze, Vijetnama, Laosa i Burme? Kako je najjednostavnije kretati se izmedju tih destinacija?

Postavio sam ovu temu jer ce mozda nekome koristiti ubuduce ako bude hteo ovom rutom da ide,

I da li bi za ovih mesec dana putesestvija bilo dovoljno 1500 eura plus avio karte od Srbije i nazad za Srbiju?

Ako neko ima iskustva i ako neko zivi na ovim krajevima, svaki savet je dobrodosao.

Hvala svima unapred.

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

" Za koji mesec cu imati detaljan plan u dan "

jedva čekam da vidim kako će taj plan izgledati :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

" Za koji mesec cu imati detaljan plan u dan "

jedva čekam da vidim kako će taj plan izgledati :D

 Veruj mi, i ja jedva cekam da vidim kako ce plan izgledati :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto sam razmisljao da odmah iz Beograda letim za Burmu ili Laos (razmisljao sam da skinem Burmu sa spiska i uopste ne idem tamo ako se ispostavi da je neizvodljivo i komplikovano zbog leta i zbog putanje, ne bi da idem tamo amo i da se vracam)...posle par dana Laosa bi isao u Vijetnam jedno 6 dana, pa Kambodza jedno 3 dana i onda napokon u Tajland jedno 10-ak dana. I onda se spustam dole do Malezije u Kuala Lumpur i krajnja destinacija Singapur odakle cu da letim nazad za Beograd.

Ako neko zna bolje i ko zivi u tim krajevima, svi saveti su dobrodosli.

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo otprilike okvirnog plana za moje putesestvije. Ovaj put sam izostavio Burmu za sledeci put. Svi saveti su dobrodosli, sta bi vi dodali ili oduzeli ovde itd, itd...

Moja avantura bi pocela dolaskom avionom iz Beograda u Laos (300-400 e karta u jednom pravcu)

LAOS  (vizu resavam i placam na aerodromu u Luang Prabang?)

1 dan:

Slecem iz Srbije u Laos na aerodrom Luang Prabang.
Blejim u gradu.

2 dan:

Ujutro idem da vidim vodopade Kuang Si (sat vremena busom, taksijem, stogod...)

-------------------------------------------------------------------------------------------

VIJETNAM  (ukinuli nam vize?)

3 dan:

Ujutro avionom sa Luang Prabang aerodroma letim u Hanoi, Vijetnam (oko sat i po vremena puta, karta oko 90 eura)
Vidim vrtove Hoan Kiem jezera, Ngoc Soen – hram heroja, But Kulu.

4 dan:

Idem na Phoenix Day Cruise 1 Day ($52) 

5 dan:

Ujutro letim iz Hanoi za Hue (oko 1 sat puta, karta u jednom pravcu oko 30-ak eura)
Videti  Kraljevsku Nacionalnu srednju školu, poseta Carskom Gradu.

6 dan:

Ujutro iz Hue idem za Da Nang (2 sata busom)
Videti The Marble Mountains.
Odatle busom do Hoi An (1 sat puta)

7 dan:

Ceo dan u Hoi An-u.

8 dan:

Ujutro iz Hoi An-a (iz aerodroma u Da NAngu) idem avionom za Ho Chi Minh (Sajgon) (sat i po vremena put, avio karta  oko 18 eura )
Videti katedralu Notr Dam, zgradu Glavne pošte, Palatu Ujedinjenja, zgradu Opere, Skupstinu grada, muzej rata, markete Ben Tan i Saigon Skver.

9 dan:

Videti Cu-Chi tunele.

10 dan:

Voznja rekom Mekong.

--------------------------------------------------------------------------------------------

KAMBODZA  (vizu resavam na aerodromu u Phnom Penh?)

11 dan:

Avionom iz Ho Chi Minh-a ujutro letim za Kambodzu (Phnom Penh), let traje 45 minuta, cena karte oko 50 eura.

12 dan:

Ujutro iz Phnom Penh-a letim avionom za Siem Reap (40-ak min puta, karta oko 30-ak eura)
Odmah idem da vidim  Angkor Wat.

--------------------------------------------------------------------------------------------

TAJLAND  (vizu resavam u Beogradu u konzulatu?)

13 dan:

Ujutro avionom iz Siem Reap-a letim za Bangkok (oko 81 eura karta, sat vremena puta). Voznja camcem rekom Chao Praya. Poseta hramu Wat Arun.
Idem uvece da blejim malo u Khao San Road i na Baiyoke Sky na vrh zgrade u restoran.

 

NASTAVICE SE....
 


 


 

 


 

 

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da ti napomenem,to "odmah idem da vidim Angkor Wat" nije bas tako. Bez 2-3 dana nista. To je najveci hram na svetu. I nije samo otici. Treba ga doziveti i obici,a za to treba vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A i nije Angkor Wart jedini hram koji treba obici. Tu su na primer Banteay Srei ,Angkor Thom, kraljevska terasa...

Ma ima oko 20-30 lokalita u okolini koji se mogu obici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko neko stvarno planira ovakav put mi( žena i ja) bili smo u sopstvenoj organizaciji. 45 dana Beograd-Bangkok-Mandalay-Bagan-Yangon-Ngwe saung-Yangon-Kuala-Lumpur-Langkawi-Penang-Kuala lumpur-Bangkok-Koh Phangan-Koh Samui-Bangkok-Beograd. Ukoliko vam trebaju servisni podaci ili naši utisci pišite u inbox. 

Još tri puta po mesec dana u sopstvenoj organizaciji bili smo na Tajlandu( sva mesta od Chang Raia do Phuketa). Ukoliko znamo pomoćićemo informacijama. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nebojsabrada hvala na info :) Pitacu kada dodje vreme :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A i nije Angkor Wart jedini hram koji treba obici. Tu su na primer Banteay Srei ,Angkor Thom, kraljevska terasa...

Ma ima oko 20-30 lokalita u okolini koji se mogu obici.

Upravo tako. To je kompleks hramova. A treba ići što pre...Kinezi užurbano odkupljuju obalu i prave gradove umesto sela. Zimus je Marlboro koštao 0,9 $ a plodovi mora sa pićem 7,99.

Malo ti majmuni kradu iz tanjira ali ništa strašno. 

Izmenjeno (Ludvig Van)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo par sličica...

IMG-37a8598f0ad80e933c1b0ffe906bb149-V.jpg

IMG-9aa874c2826832bc68a08d1640beb64f-V.jpg

IMG-04536913de3b41569089bb03bc1ea13a-V.jpg

IMG-712acf444fe6e06075280a97bb46fbe8-V.jpg

IMG-d065b244117db1dca13933da6e77a49b-V.jpg

IMG-6c8e2b3509e64ad9ff846552c9ce5ff5-V.jpg

IMG-8c0fedd7279d5bd4043f5bbe53c64c6f-V.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je jednostavno dobiti vizu po dolasku za Laos, Kambodzu i Vijetnam? Ili je bolje da se to odradi unapred (e-visa)? 
Hvala unapred ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka