Анча

Putovanje bez agencije

106 poruka u ovoj temi

...mozda cu nekog ubediti da ostavi agencije "po strani".

pozz. 000202BE.gif

Ja uvek "book-iram" preko net-a...

Sopstvena rezija, ali bez te neke doze neizvesnosti...

I, super je...

A to ako od sledece godine bude "kad, gde i koliko hoces", pricacemo i o tome - kada "svane" taj divan dan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek "book-iram" preko net-a...

Sopstvena rezija, ali bez te neke doze neizvesnosti...

I, super je...

A to ako od sledece godine bude "kad, gde i koliko hoces", pricacemo i o tome - kada "svane" taj divan dan...

Ja sam se kasno ukljucio na forum samim tim i kasno saznao za neke linkove gde moze da se rezervise. Poslao sam nekoliko mejlova, ali terminski nismo mogli da se uklopimo sa slobodnim terminima kod potencijalnih gazda, ali ono sto sam video ima mnogo boljih kuca, smestaja na super mestima i na samoj plazi, sa velikim dvoristima i po nekom sadrzinom za decu.....a sve to kad se preracuna cena po danu izadje isto kao i preko nasih agencija - ali kazem ne moze se porediti smestaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kao domacinu ove teme sleduje mi i da kazem koju o mom iskustvu "u sopstvenoj reziji"......

Vratio sam se prosle nedelje iz Grcke, letovao sam u Siviriju malom mirnom i porodicnom mestu na Kasandri. Vratio sam se prezadovoljan jer mi je sve islo "kao po loju". Mesto se nalazi na suprotnoj strani od Kalitee, bas se u centru Kalitee skrece prema Siviriju i ide se jos nekih 8 km. Mesto je malo i mirno, jedino zivne vikendom kad naidju Grci.

Citao sam razne komentare u vezi ove moje teme, od toga da se upustam u veliku avanturu i da je tesko tako naci smestaj do toga da su mi govorili da je to super.....pa meni je bas ispalo super. Sam smestaj sam nasao za nekih 15-tak minuta, dok smo ja i deca dosli do plaze da vidimo kakvo je more, supruga se vec vratila nasavsi smestaj. Po ceni od 35evra dnevno dobio sam cetvorokrevetni apartman sa odvojenom spavacom sobom (francuski lezaj) a u prvoj prostoriji su bila jos dva lezaja i malo odvojena kuhinjica.....terasa naravno ogromna tipicna za Grke, nekih 10-12m2.

Sve u svemu zadovoljan sam kako sam prosao, i cenom apartmana i mestom u kom sam letovao i nacinom na koji sam letovao......ne verujem da cu ikad vise ici preko agencije, jer ne vidim ni jedan razlog sta oni mogu da mi ponude vise od ovoga......jeftinije sam sigurno prosao a kvalitetnije....

moja preporuka onima koji se dvoume da li da probaju, slobodno........necete se pokajati.

Izmenjeno (ancha)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ancha bravo! Hrabro i isplatilo se.

Mi smo ipak pronasli na netu, rezervisali, uplatili avans, vizirali, krecemo SUTRA u Vourvourou ( apartman 4 kreveta, 100m od Karidi beach) kolima, dve prodice.

Bili smo u Neos Marmarasu pre 2 godine, idemo da potvrdimo gradivo po Sitoniji i obidjemo Kasandru. Siviri zvuči odlično, hvala na informacijama. Poseticemo sigurno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ancha bravo! Hrabro i isplatilo se.

Mi smo ipak pronasli na netu, rezervisali, uplatili avans, vizirali, krecemo SUTRA u Vourvourou ( apartman 4 kreveta, 100m od Karidi beach) kolima, dve prodice.

Bili smo u Neos Marmarasu pre 2 godine, idemo da potvrdimo gradivo po Sitoniji i obidjemo Kasandru. Siviri zvuči odlično, hvala na informacijama. Poseticemo sigurno.

Ako budes isla na Kasandru, ne propusti da ides do Sivirija i Furke, pa i do Posidija. U centru Kalitee skrenes desno i samo pratis put, posle 8km je Siviri, a od Sivirija jod 5km pratis put i Furka. Oba su od Kalitee bliza nego Pefkohori. Vredi pokloniti paznju i toj tamo strani, neznam zasto svi idu u Pefkohori, Hanioti i Polihrono........vise je izvikano. Bio sam jedno prepodne u Pefkohoriju i sokirao se koliko je krcata plaza. Na ovom delu gde sam ja bio za decu je perfektno i niko nikoga ne preskace na plazi, preko nedelje idealno za vikend samo pojacana guzvica zbog Grka, ali ni tad nije strasno.

Jedino sto moram da budem iskren, sto se tice prirode i okruzenja po meni je Sitonija mnogo bolja.......mirne uvalice, puste plaze do kojih se do pojedinih ne moze doci ni kolima, nestvarni pejzazi.........to na Kasandri nema.

SRECAN TI PUT I LEP PROVOD MUNGOSAVA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ancha,

kako ste vi dobili vizu za Grcku bez vaucera ili rezervacije preko neta?

Mislim, kako da odem u Grcku, samo udjem u zemlju i tamo na licu mesta biram smestaj? Nekako sam mislila da moram imati pozivno pismo, vaucer, rezervaciju preko neta, bilo sta od toga..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ancha,

kako ste vi dobili vizu za Grcku bez vaucera ili rezervacije preko neta?

Mislim, kako da odem u Grcku, samo udjem u zemlju i tamo na licu mesta biram smestaj? Nekako sam mislila da moram imati pozivno pismo, vaucer, rezervaciju preko neta, bilo sta od toga..

Ja sam dobio preko agencije vaucer i garantno pismo, sve kao da idem u njihov smestaj........naravno samo da bi dobio vizu..........sve to po prijateljskoj osnovi uradjeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaa..

Pa to je druga stvar ;)

Ja cu od sada ici na varijantu bukiranja preko neta.

Ove godine smo muz i ja isli svojim kolima na Tasos, a platili smestaj preko agencije.

Za dalja letovanja, informisacu se preko neta.

Hvala na odgovoru!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaa..

Pa to je druga stvar ;)

Ja cu od sada ici na varijantu bukiranja preko neta.

Ove godine smo muz i ja isli svojim kolima na Tasos, a platili smestaj preko agencije.

Za dalja letovanja, informisacu se preko neta.

Hvala na odgovoru!

I ja sam do sad tako isao, platio smestaj preko agencije a svoj prevoz..........sada sam odlucio ovako i bilo je bolje nego sto sam ocekivao.

za dalja letovanja sacekaj, ako da bog i ukinu vise sta ce ti bukiranje preko neta.......sednes u auto, poneses pasose i novcanik i biras mesto.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaa..

Pa to je druga stvar ;)

Ja cu od sada ici na varijantu bukiranja preko neta.

Ove godine smo muz i ja isli svojim kolima na Tasos, a platili smestaj preko agencije.

Za dalja letovanja, informisacu se preko neta.

Hvala na odgovoru!

Ja ne volim da idem "nenajavljen" ali je moguće naći smeštaj i kad baneš. Treba samo imati u vidu da je to znatno teže uraditi u avgustu kada i Grci idu masovno na odmor. Na Tasosu sam "snimio" nekoliko za mene interesantnih smeštajnih objekata, svi imaju mogućnost da sa njima kontaktiram mail-om i svi kažu: "za dogovor, javite se u martu".

Ove godine upravo tako letujem - na osnovu dogovora sa gazdaricom koji sam napravio prošle godine a potvrdio u martu. Vizu sam imao obezbeđenu na drugi način ali da nisam, ona bi mi poslala pismo da sam rezervisao boravak.

Velika je verovatnoća da nam sledećeg leta neće trebati vize, ili će ulazak u Grčku biti značajno olakšan.

Izmenjeno (zokiNBGD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kao domacinu ove teme sleduje mi i da kazem koju o mom iskustvu "u sopstvenoj reziji"......

Vvratio sam se prosle nedelje iz Grcke, letovao sam u Siviriju malom mirnom i porodicnom mestu na Kasandri. Vratio sam se prezadovoljan jer mi je sve islo "kao po loju". Mesto se nalazi na suprotnoj strani od Kalitee, bas se u centru Kalitee skrece prema Siviriju i ide se jos nekih 8 km. Mesto je malo i mirno, jedino zivne vikendom kad naidju Grci.

Citao sam razne komentare u vezi ove moje teme, od toga da se upustam u veliku avanturu i da je tesko tako naci smestaj do toga da su mi govorili da je to super.....pa meni je bas ispalo super. Sam smestaj sam nasao za nekih 15-tak minuta, dok smo ja i deca dosli do plaze da vidimo kakvo je more, supruga se vec vratila nasavsi smestaj. Po ceni od 35evra dnevno dobio sam cetvorokrevetni apartman sa odvojenom spavacom sobom (francuski lezaj) a u prvoj prostoriji su bila jos dva lezaja i malo odvojena kuhinjica.....terasa naravno ogromna tipicna za Grke, nekih 10-12m2.

Sve u svemu zadovoljan sam kako sam prosao, i cenom apartmana i mestom u kom sam letovao i nacinom na koji sam letovao......ne verujem da cu ikad vise ici preko agencije, jer ne vidim ni jedan razlog sta oni mogu da mi ponude vise od ovoga......jeftinije sam sigurno prosao a kvalitetnije....

moja preporuka onima koji se dvoume da li da probaju, slobodno........necete se pokajati.

E Anca, prijatelju moj, mislim da 2 meseca nisam bio na ovom forumu... zakacim se sada i imam sta i da procitam. Bas mi je drago da je sve ispalo super po vas i klince. Nadam se da sam ti malo pomogao svojim opisom mesta. Moje misljenje je da u sezoni ne bi trebalo po svaku cenu juriti neka izvikana mesta vec probati nesto novo. Drago mi je sto si se promuvao svuda i video neke plaze na toj strani poluostrva. Ja i dan danas pronadjem neku novu plazu i na prvom i na drugom prstu i uvek se iznenadim kako bas to nisam video. Vredelo je biti u Siviriju makar zbog onih prelepih zalazaka sunca. Nadam se da cu i ja jos neki put skoknuti tamo mada me put u poslednje vreme nikako ne vodi u tom pravcu. Veliki pozdrav i dobro more do godine (a sto da ne jos jednom na kratko i na pocetku septembra).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Anca, prijatelju moj, mislim da 2 meseca nisam bio na ovom forumu... zakacim se sada i imam sta i da procitam. Bas mi je drago da je sve ispalo super po vas i klince. Nadam se da sam ti malo pomogao svojim opisom mesta. Moje misljenje je da u sezoni ne bi trebalo po svaku cenu juriti neka izvikana mesta vec probati nesto novo. Drago mi je sto si se promuvao svuda i video neke plaze na toj strani poluostrva. Ja i dan danas pronadjem neku novu plazu i na prvom i na drugom prstu i uvek se iznenadim kako bas to nisam video. Vredelo je biti u Siviriju makar zbog onih prelepih zalazaka sunca. Nadam se da cu i ja jos neki put skoknuti tamo mada me put u poslednje vreme nikako ne vodi u tom pravcu. Veliki pozdrav i dobro more do godine (a sto da ne jos jednom na kratko i na pocetku septembra).

cao druze, preduhitrio si me za malo......evo bas danas radim ceo dan, nedelja, mirno i bas sam hteo da ti se zahvalim putem PP....ali nema veze moze i ovako. Dugujem ti jedno veliko HVALA za sve opise mesta i nacin kako si ti trazio smestaj. Mesto je malo, jako lepo pravo porodicno, pretpostavljam da se izgradilo od tvoje poslednje posete. Inace 70% apartmana je u vlasnistvu Grka koji vikendom dodju obanjaju se i vracaju se u Solun.....i niko od njih ne izdaje svoje apartmane vec ih cuvaju samo za sebe. Upoznali smo bracni par sa malim detetom koji su rekli da njih izdavanje ne interesuje vec su ga kupili samo za svoja zadovoljstva.....zamisli 5-6 meseci godisnje da svaki vikend dodjes na more! Mesto zivne petkom popodne a u ponedeljak kad se razidju Grci vec je pusto, ma milina nema guzve idealno za decu. A smestaj smo nasli za 15 min. Bili smo se spremili za onu "tvoju" varijantu mama s decom na plazu a ja da trazim, ali smo na samom parkingu odlucili da ja i deca odemo do plaze da vidimo kakva je a supruga koja govori engleski da potrazi smestaj. I dok smo se mi vratili s plaze do kola i ona se vratila sa nadjenim smestajem, haos!

Ispalo je sve i vise nego sto smo ocekivali.Obisli smo Posidi, Furku, Kaliteu a jedno prepodne isli kod drugarice u Pefkohori i ja sam se razocarao kad sam video "milion" ljudi. Ova desna strana je duplo bolja nego leva "izvikana".

ali da ne duzim, jos jednom hvala ti puno na svoj pomoci koju sam dobio od tebe.....svaka cast! 00020143.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima ,

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa letovanjem na "bum" na Peloponezu .

trebalo bi da oko 20. avgusta krenem kolima, put Grcke , krajnja destinacija trebalo bi da nam bude Pilos,mada ne mora da znaci da cemo tamo i zavrsiti.

Lomim se oko toga dal' da rezervisemo nesto preko neta, posto je kraj avgusta u pitanju ili da krenemo pa sta bude :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima ,

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa letovanjem na "bum" na Peloponezu .

trebalo bi da oko 20. avgusta krenem kolima, put Grcke , krajnja destinacija trebalo bi da nam bude Pilos,mada ne mora da znaci da cemo tamo i zavrsiti.

Lomim se oko toga dal' da rezervisemo nesto preko neta, posto je kraj avgusta u pitanju ili da krenemo pa sta bude :)

ako si pratio malo ovu temu, ja sam napisao svoje iskustvo sa putovanjem na "bum". Iako sam bio na sasvim drugom kraju od ovog gde ti planiras da ides, mislim da je svejedno i da ces bez problema naci smestaj, mene su savetovali na forumu: opusteno i polako.......sve je to odmor! i stvarno super sam prosao. Zato mislim da ces i ti iako ides u nepoznato, naci ce se nesto............nema potrebe da se stvara tenzija sto je avgust u pitanju..........uvek ima po nesto..........pa kad se vratis da podelis i ti tvoje iskustvo sa nama na forumu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ove godine jedno vece provela u Pefkohoriju,zbog vecere mi u omiljenom restoranu Hercules,pa sam se posle dve godine koliko nisam bila u Pefkohoriju,tu osecala kao divljak sa Sitonije... :bez-zuba: Guzva,urbano,plazica uska,prepuna ljudi,odmah iznad nje put...Uhhh...I bas sam bila srecna sto smo se negde oko ponoci uputili nazad u nas mali Sarti u kome vec oko jedan iza ponoci u sred sezone grci zatvaraju radnje... :D

A sto se smestaja na bum tice krajem jula je vec frka da se na licu mesta nadje smestaj cak i u Sartiju i posto grci naravno nisu naivni i znaju da mogu,uglavnom podignu cenu...Konkretno nas su presreli neki ljudi nesto uvece u varijanti,je l znate gde mozemo ovde da nadjemo smestaj?A nas Kosta i sam kaze,vi ste rezervisali jos u februaru,dobili ste cenu od 50 evra u julu ,a sad da zakucate na vrata i da imamo slobodnu sobu bilo bi skuplje...

U svakom slucaju ako ponovim Sarti,ja samo kod Koste i Rose!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka